Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Це вагома фінансова підтримка моєї родини», — дніпрянин про адресну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг

У Дніпрі пільгові категорії населення мають право на отримання адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться про ветеранів АТО/ООС, родини загиблих воїнів, а також ті, в яких проживають люди з інвалідністю. На сьогодні таку допомогу від міста отримують 1 846 дорослих людей з інвалідністю, 1 325 дітей з інвалідністю, 2 700 учасників АТО/ООС та 149 сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС.

Пан Олег вже більше ніж 5 років отримує адресну допомогу. Чоловік має інвалідність з дитинства.

«Адресна допомога це вагома фінансова підтримка, адже вона частково покриває рахунки за комунальні послуги. Це особливо відчутно взимку. У нас в сім’ї 2 отримувачі такої адресної допомоги, вона покриває 40 відсотків рахунків за газ та світло. Оформити було не складно. Доволі швидко. Щороку необхідно оновлювати дані, але це теж не викликає якихось складнощів», — поділився Олег Павленко, отримувач адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг людям з інвалідністю.

Розмір адресної допомоги з 1 квітня по 31 жовтня становить 500 гривень щомісячно, з 1 листопада по 31 березня – 700 гривень на кожну особу з інвалідністю у родині. Щодо міської пільги учасникам бойових дій та сім’ям загиблих воїнів, вона становить 300 грн на одне домогосподарство та щомісячно перераховується на особові рахунки підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, які вказані у заяві. Ця допомога надається в рамах міської програми «Родина героя».

«Учасники бойових дій, зокрема АТО/ООС, мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг коштом державного бюджету у розмірі 75 % у межах соціальних норм. У свою чергу, особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на таку пільгу у розмірі 100 %. За отриманням пільг необхідно звертатись до Пенсійного фонду України. Як додаткові соціальні гарантії у місті Дніпрі затверджена програма «Родина героя», яка передбачає і надання адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг учасникам АТО/ООС, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС», — каже Анна Мозгунова, начальниця відділу реалізації державних програм та надання адресних допомог Новокодацького району Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міськради.

Щоб отримувати адресну допомогу, особам з інвалідністю необхідно зібрати пакет документів:  
–  копія, оригінал паспорта заявника (якщо ID-картка, то з додаванням копії витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання);
–  копія, оригінал ІНН;  
–  копія довідки медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії;  
–  оригінал довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;
–  копії особових рахунків у постачальників житлово-комунальних послуг.
Адресну допомогу призначають родинам, у складі яких є особи з інвалідністю 1 та 2 групи з дитинства, особи з інвалідністю 1 групи з вадами зору, опорно-рухового апарату, психологічними розладами та діти з інвалідністю.

З цим переліком документів необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Інформацію щодо оформлення адресної допомоги для учасників бойових дій та родин загиблих захисників можна знайти за посиланням.

Читайте також: До Дніпра зʼїхалися освітяни з понад півтора десятка українських громад, аби перейняти досвід міста