Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Штрафи за генератор: фейк чи правда?

Світло вимикають, тож у Дніпрі чутно роботу генераторів біля магазинів та кав’ярень. Нещодавно в мережі з’явилася інформація про штрафи для підприємців за перевищення рівня шуму. Втім, у Міністерстві охорони здоров’я це заперечили. Чи дратують дніпрян генератори у житлових будинках?

Пекарня на проспекті Поля, вимикають світло за графіком. Це вже нікого не лякає, працівники звикли до регулярних відключень.

“Зараз ситуація з відключенням світла погіршується, і нам доводиться частіше вмикати генератори. На зиму ми плануємо збільшувати кількість генераторів і обсяг генерації. Адже, коли ми знаємо, коли буде без світла, значно легше планувати свою роботу”, – сказав співвласник мережі пекарень Денис Сьомін.

Нині у пекарні три генератори, але цього замало. Тому планують придбати ще один.

“В нашій пекарні є піч, яка споживає 15 кВт електроенергії. Вона є серцем пекарні, адже саме в ній готується вся наша випічка”, – зазначив Денис.

Заклад розташований на першому поверсі житлового будинку. Втім, мешканці на шум жодного разу не скаржились.

“Загалом, люди з розумінням ставляться до роботи генераторів, адже ми не використовуємо їх вночі, коли люди сплять”, – сказав Денис.

Але не всі дніпряни готові терпіти постійний шум, особливо вночі або з самого ранку.

“Я розумію, що зараз відключення світла змушують усі компанії шукати шляхи виживання, закуповуючи генератори. Проте, коли ти живеш поруч з цими будівлями, шум від генераторів створює значний дискомфорт”, – сказала дніпрянка Єлизавета.

Інші навпаки задоволені, що заклади та магазини працюють без світла.

“Для мене, наприклад, це проходить за хвилину, і все. Це звук, до якого можна звикнути насправді. Бо так само ви звикаєте до сирен, до вибухів. І це вже стало нормою”, – каже дніпрянка Міра.

Нещодавно в інтернеті з’явилась інформація – нібито підприємців будуть штрафувати за шум від генераторів. Якщо в вас гучний генератор – то може загрожувати до 255 грн штрафу. У разі повторення порушення – штраф зросте до 510 грн. А для юридичних компаній – до 2550 грн з конфіскацією джерела шуму.

“Навіть довести, що генератор шумить, виявляється вкрай складно. Щоб довести порушення норм шуму, потрібно обладнати всіх працівників Держпродспоживслужби необхідними приладами. Але наразі в нас немає такої кількості інспекцій. Оскільки Держпродспоживслужба зосереджена переважно в обласних центрах”, – повідомив голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

https://www.youtube.com/watch?v=JCfhqwgPw3A