Сьогодні черговий по місту Пильченко Андрій Олегович, директор департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міської ради перевірив проведену роботу, яка стосується продажу штучних квітів перед поминальними днями.
Департаментом торгівлі та реклами ДМР спільно із КП «Дніпровські активи» ДМР щороку напередодні пасхальних свят, з метою зменшення відходів та їх негативного впливу на навколишнє середовище, проводяться заходи з метою виявлення на вулицях міста фактів продажу пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику.
«Хочемо нагадати, що виносна торгівля будь-яким товаром на території міста здійснюється на підставі договорів на використання об’єктів благоустрою не за функціональним призначенням, укладених із КП «Дніпровські активи». Здійснення зазначеного виду діяльності без наявності даного договору тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності ст. 152 КУпАП та накладення штрафу в розмірі від 340 грн. на громадян до 1700 грн. на посадових осіб та ФОПів», – зазначив Андрій Пильченко.
Олександр Малишко, заступник директора департаменту торгівлі та реклами нагадав, що комунальне підприємство «Дніпровські активи» міськради не укладає вказані договори з підприємцями, що здійснюють торгівлю ритуальною символікою, виготовленою з пластику. Зазначені обмеження не стосуються здійснення торгівельної діяльності вказаною атрибутикою в стаціонарних об’єктах торгівлі (магазини). Начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики міської ради Іван Бондар зазначив, що у місті Дніпрі заборонено продавати штучні квіти, використовувати продукцію, яка не має сертифікату якості, незрозумілого походження. Надалі така продукція шкодить середовищу та створює проблеми утилізації відходів, як правило такі штучні квіти використовуються від 1 до 3 місяців, потім втрачають свій зовнішній вигляд. Ця продукція містить пластик, який повільно розкладається на території наших полігонів. Вкотре нагадуємо, що період розкладання цих квітів становить від 100 до 500 років, попадають по ґрунтових вод, при спалюванні такі продукти забруднюють повітря в радіусі 20 кілометрів.
Спеціалісти вкотре закликають бути свідомими й не створювати додаткових проблем екології, віддавати перевагу живим квітам, наприклад багаторічкам.
Читайте також: За $2 000 обіцяв допомогти в ухиленні від мобілізації: на Дніпропетровщині судитимуть військового