Народні мотиви у сучасному одязі. Паски, які ми звикли одягати, щоб не спадали штани, зараз все частіше використовуються, як аксесуар, або доповнення образу. У сюжеті — історія релокованого бізнесу, який перетворив народні орнаменти у стильний елемент сучасного гардеробу.
Харків’янка Світлана ще до повномасштабної війни розпочала свій стартап з виготовлення яскравих пасків. Зараз бренд вимушено переїхав до Дніпра. Та, не зважаючи на усі труднощі, розвивається. На малюнках поясів все частіше можна побачити національні візерунки.
“Нашими провідними мотивами були жовто-блакитні пояси та пояси з автентичними мотивами, і виникла ідея створити не просто пояси, а такі, що уособлювали собою різні регіони України. Вишивка, яка уособлює Дніпро, користується найбільшим попитом”, – зазначила власниця стартапу автентичних пасків Світлана Калініна.
Але на вишивці орнаментів Світлана не зупинилась.
“Наступна ідея – це слова-паролі. Це ті слова, які вживають у тому чи іншому регіоні. Наприклад, якщо ви живете в Харкові протягом тривалого часу, то для вас стають звичними такі слова, як “тремпель”, “ампулка”. Або, можливо, ви захоплюєтесь піцею з буфета”, – сказала Світлана.
Такі пояси вже є зі словами зі Львову, Харкова, Закарпаття і новинка — Донецьку. Допомагає у їх створенні теж релокований бізнес з Краматорська. У них своє швейне виробництво.
“Найскладніше — це робота Світлани. Вона вигадує та знаходить ці слова, адже саме це дослідження є найскладнішим завданням. Потім за роботу береться наша Наталя Захарчук, місцева дівчина, з якою ми познайомилися, коли переїхали. І ось все це “зшивається” – пришивається пряжка”, – додала вона.
Також Світлана розповіла, що планує зробити пояс з Дніпром, але слів поки не багато.
Команда ДніпроТV згадала декілька дніпровських слів:
1. Синенькі — баклажани
2. Печник — колись популярний напис на стінах міста
3. Осьо — ото
4. Сапетка — велика корзина
5. Чкурнути — швидко кудись побігти
6. Плечики — тремпель
7. МАФ — кіоск
8. Бутильок — пляшка на більше ніж 2 літри води
9. Кагал — гучний збір людей
10. Шава — шаурма
Читайте також: День вишиванки у Дніпрі: на пам’ятник Тарасові Шевченку одягнули один з найбільших в Україні вишитих кептарів