265 переселенців та 65 тварин намагались виселити з облаштованого волонтерами шелтера у Дніпрі. Людей, які вже раз втратили свої домівки, знову хотіли позбавити хоч тимчасового, але дому. Про допомогу звертались і до президента, і до інших чиновників. Місяці розглядів й очікування та, нарешті, поставлена крапка. Як закінчилась скандальна історія?
Пані Любов, переселенка з Рубіжного, проживає тут з березня 2022. Новина про можливе виселення застала жінку зненацька.
24 місяці проживання у шелтері, більшість з яких у стані невідомості і очікування відповіді від різних держустанов.
“Я не знаю, як це відбувалося, що ця будівля офіціально не передана, а просто неочікуванно стало у юстіції. Ми не знаємо, це внутрішні їхні питання. Тобто, рік ми чекали, документів ми не отримали, а тепер ми ще рік чекали, коли розберуться з цією юстіцією. Ми звертались навіть до Зеленського та Верещук”, – каже засновниця БФ «Добро на Амурі» Таліна Жарікова.
Та всі ці місяці боротьби не були марними.
“Було 10 нарад, щоб розібратися з документацією за цю будівлю, що скільки зроблено роботи. І сказали, що на цей момент юстіція, а також держмайно, повинні надати нам документи оренди”.
Договір ще не підписано, але в держмайні запевняють, що цей процес незабаром розпочнеться.
“Починаючи з 5-го числа, розпочинається процедура його укладання, отримується пакет документів, підписується договір і вже буде укладено нарешті договір оренди. 10-11 липня, я сподіваюсь, ми нарешті завершимо цю процедуру”, – повідомляє начальниця регіонального відділення фонду держмайна Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської області Ганна Камлик.
З особистим візитом у шелтер завітала і віцепремʼєр-міністерка Ірина Верещук. Тут вона вже не вперше.
“Вони далі перші гроші, я була впевнена, що все гаразд, яким було моє здивування…”, – каже віцепремʼєр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Пообіцяла пані Ірина і подальшу підтримку шелтера.
“Ми, як уряд, маємо можливість через постанову 261 прокомпенсувати їм витрати на комунальні. ОВА їх подає, тому чекали угоди. Ми компенсовуємо, це наше міністерство компенсовує, і вони тоді з людей не стягують плату за комунальні. З’явилася ідея звернутись до ЮНІСЕВ, щоби діти, які готуються до школи, мали необхідні рюкзачки, а в рюкзачках все необхідне для того, щоб розпочати научальний рік. Ми говоримо зараз про співфінансування, тому що дійсно їм самим ви бачите як важко”.
Офіційне підписання договору оренди приміщення має відбутися найближчим часом. Та майже 300 переселенців, які знайшли прихисток у Дніпрі, змогли здихнути з полегшенням, що не треба знову шукати нове місце для життя.
Читайте також: Спека у Дніпрі: як рятуються люди від аномальної жари?