Чиповані та з документами про походження. Саме такими мають бути ялинки, які вже зараз продають по всьому місту. Аби запобігти браконьєрству та іншим порушенням закону, у Дніпрі точки реалізації святкових красунь регулярно перевіряють.
Іван торгує ялинками вже понад 13 років, з них 7 ще й займається вирощуванням. Кожна різдвяна красуня має свій обов’язковий аксесуар.
І хоч до нового року ще два тижні – дніпряни вже мають новорічний настрій, каже підприємець.
«Цьогоріч продажі розпочалися раніше, напевно, людям хочеться раніше наповнити дім святковим настроєм. Є ті, хто просить гілки, аби прикрашати ними домівки», – каже приватний підприємець Іван.
Вартість вічнозелених стартує з 300 гривень. Їх привозять з різних областей України та навіть з закордону. Одна з найбільш популярних – ялинка з Данії. Але вона й найдорожча: від 1500 до 4000 гривень. Та покупців це не лякає, ділиться Іван.
«Багато таких емоцій: «о, що це за краса?». Людей не зупиняє навіть ціна, бо їм подобається. Насправді, що зараз півтори тисячі гривень? Стільки ж коштує букет хороших квітів», – сказав він.
Кожен продавець має дбати не лише про зовнішній вигляд ялинок, а й про відповідну документацію. У 2023-му році в місті офіційно визначили 117 точок продажу святкових дерев.
«Чим відрізняється легальна точка від нелегальної: дозвільними документами. Також за умовами договору підприємці мають прибрати непродані дерева і територію до 1 січня», – повідомив заступник директора департаменту торгівлі та реклами ДМР Олександр Малишко.
Для виявлення незаконних точок продажу у Дніпрі регулярно проводять перевірки.Цьогоріч порушників не знайшли, у минулому ж році таких випадки зафіксували лише 3. Рейди триватимуть до самого Нового року, а після цього інспекція перевірить, чи прибрали підприємці місцях точок продажу.
Читайте також: Дніпро залишається лідером у підтримці ЗСУ серед інших міст. Філатов озвучив цифри допомоги військовим за 2023 рік