Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Тварини із зоозони на Монастирському острові відправили до екопарку в Харкові


Тварини із зоозони на Монастирському острові попрощалися із Дніпром. Для більш ніж п’ятдесяти звірів та птахів знайшли більш придатні умови – їх відправили до «крутого» екопарку в Харкові. Там місяць вони пробудуть на карантині, а вже у жовтні нарешті зможуть відчути різницю із тісними вольєрами, де їм довелося провести десятки років.


Ось в таких жахливих умовах доводилося жити тваринам в зоозоні на Монастирському острові. Маленькі клітки в яких ледь-ледь вміщалися звірі. В ось цій, наприклад, жило подружжя вовків. Погані умови для проживання – найголовніша причина, чому тварин перевозять на нове місце.

Куди ж тепер подінуть тварин? Вовки, єноти, лами-гуанАко та ще близько сотні інших представників фауни переїдуть у набагато комфортніші домівки.

«Наши животные успешно переезжают в Харьковский «Фельдман экопарк». Мы благодарны руководству и всем представителям этого экопарка, потому что это отличное место. Замечательное место в Украине, где для животных созданы, пожалуй, близкие к идеальным условия», – говорить голова благодійної організації «Зоотурбота» Анна Гріднєва.

Дніпропетровський зоопарк працює вже тридцять сім років. До речі, всі 37 – без капітального ремонту! Взагалі його створювали, як тимчасову зоозону, але він так і залишився існувати, як приклад байдужого ставлення до тварин.

«Здесь продавались животные. То есть, каждый год приплод кабанов, маленьких кабанчиков продавали в охотничества. Мы ничего не могли с этим сделать. Но вот сейчас уже наконец-то это прекратится и здесь не будет процветать бизнес на чужих жизнях», – додає Анна Гріднєва.

Нестача їжі, байдуже ставлення до тварин, вольєри розміром с труну. Волонтери звернулися до міської влади з проханням посприяти у закритті цього «Освенциму» для звірів. Там погодилися майже одразу.

«Наш зоопарк, так называемый, он выглядит, как концлагерь. То есть, животные десятилетиями здесь мучались, находились в ужасных, страшных условиях. Я думаю в колониях люди живут в лучших условиях, чем здесь живут звери», – говорить заступник міського голови Михайло Лисенко.

Але і це не все! Волонтери виявили: увесь цей час зоозона на Монастирському острові працює без каналізації!

«Соответственно все отходы, которые здесь есть от животных попадают прямо в реку. Это нарушает все нормы нашего законодательства и такое место не может существовать в принципе», – інформує Анна Гріднєва.

Минулого тижня тварин почали перевозити на нове місце проживання. Фельдман Екопарк – це затишний острівець живої природи, де кожен може поспілкуватися і навіть погодувати тварин. З Дніпра звірів перевозили три дні. Працівники екопарку запевняють, тварини добре перенесли дорогу та вже звикають до нових умов.

«Всю дорогу они вели себя отлично, попрошайничали, как и в зоопарке, кушали. Огромным плюсом было то, что приехали они в вечернее время. То есть, в вечернее время темно и животные не так стрессуют», – розповів провідний спеціаліст «Feldman ecopark» Дмитро Годлевський.

Чималі проблеми були лише з транспортуванням верблюдиці Маші. Їй вже близько тридцяти років і вона дуже хворіє.

«Проблемный верблюд. Нам никак не удается ее погрузить. Вызвали специальных людей, которые будут нести верблюда на своих плечах, потому что мы максимально хотим её не травмировать, не вводить никакие препаратов», – каже голова благодійної організації «Зоотурбота» Анна Гріднєва.

На цей момент в зоозоні залишаються лише лисиці та ведмедиця. У міськраді сподіваються, що і вони зовсім скоро відсвяткують входини.

«Медведица пока находится здесь, но это буквально один-два дня. Мы договорились уже о ее новом месте, где она будет находиться. Это тоже специализированная зона «Синевир». Медведица будет туда отправлена», – пояснює заступник міського голови Михайло Лисенко.

Волонтери та представники мерії запевняють, Фельдман екопарк – це чудове місце для життя диких тварин. Це і просторі вольєри, і достатнє годування, і навіть ветеринарний догляд. Але головне – ними опікуватимуться професіонали своєї справи, які справді будуть любити цих тварин.