Улаштування укриття та Пункту незламності, ремонт аварійних майданчиків та руханка учасників Університету третього віку у Дніпрі – сьогоднішня перевірка чергового по місту. Спочатку черговий – директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько відвідав спортивні заняття для людей елегантного віку у будинку культури «Зоряний». Адже з початком холодів деякі заняття Університету третього віку перенесли у приміщення, бо робити перерву у тренуваннях і чекати весни учасники не хочуть.
Відвідує ранкову руханку 71-річна Наталія Володимирівна. Жінка відвідує УТВ вже 4 роки. За цей час відвідала безліч різноманітних занять, але найбільше полюбляє основи роботи зі смартфонами та зарядку.
«На зарядку я почала ходити весною. І ось з того часу і до тепер я скинула 4 кг. Для мене це дуже важливо, тому що в мене хворе серце. Наша тренерка Олександра дає нам такі вправи, які нам підходять. І хоча ми всі спітнілі після заняття, але ми відчуваємо такий заряд бадьорості, а не втоми. Для мене цей Університет дуже багато значить, адже це геніальний проєкт. Він дуже людяний, дуже гуманний. Тут всі ровесники, тут спілкування дуже приємне. Ну і, звісно, все те, що пропонує Університет – це неймовірно», – розповідає учасниця УТВ Наталія Єгорова.
Наразі у Дніпрі сформовано 9 груп, які займаються ранковою зарядкою, у кожній по 40-50 людей. Вправи на заняття обрані так, аби розвантажити тіло, але при цьому все одно тримати його в тонусі.
«Заняття у нас починається з зарядки, а потім у нас ритмічні танці та аеробіка, яка підходить для їхнього віку. Ми так поліпшуємо один одному настрій, зміцнюємо емоційний стан та фізичний. В них покращується фізичне самопочуття, вони краще рухаються, відчувають себе краще. Кожне тренування я намагаюся робити так, щоб всім було зручно і комфортно», – коментує тренерка з зарядки Олександра Гура.
«У нас по місту є 4 локації, куди можуть прийти пенсіонери, люди похилого віку, аби займатися ранковою зарядкою. Загалом у нас багато спортивних занять на різних локаціях міста. Так, у приміщенні ми зараз проводимо деякі види зарядки та чирлідинг, а ось скандинавська хода, не дивлячись на сезон, залишається на свіжому повітрі. Також на вулиці в нас проходять заняття з плейстіку та інші види руханок», – зазначив черговий по місту Артем Нідєлько.
Наразі учасниками УТВ є понад 15 тисяч осіб. З них тисяча ВПО. З початку року до УТВ записалися 1 396 нових учасників. Крім спортивних занять УТВ пропонує учасникам лекції з психології та здорового способу життя, вивчення іноземних мов, консультації з юридичної практики, заняття з вивчення смартфонів та комп’ютерів. Щоб стати учасником УТВ потрібно надати заяву з пред’явленням оригіналів та копій паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номера та довідки ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами) за адресою: вул. Старокозацька, 40Б.
Також черговий по місту перевірив один з Пунктів незламності. Розташований він у районній адміністрації Новокодацького району. Цей пункт розпочав свою роботу восени минулого року. З того часу тут почали створювати комфортні для дніпрян умови. Наразі там є запаси технічної та питної води, чай, кава, цукор, печиво, є різноманітна література, як для дорослих, так і для діточок. Крім того, для маленьких дніпрян у пункті незламності є окрема кімната з іграшками, розмальовками, ковдрами, підгузками та навіть одягом, якщо буде необхідність перевдягнути дитину.
«Не дивлячись на те, що наш Пункт незламності знаходиться не між великою кількістю будинків, але він сьогодні потрібний, і його відвідують люди. Коли у минулому році у нас була дуже складна ситуація з блекаутами, то були дні, коли наш заклад відвідували до 40 людей одночасно. Тому з огляду на таку ситуацію ми намагалися створити якомога більше можливостей, аби прийняти тут людей, які цього потребують, і щоб їм було комфортно під час перебування тут», – розповідає заступниця голови адміністрації Новокодацького району ДМР Наталія Абросимова.
Наразі Пункт незламності розрахований на 50 людей. На випадок відключення електроенергії адміністрація Новокодацького району забезпечена генератором. Також тут є сонячна батарея, яка дозволяє заряджати декілька телефонів, не вмикаючи генератор.
