Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Тренінг для підприємниць у Дніпрі: нові можливості для ВПО, ветеранок і жінок з інвалідністю

Сьогодні у Дніпрі з ініціативи «Жіночого центру працевлаштування» відбувся тренінг для підприємниць — внутрішньо переміщених осіб, ветеранок і тих, що мають інвалідність. Діяльність таких центрів реалізується Фондом народонаселення ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Данії та у партнерстві з громадською організацією «Інноваційні соціальні рішення». У Дніпрі центр працює у просторі «Вільна»

«У Дніпропетровській області працюють 5 жіночих центрів. Ми співпрацюємо з досвідченими майстринями, технічними училищами та підприємствами, щоб надати жінкам можливість опанувати нові професії. У 2023 році завдяки нашим зусиллям вдалося працевлаштувати 221 жінку, а 344  стали самозайнятими. Наші курси короткострокові — тривають 3–5 днів. Жінки опановують професії у б’юті-індустрії (нарощення вій, манікюр, епіляція) та технічні спеціальності, такі як трактористка, зварювальниця, майстриня комп’ютерної діагностики чи асфальтоукладальниця. Сьогоднішній тренінг присвячено питанням відкриття ФОП, наявним грантовим можливостям та особливостям працевлаштування й ведення бізнесу», — зазначила кар’єрна радниця та координаторка заходу Наталія Вітка.

Однією з учасниць тренінгу стала Валентина Гузь, яка після інсульту вирішила знайти новий напрям у житті та звернулася до жіночого центру.

«Мій чоловік — військовий. Коли він пішов на фронт, я зрозуміла, що не можу сидіти вдома і почала шукати заняття. У 2023 році я пройшла курси масажу й уже через пів року відкрила ФОП. Наразі працюю вдома, але планую розширювати бізнес. Сьогодні я прийшла на тренінг, щоб дізнатися більше про грантову підтримку. У майбутньому хочу займатися масажною реабілітацією або спробувати себе в культурній сфері», — поділилася Валентина.

«У Дніпрі з листопада 2003 року працює «Центр підтримки бізнесу» та перший муніципальний мініковоркінг, де мешканці міста можуть безкоштовно  отримати сучасно облаштовані робочі місця із доступом до інтернету для здійснення підприємницької діяльності.  Cаме тут ми створили паритетний майданчик для ділового спілкування влади, бізнесу, громадськості та громадських об’єднань. Завдяки запиту від «Жіночого центру працевлаштування», який ми отримали у «Центрі підтримки бізнесу», сьогодні ми вперше у просторі «Вільна» проводимо ділову зустріч для вразливих категорій жінок, якими безпосередньо опікується «Жіночий центр працевлаштування» та приділяє особливу  увагу ветеранкам, ВПО, тим, хто має інвалідність. Ми завжди підтримуємо запити від бізнесу відповідно до їхніх потреб: надаємо інформаційно-консультативну підтримку,  організовуємо форуми, тренінги із різних питань щодо започаткування та ведення власної справи, зокрема з фінансової грамотності, продажів, маркетингу, менеджменту тощо», — зазначила заступниця начальника управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради Ольга Мороз.