Site icon Телеканал «ДніпроTV»

росія припинила обміни військовополоненими 

Рідні військовослужбовців 74-го окремого розвідувального батальйону та родичі бійців з інших бригад провели акцію на підтримку українських захисників, які досі перебувають у російському полоні. Більше 20 місяців родичі не мають жодної інформації про своїх чоловіків, синів та братів.

Стань голосом полонених.

В їхніх руках — портрети чоловіків, синів та братів. З ними рідні військових пройшли ходою проспектом Яворницького. Вже майже два роки їхні чоловіки у полоні. Чоловіка Елі, Андрія, взяли в березні минулого року на Вугледарському напрямку. Він – «кіборг», тримав оборону Донецького аеропорту.

«Я почула «зай, все добре». Він сказав, що їх взяли в полон, він мене любить, Саша з ним. І зв’язок перервався», – дружина військовополоненого Еля.

Інших бійців 74-го окремого розвідувального батальйону полонили після виходу з «Азовсталі» у травні 2022-го. З того часу рідні нічого не знають про бранців – жодного дзвінка, жодного повідомлення. Тим часом у росії військових 74-ї бригади засуджують до довічного ув’язнення.

«На жаль, ви самі розумієте, з ким ми маємо справу, їх просто не повертають. Ми хочемо, щоб нас почули. Хочемо, щоб нас почули і закордон допоміг, можливо, якось посприяти поверненню наших героїв додому», – каже Еля.

Жінки звернулися у всі інстанції в Україні та міжнародні організації. Вони продовжуватимуть виходити на акції, попри те, що обміни військовополоненими блоку є росія. Останній обмін  відбувся 7 серпня.

«Ми запевняємо, що всі спецслужби та інші державні інституції цілодобово працюють над тим, щоб якомога швидше знайти та повернути додому наших мужніх захисників і захисниць», – Богдан Охріменко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

У російському полоні досі перебувають понад 4300 громадян України, з яких більшість –  військові.

Читайте також: Через хакерську атаку на «Київстар» у Дніпрі зовнішнє освітлення сьогодні буде не скрізь.