«Загалом у нас Пункти незламності відкриті у кожній районній адміністрації, тому, якщо ви перебуваєте поряд, або у вас вимкнули світло, можна прийти туди зігрітися, випити чаю, зарядити ґаджет. Загалом ПН, які працюють при районних адміністраціях, можуть прийняти більше 300 відвідувачів. Що ж стосується Пункту незламності, де я був сьогодні, то він повністю готовий до можливих відключень світла», – зазначив Артем Нідєлько.
До того ж у адміністрації триває ремонт найпростішого укриття, тому тут можна буде не тільки зігрітися, а й сховатися від можливих ракетних загроз. Тут штукатурять стіни, роблять витяжку та готують санвузол. Все це важливо і для дніпрян, і для працівників адміністрації.
«В нашій будівлі одночасно знаходиться 46 працівників закладу. Це люди, які знаходяться тут 8 годин на добу і, на жаль, ніхто не застрахований від того, що можуть бути якісь дуже складні ситуації. Укриття зможе захистити до 50 людей», – зазначає заступниця голови адміністрації Новокодацького району ДМР Наталія Абросимова.
Для безпеки та комфорту дітей у Дніпрі завершують комплексну реконструкцію майданчиків на Запорізькому шосе, 48. Наразі роботи тут вже на фінішній прямій, і діти вже з нетерпінням чекають, коли зможуть погратися на оновлених майданчиках. Тут проводять оновлення мультифункціонального майданчика для командних ігор. Демонтували старі стійки для сітки та й саму сітку, яка була в суцільних дірах. Наразі майданчик вже повністю готовий. Тепер тут нове покриття, оновлені футбольні ворота та кільце для баскетболу.
«Влітку цього року нам запропонували зібрати підписи у мешканців будинків, аби у нас відновили майданчики. Ми з задоволенням прийняли цю ініціативу, тому що майданчик був у жахливому стані, сказала б – аварійному, ба більше – тут завжди збиралися якісь незрозумілі особи. Тому ми дуже хотіли і чекали цей майданчик», – розповідає мешканка будинку № 48 на Запорізькому шосе Тетяна Склярова.
Мешканці згадують, що майданчику було вже близько 30 років, і ним ніхто не опікувався. Вандали поламали елементи, які тут були, а деякі навіть покрали. Тож батькам доводилося водити своїх діточок на майданчики у сусідні двори, бо на свій пускати було страшно.
«Те, що в нас тут було, не можна назвати майданчиком. Це було футбольне поле, якась гірка та 2 гойдалки. Все воно було дуже жахливе та іржаве. Зараз все оновлюють, і нам подобається. Були, звісно, розмови – чи потрібно це робити зараз, але ми всі одноголосно вирішили, що цей ремонт – це дуже важливо. Навіть у той час, коли в країні війна, наші захисники боронять нашу незалежність, нашу свободу, майбутнє наше і наших дітей, то ці дитячі майданчики все одно дуже важливі, адже діти – це наше майбутнє», – говорить мешканка прилеглого будинку Тетяна Сухомлинова.
Наразі на об’єкті вже встановили смітники, лавки для сидіння, зробили доріжки з тротуарної плитки, встановили стовпи освітлення, уклали гумове покриття на тренажерному майданчику та дитячому. Наразі в роботі ще майданчик для вигулу собак, але й зараз власники чотирилапих вже випробовують встановлені елементи.
«До кінця цього тижня ми плануємо закінчити роботи по улаштуванню огородження на майданчику, де будуть гуляти собаки, та поставити ще декілька елементів. Ще потрібно встановити балансир, карусель, тенісний стіл доробити, повісити сітку на баскетбольне кільце та виконати деякі інші роботи», – зазначає директор КП «Розвиток територій міста» Олександр Чуб.
Зі свого боку, черговий по місту Артем Нідєлько підсумував:
«Ми побачили, як триває комплексна реконструкція. Вона передбачає, що тут тепер майже новий дитячий майданчик, відремонтоване мультифункціональне спортивне поле, гарний майданчик для заняття спортом чи воркаутом. Також поряд з цими майданчиками знаходиться спеціальна зона для вигулу собак. Це один з найбільших об’єктів, який ми у цьому році реконструюємо. Загалом у цьому році ми вже закінчили ремонт 55 об’єктів і плануємо, що до кінця року завершимо оновлення більше ніж 70 майданчиків».
Читайте також: Вірити чи ні: як створюють прогноз погоди дніпровські метеорологи