Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Щоденна кропітка праця: як у Дніпрі підтримують чистоту вулиць

Охайні вулиці та подвір’я. Чисті двори багатоповерхівок та порожні від сміття баки. Порядку у місті ми завдячуємо нашим комунальникам. Іноді їхня робота залишається непомітною, однак, ми досить мало знаємо про те, якою ціною дається порядок у місті. Дніпро TV продовжує цикл сюжетів? присвячених людям, завдяки яким життя у нашому місті стає кращим та комфортнішим… 

Дніпро. Шоста година ранку. Кількатонний сміттєвоз підприємства «Екологія-Д» виїжджає на вулиці міста. Бригада водія Олексія Головачова вирушає по свєму звичайному маршруту.

Олексій Головачов, водій сміттєвоза: «Збираємо мусор по бачкам, їздимо по маршруту, який назначено диспетчером. Перший, другий, третій масиви у нас».

Ділянка пана Олексія — житломасив Перемога. Аби вивезти звідси сміття, потрібно три заходи, говорить водій.

Олексій Головачов, водій сміттєвоза: «Зараз будемо виїжджати прямо на бордюр, тому що інакше ніяк».

Та дістатися до сміттєбака на великому автомобілі — ще те випробування.

Олексій Головачов, водій сміттєвоза: «Проїхати по двору — машин наствлоено дуже багато. І тут людина не винна, що припарковалися тут неправильно. Але все одно проїжджати якось треба, збирати сміття це».

Та ці проблеми відомі лише комунальникам. Бо їхнє завдання — прибирати місто попри все. З 2018 року вивозом сміття у Дніпрі опікується підприємство «Екологія-Д». Щоденно працюють більше 30 сміттєвозів. До вечора спустошити слід більше 7 тисяч баків згідно підписаних договорів.

Олексій Курський, заступник директора ТОВ «ЕКОЛОГІЯ-Д»: «Навесні особливо тяжко, тому що люди починають в баки класти все, що їм не потрібно. Допомагає приватний сектор, починають грести все з дому свого…Тому у нас часто проблеми — і горять, і ламаються».

Для покращення роботи підприємство закупило нову техніку та створили бригади з ліквідації стихійних звалищ.

Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики ДМР: «Якщо у нас навіть у 20-му році за місяць було кілька сотень жалоб, то от я вам можу сказати з повною відповідальністю, що в цьому році в нас взагалі з першого числа по сьогоднішній день десь близько 30 не в місяць, а фактично за три з половиною місяці».

«Чистий Дніпро» — це не лише гасло. У місті поступово змінюють ставлення містян до відходів.
Невдовзі ТПВ обов’язково сортуватимуть. А потім запустять повноцінне сміттєпереробне підприємство.

«Мені подобається, коли у мене ділянка чиста, жодних скарг нема, всі задоволені ходять».

Читайте також: У Дніпрі пройшла 36-та чергова сесія міськради