Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Штучний інтелект: можливості, ризики, перспективи

Захистив диплом за допомогою штучного інтелекту. Інноваційні технології, як інструмент, набирають шаленої популярності та постійно розвиваються. За їх допомогою можна не тільки диплом написати, а й створити повноцінне відео. Маємо і скандали, пов’язані з ШІ. Як у Дніпрі та всьому світі ставляться до появи нових онлайн «інструментів»?

Написати текст, намалювати картину чи навіть озвучити відео.

«Я — нейромережа, яка знає все про місто Дніпро. І сьогодні я підготував для вас особливий виклик».

Штучний інтелект розвивається з шаленою швидкістю. Розширяється і функціонал. Наразі найпопулярніший серед подібних сервісів — ChatGPT — може писати статті, формувати ідеї, шукати інформацію та допомагати з текстом.
Та чи все оптимістично? Нещодавно у Bloomberg з’явилася стаття, в якій шлося про шалені штрафи.

«Юристи, які стояли за судовим записом, наповненим фальшивими цитатами, вигаданими ChatGPT, були оштрафовані на 5000 доларів після того, як федеральний суддя визнав, що вони діяли недобросовісно».

Мова йде про юридична фірму Levidow. Levidow & Oberman PC отримала штраф у розмірі $5000 за використання штучного інтелекту у судовому провадженні. 

Ми знайшли випускника вишу, який зміг навіть написати та захистити диплом за допомогою штучного інтелекту. Артем розповідає: ChatGPT став сильним асистентом та допоміг швидше збирати інформацію.

Артем Демченко, користувач ChatGPT: «Спочатку я поспілкувався з ним на тему: яку можна зробити структуру та план. Він мені допоміг. На основі цього плану, я його коректував і потім кожен блок я з ним окремо пропрацьовував».

Артем ділиться: перевіряти інформацію, надану таким асистентом, доводилось власноруч.

Артем Демченко, користувач ChatGPT: «Ще у ChatGPT є «синдром вундеркінда» або ж умника. Якщо він щось не знає – він вигадує. Тобто, якщо його спитати і цю інформацію не перевіряти, то може бути така неприємна ситуація, що цієї інформації не існує, а він тобі її дав, так, написану дуже правдоподібно».

Але чи є такі інструменти загрозою для суспільства?

Артем Демченко, дніпрянин: «Це дуже крутий крок у майбутнє, у веб 3.0 Тобто 2.0 – це інстаграм, месенджери, хмарні сховища різні, а веб 3.0 – це про крипту, блокчейн, NFT і штучний інтелект. Це ми уже на порозі дуже великих подій».

Наразі нейромережі і штучний інтелект лише на початковому етапі свого розвитку. Та і цього вистачає, щоб вражати.

Читайте також: У Дніпровськму метрополітені написали диктант до Дня Конституції України