З війною перехід до альтернативних джерел живлення набув актуальності. Тож громади Дніпропетровщини розробляють відповідні програми та працюють над впровадженням ініціатив з облаштування генераційних станцій. Заручаються у цих питаннях і підтримкою партнерів, серед яких Коаліція «Енергетичний перехід».
«Ворог цілить по критичній інфраструктурі країни. Від цього страждає не окремо взятий регіон, а всі. Тож надважливо впроваджувати на місцях відновлювальні джерела енергії. Це додасть громадам незалежності від централізованої системи. Відтак, попри знеструмлення зможуть працювати лікарні, школи, соціальні заклади і що не менш важливо – підприємства, що надають комунальні послуги», – сказав начальник управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської ОВА Едуард Кирпичов.
Ця робота вже ведеться у всіх районах області, додав він. Деякі громади, щоб масштабувати процеси, заручилися підтримкою партнерів. Наприклад, Чумаківська, Юр’ївська та Петропавлівська. Вони стали учасниками Коаліції «Енергетичний перехід».
До цього у тамтешніх населених пунктах працювали над утепленням закладів та установ. Там замінювали старі вікна на сучасні склопакети. Реалізовували ініціативи, які дозволили споживати менше та зберігати тепло. Нині ж ці громади прийняли спеціальні програми. В них – про розвиток у населених пунктах відновлювальних джерел енергії.
Як під ці задачі прописати грант чи знайти інвестора, проконсультують фахівці Коаліції. Вони допоможуть також розібратися в усіх законодавчих змінах. Долучитися до команди енергонезалежних можуть як муніципалітети, так і громадські організації.