У СпівДія Хаб – Дніпро всі охочі можуть отримати не тільки гуманітарну допомогу, а й консультацію юриста або психолога. Все це – абсолютно безкоштовно. Є дитячі та підліткові індивідуальні консультації, за запитом, а також групові зустрічі для дорослих та дітей. На прийом до психолога можна потрапити, попередньо зареєструвавшись телефоном або на офіційній сторінці хабу.
СпівДія Хаб – Дніпро став променем для багатьох українців, які залишили рідні міста. Тут всі охочі можуть отримати гуманітарну допомогу. Нещодавно в центрі відкрили психологічну та юридичну служби. Отримати допомогу можуть як дорослі, так і діти. Як розповіла Оксана Дон, психологиня центру, підлітки – найуразливіша категорія зараз.
Оксана Дон, практикуюча психологиня: «Вони втратили все те, що було хоча б якоюсь опорою, розумієте. А зараз цього немає, і вона не знає як жити далі. Вони й так не знають як жити далі, тому що вони підлітки, а зараз такі теми. Якщо 10-12 років – вони дуже переживають. І начебто казали, що діти, вони бігають, сміються. І я так також спочатку думала: так, нормальні діти, бігають, сміються. А потім, коли ми починаємо спілкуватися, їхні малюнки, що ми малюємо, в них навпіл так ділиться життя – до та після».
В центрі розповіли: зараз люди хвилюються не за себе – більше за своїх рідних, які перебувають на території бойових дій.
Юлія Крат, психологиня, психотерапевтка: «Місцеві з тим, що якісь близькі, рідні, які знаходяться на територіях, на яких йдуть бойові дії, більш активні бойові дії – вони переживають за них. Часто до мене звертаються люди, які переймаються більше не за себе, а за когось, тому що вони дуже важко переживають цю розлуку – хтось відмовився їхати. Ось до мене прийшла жінка, в неї муж відмовився їхати, син відмовився. Ось, більше з таким».
Отримати допомогу можуть усі охочі – як переселенці, так і дніпряни. На прийом до психолога можна потрапити, попередньо зареєструвавшись телефоном або на офіційній сторінці хабу в Дніпрі.
Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: «Люди можуть отримувати консультації психологічні онлайн – це ті люди, які мешкають достатньо далеко, вони вже евакуювалися до нашої області, до нашого міста, але не мають змоги, наприклад, приїхати. Так само це можуть бути люди, які досі перебувають у Донецькій, Луганській області, Харківській області. У нас дуже різноманітна географія дзвінків. І також ми надаємо психологічну допомогу офлайн, тобто людина може прийти фізично, поспілкуватися з психологом».
«Доброго дня, Юлія! Дивіться, довідку можна отримати з тих територій, які визнані Кабінетом Міністрів, які визнані окупованими, бо там ведуться бойові дії».
Окрім психологічної допомоги, у СпівДії можна отримати юридичну консультацію. Оформлення документів та, на жаль, реєстрація смерті – це найактуальніші запити.
Олександр Юхименко, юрист: «Найчастіше – це оформлення допомоги. На даному етапі – оформлення виплат, оформлення допомоги, отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, оскільки люди в 95 відсотках випадків не знають які їм пільги приходять, взагалі розгублені. Ми, як юристи, повідомляємо, що вони можуть стати на облік до управління центрального сервісного центру населення та отримати довідку про внутрішньо переміщену особу».
Юридичну допомогу надають не тільки в СпівДія Хабі. За консультацією можна звернутися до центрів для переселенців на залізничному вокзалі, а також офіційному сайті управління безоплатної правової допомоги.
Анастасія Юхименко, заступниця начальника управління Дніпровського центру з надання безоплатної правової допомоги:
«Є веб-сайт безоплатної правової допомоги. Якщо вас цікавить саме Дніпро, ви знаходите вкладку Дніпровського місцевого центру і знаходите наказ про утворення консультативних пунктів. Бажано перевіряти інформацію чи не щодня, тому що потреби в отримані правової допомоги багато, але кадрового потенціалу не досить вистачає».
Якщо у вас є спеціальна освіта, ви також можете долучитися до лав волонтерів-психологів хабу.