Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Сон на передовій: важливість виспаності для бійців

Президент Асоціації медицини сну Юрій Погорецький пояснює, чому якісний сон є важливим навіть на передовій.

“Порушення сну і дихання уві сні внесли до ВЛК, тому що воювати треба правильно, щоб людина була виспана, бадьора,не хропіла та мала можливість відновлюватися, зокрема на третій або четвертій лінії оборони. Є настільки мотивовані бійці, які мають право бути списаними, по своїй проблемі з порушенням сну, але вони продовжують воювати”, — каже президент асоціації медицини сну Юрій Погорецький.

Також він зазначає, що наказ Міністерства оборони, а тепер і Міністерства внутрішніх справ, вимагає обов’язкового обстеження в лабораторії сну. Це надзвичайно важливо, адже недосипання водія чи бійця може призвести до аварій.

“Кожне третє ДТП в світі, без війни, пов’язане з порушеннями сну, такими як хропіння чи апное. У мирному житті це приносить країнам колосальні збитки – близько 650 мільярдів доларів на рік у таких країнах, як США, Канада, Німеччина, Японія та Великобританія. В Україні ці втрати також значні, але їх ніхто не підраховує”, — додав Юрій Погорецький.

Президент асоціації медицини сну зазначає, що важливо створювати можливості для сну, навіть на робочих місцях. Варто облаштовувати спеціальні кімнати для сну на підприємствах, щоб працівники могли відпочити після нічних обстрілів.

Читайте також: Платформа «Діалог влади та бізнесу» зібрала на зустріч із податківцями понад 330 підприємств області