У Дніпропетровській області діє послуга раннього втручання. Команда фахівців працює з дітьми, які мають порушення розвитку. Послуга передбачає своєчасну діагностику, а ще – психологічну, педагогічну, медичну та соціальну допомогу. Нині її отримують 305 родин. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Послуга раннього втручання – для сімей, де є діти до чотирьох років, які мають інвалідність, порушення розвитку або ризики їх виникнення. Вона допоможе виявити ці проблеми на початкових стадіях. А ще – вчасно й оперативно надати допомогу. Відтак й уникнути більш серйозних проблем у майбутньому», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.
На Дніпропетровщині послугу отримують 305 родин, серед них – 40 сімей ВПО, додала вона.
З малечею працює команда фахівців. У ній – психолог, логопед, терапевт, педіатр, невролог, ерготерапевт, реабілітолог, спеціаліст із соціальної роботи. Вони також вчать батьків приймати особливості дитини і створювати необхідні умови, які максимально сприятимуть розвитку малечі.
В області діють 7 відділень раннього втручання. Вони створені на базі закладів соціальної сфери, освіти та охорони здоров’я.
Батьки також можуть самостійно оцінити рівень розвитку дитини за допомогою онлайн-скринінгу.
Читайте також: Мешканці Дніпропетровщини отримали вже майже 12,5 млн грн на ремонт пошкодженого через війну житла