Остудитися у річці, поплавати у прохолодному басейні чи пробігти під фонтаном. У Дніпрі найспекотніші дні липня. Люди рятуються від жари будь-якими способами. Попри заборону купатися у Дніпрі, на пляжах все одно є відпочиваючі. Покупатись у річці приїжджають навіть з інших міст. Де ще дніпряни знаходять прохолоду? Та про що треба пам’ятати у такі жаркі літні дні?
Літо 2024 – аномальна спека. Дніпряни не витримують палючого сонця та боряться з жаркою погодою біля води. Підліток Іван приїхав з родиною до Дніпра на відпочинок аж з Чернігова. Хлопець каже, дуже подобається пляж.
«Кожен день ходимо по 5 годин купаємось, відпочиваємо. Плаваю, пірнаю під воду потім, коли поплавав, я виходжу на берег загорати», – розповідає Іван, що відпочиває біля води.
Не дивлячись на таблички «купатись заборонено» люди все одно на свій страх і ризик відпочивають на пляжі.
«Та он і в Одесі заборонено, всюди заборонено купатися, ну а люди купаються, люди втомились від війни, люди хочуть хоча би так розслабитися».
«Купаємось і маємо велике задоволення від води».
Дніпрянка Наталя каже, більше полюбляє засмагати на сонці, тому має при собі декілька видів сонцезахисних кремів, які допомагають захистити шкіру від опіків:
«Цей засіб для обличчя від загару, а цей на тіло від загару захищає, а це для загару».
Також у спеку рятуються у воді не тільки люди, а і собаки. Вони більш схильні до теплових ударів і погано переносять жарку погоду.
А у місцевих парках малеча обливається водою на ігровому майданчику. До 35 градусів тепла прогнозують у Дніпрі до кінця тижня.
Спека негативно впливає на наше здоров’я. Тож у таку жарку погоду уникайте фізичних навантажень на вулиці, захищайте шкіру від опіків та завжди майте при собі пляшечку води і краще надягайте капелюх на голову.
У таку погоду є ризик отримати тепловий або сонячний удари. Основні симптоми яких: млявості, нудота, висока температура та запаморочення. При погіршенні самопочуття краще звернутися до лікаря.