Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Шукайте точку збору: дніпряни можуть здати ялинку на корм для тварин

Зазвичай після свят ялинку просто викидають у смітник. Проте це не екологічно. У Дніпрі визначені 63 офіційних місця збирання ялинок для правильної  утилізації. Там їх подрібнюють на тирсу, яку можна використовувати для мульчування грядок, а також як корм для тварин.

Після новорічно-різдвяних свят кількість відходів збільшується на 20-30 відсотків. А ялинки зазвичай просто викидають у смітник. І це не екологічний спосіб позбутися дерева.

“Хтось на узбіччях кидає ялинки, а потім це виростає у смітник. Люди бачать, що хтось викинув, і починають самі накидати туди сміття, розраховуючи, що це вже смітник. Тому у нас і ростуть стихійні смітники. При розкладі звичайної двометрової ялинки в повітря виділяється до 16 кг СО2. Це так само, як якщо б ви виготовили 160 паперових стаканчиків за обсягом, або переробили більше 3-4 бігбегів пластику”, – повідомив координатор міжнародного проекту “Let’sdoit, Ukraine” Олександр Гречка.

Екоактивіст пропонує різні способи, як не шкодити навколишньому середовищу.

“Краще, якщо купувати натуральну ялинку, купити її в горщику і потім висадити десь на природі. Тоді ми збережемо і дерево, воно ще буде жити. У нас місто вже озвучило всі місця, де можна здавати ялинки. Туди можна принести таку ялинку, потім їх подрібнять і використовуватимуть як мульчу чи десь на підсипку для дерев”, – зазначив Олександр Гречка.

У Дніпрі відкриті більше 60 точок збирання ялинок для утилізації. Ці локації  визначались у залежності від того, куди містяни зносять негабаратне сміття. Один з майданчиків розташований на проспекті Богдана Хмельницького.

“Зараз тут знаходиться техніка, яка подрібнює ці ялинки. Техніка виїжджає по мірі того, як накопичуються ялинки, приїжджає, переробляє їх і їде за наступною адресою. Дробити ці ялинки будуть доки вони будуть, тобто скільки людей будуть приносити — стільки й будемо переробляти”, – розповів представник департаменту житлового господарства ДМР Єгор Худяков.

Після подрібнення сировину передадуть на ферму.

“Подрібнені ялинки будуть передані на ферму, яка постраждала внаслідок прильоту ворога. З цієї сировини буде виготовлятися корм для годівлі тварин і також матеріал для посипки землі. Її можна використовувати як засіб для миття підлоги, а також для купання і для лікування”, – каже заступник директора департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.

Перед тим, як принести ялинку на точку утилізації, не забудьте очистити її від новорічних прикрас та скотчу.

Читайте також: Як нині працює дніпровський “Акваріум”, де торік внаслідок блекаутів загинули риби?