87-річний Руслан Євгенович Дроздов — переселенець із Рубіжного. Через постійні обстріли його будинок залишився без світла, газу та води, тож довелося шукати шляхи порятунку.
«Ніхто не очікував, що обстріли будуть такими сильними. Було страшно. Моя дружина пережила два інсульти, вона маломобільна, і я не міг її покинути. Одного ранку я пішов до виконкому шукати волонтерів, щоб нас евакуювали. Спочатку ми потрапили до Старобільська, де кілька днів жили у спортзалі, а потім нас направили до центру «Милосердя» у Дніпрі. Тут нам дуже подобається — за нами доглядають, забезпечують усім необхідним, у тому числі засобами гігієни», — розповідає Руслан Дроздов.
Ще одна переселенка, Тамара Василівна Денисова, також знайшла порятунок у центрі. Усе життя вона працювала вчителькою у Слов’янську, але через інтенсивні обстріли була змушена залишити рідне місто.
«Пізно вночі зателефонували соціальні працівники, сказали збиратися, і зранку ми вирушили. Дуже хвилювалися, бо залишили і будинок, і все нажите майно. Але тут, у центрі «Милосердя», справжній рай. Тут тепло та безпечно. Нас годують і піклуються про нас», — ділиться Тамара Василівна.
Роботу центру перевірила начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Ірина Максименко. Вона 11 лютого чергує містом.
«Дніпровський центр підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» надає допомогу людям, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Тут можуть проживати самотні мешканці Дніпра, ветерани праці та люди з інвалідністю, які не мають родичів. З початку повномасштабного вторгнення ми почали приймати і внутрішньо переміщених осіб. Усі послуги підтриманого проживання надаються безкоштовно», — розповіла старша медична сестра центру Наталія Гук.
«На сьогодні у центрі проживають 35 осіб, з них 20 — внутрішньо переміщені. Усі підопічні отримують повний комплекс необхідного: житло, одяг, взуття та предмети побуту. У нас організовано чотириразове харчування, цілодобове медичне обслуговування, а також надаємо консультативну допомогу. Крім того, мешканці центру мають змогу брати участь у культурних, масових та оздоровчо-спортивних заходах», — зазначила Ірина Максименко.
Щоб усі підопічні були у безпеці, у центрі обладнали найпростіше укриття.
Читайте також: У Дніпрі продовжили конкурс проєктів громадських об’єднань: як отримати фінансування з міського бюджету