Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Сміттєві війни навколо полігону у Діївці


Ось так розпочався робочий тиждень для мешканців Діївки. Цілим автобусом вони приїхали на трасу з вимогою закрити сміттєзвалище. За їхніми словами, жити біля цього полігону неможливо – тхне так, що вікна відкрити не можуть.


«Неделю назад к нам пришли люди из Диевки и попросили помочь организовать им мирный пикет на территории, прилегающей к свалке, для того, чтобы перекрыть движение и не пропускать мусорные машины на территорию свалки. На сегодняшний день официальными организаторами этого пикета являемся мы», – говорить активістка ГО «Екопатруль» Тетяна Лампіка.

Та мітинг став більш масштабним, ніж очікувалось – обурені люди перекрили трасу на Кривий Ріг. Сусідство сміттєзвалища вони вже просто не можуть терпіти – найближчий будинок знаходиться менш, ніж у п»ятистах метрах від полігону, що зовсім не відповідає нормам. Люди переконані: за чотири роки існування сміттєві гори значно попсували їм здоров’я.

«Мусор возится фактически нам под дворы. У меня маленький ребенок тяжелобольной. Я все лето не открывал окна, а ему нужен кислород», – жаліється мешканець Діївки Олександр.

«Мы задыхаемся от этого зловония. У нас испорчена вода в колодцах», – каже мешканка Діївки Вікторія.

У багатьох мешканців Діївки дійсно немає централізованого водопостачання. Їм доводиться користуватися водою з колодязів – яка просочена смородом звалища.

– Раніше була смачна вода і голову нею мили, а зараз не можна нею користуватись, – розповідає мешканка Діївки

– А зараз де ви берете воду, – питає журналіст.

– Тут у колодці і беру, а куди ж я піду? – відповідає жінка.

Терпець людей увірвався, коли вони дізналися, що і без того величезний смітник поповнюється відходами із Західної України. Купи непотребу везли аж зі Львову! Чиновники виправдовуються – мовляв, просто не могли не допомогти львів’янам. Адже така ситуація могла трапитися будь з ким.

 «С июля по август был заключен договор со Львовскими перевозчиками на вывоз твердых бытовых отходов, которые пришлось вывести не только в Днипро, но и в остальные регионы», – говорить заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

«Все сводится к тому, что мы против Львовского мусора. Нам вообще-то все равно чей это мусор. Тем более, что его не так много, по сравнению с Днепровским. Наши требования закрыть свалку», – говорить мешканець Діївки Сергій.

Закрити сміттєзвалище поки що неможливо – бо іншого просто немає. Відкрили полігон лише чотири роки тому, тож звозити сміття сюди буде можна ще більше тридцяти років.

«Це офіційний полігон, який має документи. Він не в належному стані. Там достатньо багато проблем», – інформує голова громадської екологічної ради при обладміністрації Олексій Ангурець.

Про ці проблеми знає і новоспечений директор полігону. Він на керуючий посаді лише місяць. Каже, головне завдання – оптимізація роботи сміттєзвалища.

«На момент моего появления здесь были нарушения, допущенные предыдущим руководством. Но я их на сегодняшиний день устраняю. И согласно предписаний, полученных в результете проверки и согласно проектной документации»,- каже директор КП «Еко Дніпро» Едуард Мєшковський.

Директор запевняє: на полігоні ведеться екологічний контроль. Останні проби Грунту, повітря та води зробили нещодавно.

«Грунт проводится раз в год, воздух- раз в квартал. Последние наши замеры были 9 сентября. Показали, что у нас все в пределах нормы. Превышений нет», – інформує еколог КП «Еко Дніпро» Євгенія Алмазова.

А вже наприкінці тижня чиновники, керівництво полігону, екологи та громадські активісти зібралися разом, аби вирішити усі болючі питання мирним шляхом. Кожен мав свої пропозиції та вимоги.

«Закриття звалища полігону «Правобережний» – термін 2 місяці. Закриття звалища, розташованого західніше на 1 км від попереднього – термін негайно»,  – вимагає мешканка Діївки Вікторія.

Розмовляли довго і гучно. Діалог таки приніс свої плоди.

«В декабре 2016 года будет проверка экологической инспекции полигона», – каже голова департаменту екології облради Руслан Стрілець.

Тож чиновники вже у найближчий час обіцяють навести лад на цьому сміттєзвалищі, а мешканцям поки що пропонують самостійно фіксувати усі порушення. Та що буде далі зі скандальним полігоном, – ми обов’язково розкажемо у наступних випусках.