Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Смертельна прогулянка: зловмисники в Дніпрі труять собак

Обережно, отрута! Мешканці одного з житлових масивів Дніпра скаржаться на догхантерів, які розкидають смертельно небезпечну отруту в улюблених місцях прогулянок собачників. В якому районі це відбувається, де господарі пухнастих мають бути уважнішими й що робити, якщо ваш хвостик скуштував отруту?

Ольга, дніпрянка: «Це таке місце, де гуляють як люди з тваринами, так і люди з дітьми. Ми стикнулися з таким випадком, коли протягом двох днів ми збираємо там, на тій стежині, щуриний яд. Дуже небезпечно. Причому це робить людина навмисно».

Ольга мешкає на житловому масиві Перемога й має вдома трьох собак. Каже, неодноразово знаходила отруту в місцях вигулу.

Ольга, дніпрянка: «Там є такі ямки, в яких колись повинні були садити дерева. Але дерева не посадили, а ямки залишились. Він розкидає цей яд в ці ямки, загортає листям. І це схованка для собак. Собаки наші всюди бігають, розривають ці ямки, і вже одну собаку ми ледь врятували».

Водночас Ольга не виключає, що отруту розкидали, аби потруїти щурів.

Ольга, дніпрянка: «Мені здається, що кожної осені така ситуація трапляється. Взагалі, там щурів багато. Тобто там є місця, де збираються наші шановні безхатьки, й вони залишають там сміття, бруд, недоїдки, тому там збираються щури. Ми коли вранці там гуляємо, ми бачимо цих людей разом з цими щурами».

Тож можна припустити, що невідомий отруйник дійсно намагається побороти щурину навалу, проте, дуже небезпечним способом. Дератизацією мають займатись лише відповідні служби.
Олександр працює ветеринарним лікарем понад 20 років. Каже, отруєння домашніх тварин трапляються часто. Відтак власникам треба бути дуже уважними та вчасно реагувати на симптоми, якщо тварина таки встигла з’їсти отруту. 

Олександр Андрійович, лікар-ветеринар: «Якщо э судоми — це отруэння редецитами. Судоми – це такі приступи, як при епілепсії – то треба негайно везти, бо це на години пішло. Якщо є кровотеча, одразу теж треба брати тварину, везти до лікаря, і це вже тяжче. Краще приїхати одразу, коли вона щось вхопила. Приїхали, зробили рвотні препарати – тварина виблювала те, що з’їла, зробили профілактику і забули про це».

Боротися з потенційною небезпекою можливо. Тож за хвостатими потрібно пильно слідкувати, не займатись самолікуванням і обов’язково звертатись до правоохоронних органів.

Читайте також: «Не про смерть, а про життя»: у Дніпрі працює паліативне відділення

https://www.youtube.com/watch?v=3lvU_PxSKjU