Вбили Масю. У ветклініці кішка померла нібито від забороненого препарату. У соцмережах спалахнув скандал, коли власниця домашнього улюбленця звинуватила ветеринара у недбалості.
Шестирічна кішка Мася – домашня улюблениця Ольги. Пухнаста тварина полюбляла спати на підлозі біля ліжка, через це їй на лапу випадково наступила володарка. Побоюючись, що у кішки перелом, дівчина відразу повезла її до ветеринарної клініки.
Ольга Гвоздьова, господарка Масі: “Не спрашивая моего согласия, не делая никаких анализов, обследований, кошке укололи очень быстро этот препарат, не назвав его даже, просто “антишоковое” и все”.
Господарку разом з кішкою направили на рентген, там лікарі втішили Ольгу, мовляв, у пухнастика звичайне розтягнення м’язів. Та стан тварини не поліпшився. Зі слів Ольги, Мася впала в анабіоз, з якого так більше не вийшла.
Ольга Гвоздьова: “Первая фраза, которую он сказал, что она умерла из-за стресса. Это очень странная причина, чтоб здоровая кошка умерла из-за стресса. Она не первый раз ездит в машинах, и на улице она у меня гуляла. От такого животные не умирают”.
Після смерті домашнього улюбленця, Ольга опублікувала пост в Інстаграмі, на нього відгукнулися десятки дописувачів. І написали про подібні історії, пов’язані з тією ж клінікою.
Ми вирішили навідатись до ветклініки, щоб розібратися у смерті кішки Масі.
“Передали материалы в суд на всех людей, которые делали репосты, на хозяйку этого животного. Какие могут быть комментарии”.
Нас запевнили, що лікар робив все від себе залежне, щоб врятувати тварину. Коментувати на камеру відмовились, та все ж розказали, що кішку господарка привезла у шоковому стані. Щоб заспокоїти пухнасту, їй і ввели препарат Дексакел 02, у медицині його ще називають Дексаметазон. Чи адекватним було таке лікування, ми запитали лікарку іншої ветеринарної клініки.
Євгенія Батюшинська, ветеринарка: “При травме у нас есть алгоритм действий. Мы должны сделать центральный доступ к вене, поднять давление, проконтролировать боль и проконтролировать дыхательные пути у нашего пациента. У нас нет, технически нет времени для введения этого препарата Дексаметазона. Когда врач вводит препарат, он считает, что он ввел противошоковый препарат и считает, что он делает хорошее. Однако в этот момент он теряет эти основные 3 пункта, от которых потом из-за травм погибает наш пациент”.
Євгенія говорить: дексакел з 2008 року заборонений для використанні в медицині. Він підвищує ризик смерті тварин на 18% відсотків. Лікарка у своїй практиці використовує інші препарати.
Євгенія Батюшинська, ветеринарка: “Первым действием врача должно быть введение обезболивающих препаратов – аналоги морфина и препараты нестероидные противовоспалительные, например, Мелоксивет, Карфа, Ремедин”.
Що робити в ситуаціях, коли вашому чотирилапому улюбленцю вже завдали шкоди? Ми запитали у юриста.
В’ячеслав Кумченко, юрист: “Перше – це встановлення саме причини смерті або погіршення стану тварини – це судово-медична експертиза. Друге – на підставі експертизи звернення до правоохоронних органів або суду. Третє – це вже отримання вироку на ту особу, яка дійсно мала вину та вина буде доведена”.
Тож довести провину чи навпаки невинуватість лікаря у цьому конкретному випадку вже ніхто не зможе. Заклади для судекспертизи тварин в Україні є лише у Харкові та Києві.