Тонни гуманітарної допомоги щодня. У Дніпрі, в стінах СпівДія Хаб, на базі Молодіжного центру в складі координаційного штабу волонтерів, десятки людей готують продовольчі пакунки для українців, які постраждали від війни.
СпівДія – це національна ініціатива Офісу Президента. Всеукраїнська платформа призначена для надання гуманітарної допомоги цивільному населенню та переселенцям. На Дніпропетровщині до ініціативи долучилися більше десятка молодіжних просторів. Центральний Хаб розташувався у Дніпрі.
Владислав Яцук, заступник директора департаменту молоді і спорту Дніпропетровської обласної військової адміністрації: «СпівДія Хаб Дніпро є найбільшим центром, найбільшим хабом. Допомагає і Харківській області, і Запорізькій області, Донецькій області, і Луганській області. Крім того, центр розподіляє допомогу і в середині області для переселенців. Фактично відсотків двадцять заявок – це заявки саме не з міста Дніпра, а з Дніпропетровської області».
Через дніпровський хаб вже пройшло більше 90 тонн гуманітарки, яку до України переважно відправляють країни Європи. Окрім цього, робота ведеться і з місцевими постачальниками їжі та продовольчих товарів першої необхідності. Аби отримати допомогу, необхідно залишити відповідну заявку на спеціально створеному сайті spivdiia.org.ua. На день дніпровський хаб отримує близько тисячі таких повідомлень, а допомогу у вигляді рятівних пакунків вже отримали не менше 25 тисяч людей.
Ірма Нініашвілі, директорка Молодіжного центру Дніпра: «Коли людина лишає заявку, вона залишає свої контактні дані. І коли у нас є вже гуманітарна допомога, ми обдзвонюємо цих абонентів, які лишили заявку. Питаємо, актуальна вона чи неактуальна, бо люди їдуть і далі. Тоді ми збираємо її, ще раз передзвонюємо і кажемо, що ви можете прийти і забрати. Але якщо це інші області, інші міста, в нас теж є волонтери, які їздять туди. І ми довозимо».
У хабі працюють співробітники Молодіжного центру Дніпра та близько двохсот волонтерів. Щонайменше півсотні з них щодня працюють у центрі. Серцем “СпівДія Хаб Дніпро” є склади, де і зберігається наявна гуманітарна допомога.
Рафаель Кіжнер, керівник складу «СпівДія хаб Дніпро»: «Загалом – це наразі близько 400 квадратних метрів. Більше восьми складських приміщень, які раніше були пристосовані для молодіжних заходів, для різних концертів, вечірок. Зараз – це склади. Найголовніше для нас, аби безперебійно було постачання продуктів, гігієнічних засобів. Дуже затребуваним є корм для тварин, одяг літній, тому що зараз вже теплішає. Це є дуже актуальним для переселенців».
За час активної роботи дніпровський хаб вже сформував понад 50 тисяч продуктових наборів. Окрім іншого, зазвичай це макарони, крупи, м’ясні або рибні продукти. Не забувають про малюків та їхніх матусь. Підгузки, дитяче харчування, а ще засоби жіночої гігієни також можна отримати у пакунку. Кожен окремий отримувач гумдопомоги може затребувати її один раз на 14 днів.
Юлія Глущенко, відповідальна за формування та відвантаження гуманітарних наборів: «Одна семья, допустим, один человек делает заявку на несколько людей. Их может быть двое, может быть шестеро и так далее. И это все комплектуется в одну накладную, и мы максимально стараемся, чтобы человеку было удобно забрать. Логистика есть».
До роботи хабу долучилася і Лілія Золкіна. Донедавна жінка працювала у Донецькій облдержадміністрації, останнім часом займаючись евакуацією людей до безпечніших регіонів, в тому числі до Дніпра. Жінка розповідає, разом з Міністерством молоді та спорту України ухвалили рішення відділення Донецької області зробити на базі дніпровського молодіжного центру.
Лілія Золкіна, начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації: «Практично всі міста, окрім півдня Донецької області, ми зможемо охопити. До Курахова, з Курахова до Святогірська. Там багато ще є людей, і всі заяви, які приходять на урядові гарячі лінії, я сподіваюся, що в найближчий час ми виконаємо».
Співробітники та волонтери “СпівДія хаб Дніпро” обіцяють: поки можуть, робитимуть все на благо співгромадян. До остаточної перемоги над окупантами.