Site icon Телеканал «ДніпроTV»

ШОК! Росіяни продовжують шантажувати світ ЗАЕС

Нові та сучасні прилади для вимірювання радіаційного фону. Їх встановили на дахах будинків у Дніпрі. 4 вимірювачі постійно передають дані на комп’ютер. Бо загроза аварії на ЗАЕС нікуди не подінеться, поки станція знаходиться під контролем рф.

Березень 2022 року, російські війська окуповують Енергодар та захоплюють Запорізьку атомну електростанцію. З тих пір світ опинився на межі ядерної катастрофи. На ЗАЕС вже були блекаути. Відсутність електроенергії – це велика загроза.

«Якщо буде відключення електроенергії – не буде охолодження реактора, а відсутність охолодження реактора приведе до перегріву і до вибуху», – пояснює доктор біологічних наук, професор, радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Григорій Шматков.

Ситуація погіршилась через звільнення чотирьох сотень українських спеціалістів.

«У тому числі це ліцензовані спеціалісти з великим досвідом роботи, якщо якась складна, а це дуже складна техніка, як атомна станція, буде обслуговуватися некомпетентними – це є велика загроза, не менша загроза, ніж бомбардування станції», – вважає Григорій Шматков.

ООН, МАГАТЕ та світові лідери неодноразово закликали рф передати станцію під контроль України. Але окупанти на це не згодні.  

«МАГАТЕ не начальник над атомною енергетикою світу та суверенних держав, це технічний орган для контролю, консультації технічних стандартів в ядерній енергетиці, тому виходить так, що росія з одного боку наче виконує оці правила, допускає інспекторів МАГАТЕ на ЗАЕС, але діяльність цих інспекторів обмежена», – каже політолог, експерт-міжнародник Володимир Воля.

Ба більше експерти припускають, що росіяни спробують переключити ЗАЕС до своєї енергетичної системи. І це також ризиковано.

«Це небезпечно серйозними інцидентами на атомній станції, і з якимось локальними збоями, які можуть призвести до викидів ядерного матеріалу», – зауважує Володимир Воля.

Загроза існує, тому для контролю рівня радіаційного фону у Дніпрі на дахах будинків встановлені вимірювачі. Прилад направлений у небо та щосекунди передає дані.

«Нам – Дніпропетровському регіональному центру гідрометеорології надано доступ до системи, яка саме відображає показники, які виводяться з датчика», – повідомив начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.

Вимірювач без екрану та кнопок передає всі дані на комп’ютер через супутник. Сьогодні з радіаційним фоном все добре.

«Дози в нас на одному з приладів 0,15 мікрозівертів на іншому 0,13 і на третьому 0, 13. Це 13 рентген на годину і 15. Ми з вами можемо бути спокійні це є звичайна, приладдя доза випромінювання».

Чотири вимірювачі розташовані у південних та східних районах міста.

Читайте також: У Дніпрі перейменували ЦІЛИЙ РАЙОН