Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Танки Leopard, ППО Patriot та літаки F-16: чи достатня кількість військової підтримки для України?

Україна продовжує отримувати військову підтримку від країн партнерів. За результатами Саміту НАТО минулого тижня, між двадцятьма двома  країнами було укладено “український договір”, який має координувати поставку озброєння до України.

І вже цього тижня Іспанія оголосила про передачу чергової партії танків “Леопард”. Про це повідомляється на сайті міністерства оборони країни.

Ця партія включає 10 бойових танків, різні екскаватори та значну кількість протитанкових ракет.

Тим часом в рамках коаліції дронів Латвія та Німеччина оголосили про закупівлю безпілотніків для України. Не відстає і Данія. Нещодавно міністерство оборони королівства оголосило про фінансування 18 українських САУ “Богдана”. Крім того, данська прем’єр-міністерка переконана — її країна має передати Україні всі артилерійські комплекси та всі системи ППО.

“Нам треба давати їм більше, щоб переконатися, що вони можуть захистити себе, але і цього недостатньо. Їм необхідне озброєння та системи, які дадуть їм змогу відбити російський наступ”, – наголосила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен. 

Крім того, від Данії разом із Нідерландами вже цього літа до  Україні надійдуть винищувачі Ф-16. Однак, президент України Володимир Зеленський зазначає, наразі кількість літаків — недостатня.

“Нам треба скорочення навчання на Ф-16, нам треба розширення бази навчання на Ф-16, нам треба збільшення кількості літаків найближчим часом, а не за три, чотири, п’ять років”, – повідомив президент України Володимир Зеленський.

Не вистачає, за словами президента, і ЗРК “Петріот”. Не зважаючи на анонсовану Байденом передачу п’яти комплексів, цього все ще мало для закриття неба над Україною.

“З точки зору структури нашої протиповітряної оборони, щоб повністю закрити Україну, на думку наших військових, нам потрібно 25 систем”, – зазначив президент.

Підтверджують слова Зеленського і військові експерти.

“Ця фаза війни однозначно потребує збільшити кратно, тобто не просто в рази, а кратно збільшити ту підтримку, яку ми сьогодні маємо. Також виникає питання не тільки в авіації, але й в наявності тих ракет, які здатні виконувати ті або інші оперативні стратегічні задачі”, – сказав військово-політичний аналітик Олександр Антонюк.

На думку аналітиків, достатність військової підтримки відчуватиметься, коли на фронті ініціативу зможуть взяти в руки українські сили.

“Станом на сьогодні ініціатива, на жаль, не на нашій стороні. А там, де ми отримуємо відчутну перевагу або паритет, там, треба визнати, використовується наше озброєння. Я маю на увазі Чорне море”, – зазнавчив Олександр Антонюк.

На сьогодні найбільша військова підтримка приходить нам від Сполучених Штатів Америки. Якою буде наступна поставка підтримки, дізнаємось після оприлюднення такої інформації.

Читайте також: Черги В ТЦК та ЦНАП, штрафи ухилянтам. Що буде, якщо не оновити дані?