Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Студентське життя під час пандемії та війни: як це?

17 листопада в Україні та світі відзначають Міжнародний день студентів. Студентська пора дуже весела, різноманітна, і водночас важка і відповідальна. Учні вищих навчальних закладів знаходяться на рубежі між дитинством і дорослим життям. Традиційно святкування Дня студента супроводжувалося вечірками, концертами та дискотеками, але зараз, в умовах повномасштабної війни, все змінюється. Замість дискотек – благодійні заходи, замість концертів – збори на потреби ЗСУ.

Марія Ползікова – майбутній реабілітолог, а зараз  – студентка 6 курсу і  голова студентського самоврядування Придніпровської державної академії фізичної культури i спорту. За три роки, що Марія очолює ОСС університету, її команді вдалося  реалізувати багато успішних проектів. Один з них – налагодження комунікації між студентами та ОСС.

«У нас університет не такий великий, як інші, він маленький, є чат гуртожитку, є чат університету, але ми всі можемо написати один одному, також є класні комунікації зі старостами» – розповідає Марія Ползікова.

Співпрацює команда і з іншими університетами Дніпра. Коли російська ракета влучила у 118 будинок і постраждав гуртожиток університету, на допомогу прийшли колеги з інших закладів освіти.

«Я одразу написала в чат, мені поскидали якісь там університети. Але найкраще справцювала горка, політехніка. Бо вони одразу скинули мені коменданта, я одразу зібрала всіх у кого вікна побиті і вони одразу поїхали ось за це велика дяка. Всі університети допомагали» – каже Марія.

Під час війни студенти долучалися до благодійних заходів міста, а також збирали гроші для військових. ОСС університету подавали свої проекти на «Бюджет участі», щоб зробити життя студентів кращим. Не оминали жодні міські заходи для студентів. Більшість з них ініціює команда «Студентство Дніпра».

«Ми зробили багато і студенти міста об’єдналися. У нас був неймовірний захід, збір макулатури і на виручені кошти і робили свято для дітей військових. Інший гарний проект – це «Студенти Дніпра заради перемоги», ми збирали плазму і на виручені кошти ми купимо все те необхідне, що нам надали по списку військові. Також в одному з гуртожитків УДХТУ студенти об’єдналися і робили окопні свічки, щоб передати військовим та підтримати їх у такі морозні часи», – розповідає Марія Волошина, керівниця команди «Студентство Дніпра».

Завдяки команді, про активне студентство Дніпра дізнались і на всеукраїнському рівні. До Дня студента пройшли великі змагання. «Битва за виш» – це конкурс між університетами у 5 етапів з різних напрямків: від вікторини – до перевірки знань з домедичної допомоги.  До «битви» долучилися студенти академії фізкультури і спорту та Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Єлизавета Таран очолює студентську раду Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» не так давно, але вже встигла отримати відзнаку від міського голови Дніпра. Не зважаючи на важкий час, студенти,  на думку Єлизавети, залишаються рушійною силою змін в державі.

«Ми також об’єднані були Українською студентською лігою. Ці заходи проходили в різних містах. Також конгрес приїжджає до нас, ми будемо його зустрічати у Дніпрі, знову об’єднувати студентів України, це дуже теплі зустрічі. Студентське життя вирує, якщо ти хочеш бути активним студентом – зараз і місто, і країна дають всі можливості» – каже Єлизавета Таран, голова ради студентів.

Дніпро – місто молоді і активного студентського життя. Студенти воюють на фронті та працюють у тилу: збирають допомогу, відкривають шелтери для переселенців, організовують благодійні заходи для підтримки морального духу українців і представляють Україну на міжнародному рівні. І ніхто не полишає навчання, адже розуміють, що за ними майбутня відбудова України після перемоги.

Читайте також: У Дніпрі вчили педагогів особливостям роботи з дітьми під час тривог

https://youtu.be/RZHnUdPwI0c