Українці лише нещодавно оговталися від паливної кризи, яка трапилася минулої весни. Проте, вартість палива до сьогодні змінюється ледь не щодня. З чим це пов’язано та чи варто чекати суттєвого здорожчання? І наскільки наразі вигідно користуватися автівкою?
Зміна цін на пальне вже не дивує пересічних українців. Від початку повномасштабного вторгнення логістичні проблеми суттєво вплинули на ринок. Навесні українці стикнулися з паливною кризою. Люди витрачали години у черзі до АЗС. Тоді ж вартість палива сягнула критичних відміток. Наразі систему постачання пального налагодили.
Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95: «В нас сьогодні є величезний запас пального. Рекордний, я би сказав, за останній рік. Це стало приємним наслідком для водіїв — падіння цін. Спочатку року ми маємо падіння цін на бензин — 5 гривень за літр або майже 10%, дизпальне — 3-4 гривні. Скраплений газ вже більш ніж на 10% подешевшав. Це вказує на те, що ринок фактично перелитий продуктом, що ми добре підготувались до антиросійського ембарго, яке стартувало з 5-го лютого, і ми дуже впевнено йдемо до весни».
Основними постачальниками палива в Україну наразі є Польща, Румунія, Болгарія та Туреччина.
Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95: «Ми маємо дуже екзотичну картинку паливного кошика. У нас є навіть американське пальне, у нас є пальне з Нідерландів, є пальне індійське».
Незабаром Україна може побачити також і китайське пальне, за умови постачання його у Європу. Експерти стверджують: відстежити ринок нафтопродуктів дуже складно, бо він залежить від багатьох факторів. Проте, вони запевняють: проблем з паливом у 2023 році не буде. Звичайні водії також підтримують цю думку.
Олександр, водій: «Думаю вже не буде проблем. Пристосувалися до ринку, завезли. Все буде добре».
Шаміль, водій: «Буде подорожання, скоріше за все, я так вважаю. Привозять його з іншого кінця. З Європи привозять, привезти потрібно. Проте зараз, кажуть, багато привезли, тому він подешевшав. Тому буде просто подорожчання».
Користування автівкою ускладнилось і через подорожчання та дефіцит запчастин.
Дмитро, працівник СТО, майстер-маляр: «Іноді бували такі випадки, що в одного постачальника не було, а в іншого було, а іноді знаходили на складах. Тобто ми робили це, скажімо так, з повною відповідальністю до своєї роботи. Не було такого випадку, щоб ми не знайшли ту чи іншу деталь».
Ремонт автомобіля досі залишається коштовним. Водночас українці не припиняють доглядати за своїми транспортними засобами.
Дмитро, працівник СТО, майстер-маляр: «Багато хто звертається. Іноді звертаються по ходовій частині; іноді є люди, які приїжджають для того, щоб їм зафарбували деякі деталі. Кому крило пофарбувати потрібно, кому взагалі повністю машину перефарбувати. Бувають транспорти, які після аварії приїжджають на рихтовку. Тобто вони приїхали — ми їх відрехтували. Якщо потрібно покрасити — ми їх підготували, покрасили та віддали. А якщо ще є поломки — ми їх також ремонтуємо. В принципі робота завжди є».
Тож скільки б загарбники не намагались зруйнувати життя українців, ми продовжуємо будувати своє майбутнє.