Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Сьогодні населення Землі досягло восьми мільярдів: як це вплине на людство

 15 листопада 2022 року чисельність населення світу досягла 8 мільярдів людей. Це визначна віха, враховуючи, що людське населення становило менше мільярда протягом тисячоліть — приблизно до 1800 року. Про це повідомили в Організації об’єднаних націй.

ООН пояснює це зростання людським розвитком. Люди живуть довше завдяки покращенню охорони здоров’я, харчування, особистої гігієни та медицини. Це також є наслідком високих показників народжуваності, особливо в найбідніших країнах світу, більшість з яких знаходяться в Африці на південь від Сахари.

Хоча світовому населенню знадобилося 12 років, щоб зрости з 7 до 8 мільярдів, знадобиться ще приблизно 15 років — до 2037 року — щоб досягти 9 мільярдів чисельності населення світу. Це є ознакою того, що темпи зростання сповільнюються.

«Ця віха є приводом для того, щоб відзначити різноманітність і прогрес, враховуючи спільну відповідальність людства за планету, — заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. — Якщо ми не подолаємо грізну прірву між заможними та бідними, ми створимо світ з 8 мільярдами людей, наповнений напругою та недовірою, кризами та конфліктами».

Він також зазначив, що 103 мільйони людей були змушені залишити свої будинки через переслідування, конфлікти, насильства та порушення прав людини.

Більше населення вимагає більших ресурсів. Країни з найвищим споживанням ресурсів на душу населення та викидами парникових газів, як правило, це ті, де дохід на душу населення вищий, а не ті, де населення швидко зростає. За даними ООН, повільніше зростання населення може допомогти пом’якшити екологічну шкоду.

В міру того, як населення світу буде зростати з 8 до 9 мільярдів, збільшення кількості дітей, молоді та дорослих віком до 65 років відбуватиметься в країнах з низьким рівнем доходу та доходом нижче середнього. І навпаки, у країнах з високим рівнем доходу та доходом вище середнього, згідно з прогнозами ООН, кількість осіб віком до 65 років скоротиться в найближчі роки. А зростання відбуватиметься лише серед населення у віці 65 років і старше.

Також за останні 50 років зростання світового виробництва продуктів харчування випередило зростання населення. Це швидке розширення сільськогосподарського виробництва супроводжувалося високими екологічними втратами. Країни з високим рівнем доходу та доходом вище середнього повинні подавати приклад і скорочувати свої викиди парникових газів і переходити до більш ресурсозберігаючих моделей споживання та виробництва.