Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Сім кіл пекла в лікарні Мечникова: як потрапити до лікаря?

До обласної лікарні імені Мечникова їдуть люди з усієї області та навіть з інших регіонів. Але записатися на прийом до спеціаліста через сайт, медичну платформу чи навіть просто телефоном – неможливо. Як сталося, що в епоху загальної діджиталізації лікарня третього рівня живе по-старому – кілометрові живі черги, паперові талончики та роздратовані хворі, які змушені проводити у тісних коридорах по декілька годин. І це у розпал пандемії. Наш кореспондент спробувала пройти сім кіл пекла лікарні Мечникова. Ось що з цього вийшло…

Щоб потрапити на прийом до лікаря потрібного профілю, треба спочатку звернутися до свого сімейного лікаря за направленням, що ми й зробили. Зареєструвалися онлайн на 10:45 та прийшли на призначену годину. Жителі Дніпра вже звикли до таких зручностей в міських лікарнях. Лікарка перевірила мої аналізи та тиск.

«Мне не нравятся некоторые ваши анализы, хочу выписать вам направление к эндокринологу».

Записуватись до ендокринолога я також буду через сайт, який знайшла на офіційній сторінці лікарні Мечникова у фейсбуці. Ось, на фото сама завідувачка консультативної поліклініки Єсенія Тарасова гостинно запрошує зареєструватися онлайн. Але марно. На черговому етапі запису мені запропонували зателефонувати за номерами, вказаними на сторінці лікарні.

Спробую зателефонувати.

«Жоден з номерів, які були розміщенні на офіційній сторінці у фейсбук обласної лікарні імені Мечникова, нам не відповіли або ж вони були недоступними».

Ідемо до лікарні в реєстратуру, щоб отримати талон. Там точно не чули про карантинні обмеження – черги до самісінького входу. Люди плутаються, кому в яке віконце стояти, адже табличка про це висить аж на вході до поліклініки. Ніхто навіть не намагається дотримуватися дистанції– це неможливо при такому скупченні. Слухаємо народні думки про принади “живої черги”.

«Майже годину я простояла в черзі у реєстратуру, щоб потрапити до ендокринолога. Але мені сказали, що на завтра я не можу, тільки на сьогодні або реєструйтесь через телефон, або на сайті. А як ви пам’ятаєте, що сайт, що номера телефонів – недоступні. Номера не відповідають, а сайт – не працює».

Як з’ясувалось, сайт вже давно живе своїм окремим від лікарні життям.

«Я за сайт не отвечаю. Но когда увидела этот сайт, увидела, что все врачи выставлены, которые у нас сейчас не работают, там такой график, пациенты приходят и говорят: «Где этот врач?» А его нет на самом деле, а в графике на сайте этого нет почему-то».

Чому ж тоді посилання на сайт досі розміщено на фейсбуці? Нещодавно лікарні імені Мечникова виділили 9 мільйонів гривень з обласного бюджету на розробку стратегії розвитку. Виникає питання: як лікарня, яка не може організувати запис на прийом онлайн та забезпечити зв’язком реєстратуру, може вирішувати стратегічні питання? Мабуть тому гендиректор лікарні замість відповідей на чіткі питання раз у раз грубіянить журналістам.

«На что потратят 9 миллионов, которые выделили на вашу больницу на крайней сессии облсовета?”

Сергій Риженко, генеральний директор лікарні Мечникова: “А я хочу узнать, чем солнце отличается от Днепр ТВ? Скажите мне, пожалуйста, я у вас спрашиваю”.

“Извините, у меня такая работа, задавать вопросы. Я вас спрашиваю, куда пойдут 9 миллионов, которые выделили на вашу больницу на крайней сессии?”

“Скажите, педнедоразвитость – это диагноз или фраза?”

“А я не медик, я журналист. Поэтому я у вас спрашиваю”.

“Оправдание, да?”

«Чи забезпечена лікарня імені Мечникова медикаментами для боротьби з коронавірусом?”

“Вы алфавит знаете?”

“Так, знаю”.

“Назовите последние 5 букв”.

“З українського чи з російського?”

“З українського”.

“Тоді давайте так. Я поставив перший запитання”.

“Вони даже не знают алфавиту».

Які ж проблеми можуть бути з сайтом лікарні і що потрібно для усунення проблем?

Сергій Костюшків, IT-підприємець: «Якщо погано організований, то може і ніколи не приберуть ці проблеми. Я думаю, при гарній організації – за кілька місяців. Поки що, як я подивився, то виглядає не так як таке щось надскладне. Взагалі, ця проблема виникає через невідповідність навантаження. Ну, швидше за все, я думаю, робили за набагато менше. Був набагато менший бюджет, саме тому такі проблеми».

Зараз керівництво лікарні пішло в глибоку оборону. Або не відповідають, або дають номера телефонів, які не працюють.

«Мы даем даже мобильные телефоны. По ним можно звонить в рабочее время. Извините, в ночное время вам не ответят и вечернее».