Site icon Телеканал «ДніпроTV»

5 років в’язниці за салют у новорічну ніч: з 6 листопада закон №7438 набув чинності

В Україні використання піротехнічних виробів – заборонено! А запуск салютів у стані алкогольного сп’яніння вважають обтяжувальною обставиною. Є і моральний аспект. З початку війни кожен гучний звук викликає стрес у українців.

Вікторія – переселенка з Покровська. Розповідає, 2023 рік зустрічала у Кам’янському ідуже злякалася, коли почула звуки салютів. Подумала, що це вибухи.

«Я в новорічну ніч була з друзями, злякалася не тільки я від цих салютів, злякалися всі, всі почали шукати, де найближче укриття бо несподівано було», – розповіла переселенка Вікторія Асіненко.

Після початку повномасштабного вторгнення на всій території країни були заборонені салюти, петарди та інша піротехніка. Зараз вони асоціюється в українців зовсім не зі святом. Але знаходяться люди, яким байдуже на інших і вони йдуть у протест, пояснюють психологи.

«Мені дуже потрібно для новорічного настрою запускати салюти або петарди, і я не думаю в цей момент про те, що це може якось впливати на інших людей, тому і може бути така поведінка. Знаєте, може бути таке ставлення зневажливе до правил іноді, як у випадку цієї заборони, є заборона – я хочу порушати цю заборону», – сказала психологиня Ганна Протасова.

За продаж та використання піротехніки порушники будуть відповідати перед законом. Це може бути штрафвід 17 до 34 тисяч гривень, арешт на строк до шести місяців, або навіть обмеження волі до п’яти років.

Небезпечнимипід час святкуванняможуть бути і гірлянди на ялинках. Рятувальники розповідають, щороку на різдвяно-новорічні свята кількість викликів збільшується.

«ДСНС рекомендує ні в кому разі не залишати без нагляду прилади електроживлення, тобто це і зарядні станції для телефоні, це і прикраси ялинок, обігрівачі, пічне опалення, слідкувати за поведінкою дітей, які мають доступ до цих всіх приладів та слідкувати за власною безпекою у разі використання вогню», – зазначив заступник начальника 8 – ого ДПРЗ Олександр Лимар.

Торік на Дніпропетровщині у новорічні свята жертвами вогню стали 11 людей. Основна причина загорянь — коротке замикання електропроводки.

Якщо ви самостійно не змогли справитися з вогнем – треба негайно викликати пожежно-рятувальну службу.

Читайте також: Унікальний реабілітаційний центр у Дніпрі: майже 2,5 тисячі військових знову стали на ноги