Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Цьогоріч на Дніпропетровщині зафіксували три випадки укусів отруйними зміями 

На Дніпропетровщині активізувалися плазуни. З початку 2023 року троє мешканців звернулися до медзакладів щодо укусів отруйними зміями. Як захистити себе та що робити, якщо не вбереглися, розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації. 

«Цьогоріч весна рання, але прохолодна і затяжна. Змії не люблять спеку. Від 15 до 25 градусів  ідеальна для них температура. Тому зараз вони дуже активні. Влітку стануть менш рухливими», – зазначив старший науковий співробітник природного заповідника Дніпровсько-Орільський Олександр Пономаренко.  

Він запевнив: більшість змій в області – неотруйні.

«На Дніпропетровщині зустрічаються 8 видів змій. З них лише два – отруйні. Це гадюка звичайна та гадюка степова. Вони мають чорну зигзагоподібну смугу вздовж хребта, складаються у «вісімку» або «пружинку». У місті гадюку побачити майже неможливо. Вони живуть у балках та соснових лісах», – підкреслив Олександр Пономаренко. 

Тому, виходячи на природу, подбайте про закритий щільний одяг та взуття.

Укус гадюки видають дві червоні цятки, пекучий біль, почервоніння шкіри і маленькі крововиливи. У цьому випадку слід обробити рану антисептиком і накласти пов’язку – паперову серветку або хустку, за можливості – прикласти холодне. Не можна накладати джгут, припікати рану вогнем та намагатися висмоктати отруту.

Після – якнайшвидше звернутися до лікарні.

Читайте також: На бульварі Слави пройшов суботник #Чистий_Дніпро та #Дніпро_квітучий: як це було