У Дніпрі стартував інтенсив для представників ЦНАПів. Їх розділили на дві групи. Вони навчатимуться задля вдосконалення сервісу «Я – Ветеран». Працюватимуть із ними представники різних держустанов та психолог, повідомили у Дніпропетровській ОВА.
Представники ЦНАПів пройдуть дводенне навчання. З тими, хто контактуватиме з оборонцями та їхніми рідними, працюватимуть 15 спікерів. Серед них й психолог. Він роз’яснить нюанси роботи з воїнами, які пережили пекло війни. Кожен тут розуміє – не все буде легко. Але готові вдосконалюватися, аби Герої відчули – їхні потреби у пріоритеті.
Навчання пройдуть 72 керівники, адміністратори та фахівці. По одному представнику від кожного ЦНАПу.
«У кожному за них за сервісом «Я – Ветеран» закріпили від одного до п’яти адміністраторів, – повідомив заступник начальника ОВА Іван Начовний. – Загалом громади і ЦНАПи відповідально підійшли до запуску цього комплексу послуг».
У більшості з Центрів на старті оборонцям та їхнім родинам надають майже 100 послуг. Через «єдине» вікно можна оформити бізнес, знайти роботу, дізнатися про можливості реабілітації і навчання.
«Ми надаємо 259 послуг. Ще 100 додалося для ветеранів. Деякі з них будуть у консультативній площині. У таких напрямках, як соціалізація, працевлаштування, можливості пільгового здобуття освіти та реабілітація, – пояснила начальниця ЦНАПу Новомосковська Наталія Ковальова. – Від навчання очікуємо нових знань та конкретних практичних порад. Такі тренінги вкрай необхідні».
Протягом двох днів кожна з груп працюватиме з Пенсійним фондом, Державною службою з питань праці та соціального захисту осіб з інвалідністю. Врегулюють співпрацю із центрами комплектування і зайнятості. А ще – департаментами освіти та охорони здоров’я ОВА.
«Говоритиму про право ветерана на роботу, його захист. Поділюся й досвідом, який напрацювали, – додала начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяна Янушкевич. – За підтримки ПРООН, коштом Південної Кореї і Уряду Німеччини перевчили військових, які отримали поранення. Три місяці вони отримували знання за спеціальністю системний адміністратор».
З організацією майданчика для тренінгу допомогли міжнародні партнери.
«ЦНАПи – це вже обличчя громад. Це важливо. Особливо, коли мова про таку послугу, як «Я – Ветеран». Сьогодні хлопці та дівчата захищають нас, даючи можливість працювати. Ми ж повинні зробити для них все, аби вони могли повернутися до мирного життя», – резюмувала регіональний координатор Програми EGAP у Дніпропетровській області Наталія.
Сервіс «Я – Ветеран» запрацював в усіх центрах надання адмінпослуг Дніпропетровщини.