Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Скільки в Дніпрі реклами з сексизмом

Будівельні матеріали, сосиску, яку треба смажити, та випічку – рекламують на фоні жіночих пікантних фото. Це найбільш скандальна в Україні реклама, на яку активісти жалілися за сексизм та дискримінацію за ознакою статі.  



Такий «креатив» помічається зазвичай за дрібними брендами. Востаннє на шквал критики нарвалася столична пельменна, яка потім вирішила послатися на «соціальну рекламу».

А яка ситуація з сексистською рекламою в Дніпрі? Ми пройшлися центром та перевірили чи толерантне наше місто – і були здивовані.

Перший претендент на начебто сексистську рекламу – це розважальний заклад. Тут – караоке, кіно та кальян, на фоні жінки з глибоким декольте. Обличчя майже не видно. Питаємо в представниць слабкої статі – чи помітили вони щось, що може їх образити на цій вивісці. Думки розділилися, комусь все нормально, а комусь така реклама здається вульгарною.

Йдемо далі. Блукаємо ще годину, знаходимо – рекламну вивіску на аптеці із зображенням високої стрункої блондинки на підборах та у коротесенькому халатику, що нагадує форму медсестри. І це реклама ліків.

Більше реклами, схожої на сексистську – ми в центрі Дніпра не побачили. Чи є знайдені вивіски дискримінаційними за ознакою статі – питаємо в голови громадського руху «Gender Stream». Адже реклами х жіночим та чоловічим оголеним тілом ми зустріли багато. Показуємо Ользі Поляковій рекламу кальяну. За її словами,  реклама була в етичною, якби на ній були одягнуті люди.

За словами Ольги – чіткого поняття «сексизм» у нашому законодавстві немає. Тому пояснює – реклама з оголеним тілом, наприклад, солярію – буде доречна. А от коли оголена дівчина або чоловік рекламує канцелярські вироби – це дискримінація за ознакою статі.

Оголене жіноче або чоловіче тіло – приманка для покупців – зізнаються маркетологи. Продукт продає секс та гумор. За словами маркетолога, Артема Кретинина простіше показати оголені груди чи сідниці, ніж вигадати щось справді смішне та іронічне й одночасно етичне.

Притягнути до відповідальності на рівні закону таких рекламників важко, каже Артем. Адже чітко заборонено використовувати – тільки порно. Однак за сексистський креатив таки можна оштрафувати бренд –  каже Ольга Полякова. Через організацію «Gender Stream» чи особисто – можна подати скаргу до Індустріального гендерного комітету із реклами. Він вже і вирішуватиме, які правила чи норми порушено в рекламі. Так, у 2017 році активісти Дніпра домоглися аби рекламу магазину “ПроСвєт” заборонили та стягли  штраф за сексизм.

Автор: Гребенчук Анна
Фото: ДніпроTV, мережа інтернет