Робота із зарплатнею до 40 тисяч гривень. Куди можна влаштуватися та які умови праці? Про це переселенцям з Луганської області розповіли на нетворкінгу «єВакансія. єРобота».
У Дніпрі, в шелтері, пройшов нетворкінг «єВакансія. єРобота». Це чергова зустріч ВПО із роботодавцями Дніпра. Переселенцям розповіли, які є вакансії на ринку, яка заробітна плата та умови праці. Дніпро є лідером з працевлаштування ВПО. До 60% вимушених переселенців працездатного віку працюють.
Владислав Гуртовий жив у Лисичанську, що на Луганщині. Раніше працював на шахті, а у вільний від роботи час організовував у місті спортивні заходи. З першого дня війни волонтерив – евакуйовував місцевих. Після окупації міста переїхав до Дніпра. Наразі шукає роботу, тому прийшов на зустріч.
«Можна дізнатися, які треба подавати документи, як співпрацювати з центрами зайнятості, як знайти взагалі роботу, яка б тебе зацікавила», – розповідає Владислав Гуртовий.
Нетворкінг «єВакансія. єРобота», на який завітав Владислав – це зустріч внутрішньопереміщенних осіб із роботодавцями. Тут можна дізнатись, які є вакансії, обговорити деталі та обмінятися контактами. Якщо все влаштовує – домовлятися про співпрацю.
Одна з представниць бізнесу на заході – Ірина Петрик. Пропонує роботу на виробництві продуктів харчування, чи займатися доставкою цієї продукції у магазини.
«У нас є можливість надавати внутрішньо переміщеним людям житло, харчування, компенсації, як часткові, так і повні – проїзду або проживання. Є можливості навчання людей перекваліфікації, стажування. Все це оплачується», – керівниця відділу персоналу компанії Ірина Петрик.
Присутні на таких заходах і представники дніпровської міськради. Говорять, зацікавлені, аби усі внутрішньопереміщенні особи, які бажають працювати, мали робочі місця.
«Роботодавці були представлені як від міської ради. Це наш департамент гуманітарної політки, це департамент соціальної політики, це інспекція з питань паркування. Вони надали інформацію про те, які є робочі місця безпосередньо в нашому місті в комунальних установах, закладах міської влади», – очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР Тетяна Янушкевич.
Наразі у Дніпрі до 60% вимушених переселенців працездатного віку мають роботу. Для тих, хто ще не визначився із професіє або бажає отримати нову, і проводять подібні зустрічі. Прямо у шелтерах.
«Дніпропетровська область є лідером по прийому впо. І ми зі своєї сторони зазвичай намагаємось всебічно допомагати впо, щоб зорієнтуватися щодо працевлаштування, медичного обслуговування, соціального обслуговування і так далі. Наш чудовий партнер центр зайнятості він завжди відкритий до роботи (склейка) офіційно з ВПО, в мережі наших хабів», – заступник директора департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Михайло Новиков.
Цього разу представники бізнесу пропонували вакансії із заробітною платнею до 40 тисяч гривень. Проте, пан Владислав обрав для себе іншу професію.
«Я ще з дитинства мріяв стати рятувальником. Тепер, коли у нас війна і це необхідно, треба продовжувати свій шлях та здійснювати мрії», – переселенець з Лисичанська Владислав Гуртовий.
Знайти роботу ВПО можуть також і онлайн у телеграм-каналі вакансій Work_DniproUA. Він був створений Інспекцією з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради. Там постійно оновлюються оголошення.
Читайте також: Верховний суд України позбавив компанію Коломойського права користування Дніпровським аеропортом.