Вже минуло 4 місяці з дня трагедії на Перемозі. 14 січня російська ракета влучила в житлову багатоповерхівку на Набережній Перемоги. Терористична атака забрала життя 46 людей, серед яких шестеро – діти. Частина будинку була зруйнована вщент і не підлягає відновленню. Однак у вцілілих під’їздах продовжують жити люди. Днями у соцмережах розгорівся конфлікт за участі мешканців постраждалого будинку. Що саме трапилось? У ситуації розбирались журналісти ДніпроTV.
Пані Катерина показує нові вікна у квартирі, які встановили замість тих, які 14 січня вибило через влучання ворожої ракети:
“Вікна поставили і ось ці двері позаду вас. Йдемо балкон покажу, ось ще ось його поставили”.
Минуло вже 4 місяці з моменту трагедії. У будинку замінили вікна, встановили новий ліфт. Мешканці поступово повертаються до своїх домівок.
«Навіть у перші хвилини, коли трапився вибух, то усі служби миттєво приїхали. Окрім ДСНС і комунальники теж. Вони одразу перекрили всі комунікації, щоб будинок не вибухнув. І ось протягом кількох місяців, так, було важко, звісно, але ось будинок вже оживає. Спочатку були вибиті вікна, сміття багато. Зараз все прибрали, вікна поставили. Тож участь влади видно», – Дмитро Чалий – мешканець будинку Набережна Перемоги, 118.
Однак жителі стикнулися із новою проблемою. Олександра розповідає, що не може розпочати ремонт у власній квартирі, оскільки переймається, що її під’їзд може піти під знесення.
«Ми просто потребуємо того, щоб ми розуміли чи придатне наше житло до життя. Це єдине, що нам зараз дуже потрібно. Нам потрібен документ, офіційний, зі всіма висновками комісій. Що вони перевірили житло, що тут безпечно і ми можемо робити ремонт у наших квартирах та продовжувати жити. Це важливо для нас, бо ми всі немов у підвішеному стані», – Олександра Заварикіна – мешканка будинку Набережна Перемоги, 118.
Проте у департаменті житлового господарства запевняють: мешканці у безпеці. Це показав результат першого обстеження і акт, виписаний по його закінченню.
«Такий акт у нас був вже давно. Ще коли ми вперше зустрічалися з усіма мешканцями цього будинку, проводили їм туди експерта, котрий в актовому залі школи пояснював усім мешканцям будинку, що вони провели досліди. І ці досліди вони перевели на папір у вигляді експертного висновку. В якому вони написали, що провівши усі дослідження конструктивних елементів будинку…Я маю на увазі ті корпуси, які безпосередньо прилягають до зруйнованих під’їздів…провели досліди і вони показали, що ці конструктивні елементи знаходяться в безпечному для експлуатації стані. Які відповідають категоріям 1 і 2 – це нормальна експлуатація цих конструкцій», – Владислав Грицай – директор департаменту житлового господарства ДМР.
Тож, зносити вцілілі під’їзди не будуть. Представники департаменту ЖКГ, а також місцевої влади організують зустріч із мешканцями, аби заспокоїти людей і додатково пояснити, що вони можуть повертатися до своїх домівок і їм нічого не загрожує.
Читайте також: У Дніпрі на насосній станції, що забезпечує водою ж/м “Перемога”, встановлено потужний генератор.