Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Щоб маленькі дніпряни розвивали свої таланти неподалік від дому: як працюють заклади позашкілля на окраїнах

У філії «СтартУм» у Дніпрі жваво і пізнавально. Вона працює у Таромському. Філію закладу позашкілля відкрили саме для того, щоб маленькі таромчани могли розвивати свої таланти неподалік від дому.

Отже, молодші з уважністю малюють. «Сьогодні зобразили сову. Малювали фарбами. Люблю сюди ходити дуже. Адже тут друзі, весело завжди, неймовірні вихователі у нас», — поділилася 9-річна Марія Кучер. Наймолодшій вихованці Ярославі всього чотири рочки. «Мені тут дуже подобається. Я сама попросила батьків ходити на малювання», — розповіла Ярослава Блоха.

Також тут надають можливість здобувати додаткові знання з біології, екології, зоології та розвивати свої таланти поза школою чи садком. «Тут є гурток раннього розвитку та підготовки до школи. Ходить 90 діток. У нас тут є зоокуточок, який налічує вісім видів тваринок, серед них — морські свинки, папуги, кролик тощо. Також у нас є унікальна теплиця. Працює цілий рік. Ми з нашими вихованцями намагаємось її постійно розвивати та збагачувати новими видами. Торік ми встановили рекорд України. Діти разом з викладачами виростили в теплиці закладу більше ніж 250 видів рослин та наглядають за ними. Зараз у нас вже понад 300 видів», — розповіла заступниця директора КЗПО «Центр розвитку дітей та молоді «СтартУм» Дніпровської міськради Оксана Деркач.

У зоокуточок та теплицю приходять навіть екскурсії. Сьогодні вперше завітали учні 4 класу школи № 124. Малеча не тільки милувалася рослинами та тваринками, але й у рамах проєкту «Релакс UA» створила поробки. Це були обереги — мішечки з різноманітними травами. «Ми розмальовували мішечок та наповнювали його травами — м’ятою та шавлією. Таке робила уперше. Дуже цікаво», — розповіла Ірина Хілинська. Один з мішечків діти могли взяти з собою, а інший відправити захисникам.

«СтартУм» — це не просто місце для навчання, а й осередок соціальної активності в Таромському. Заклад організовує майстер-класи на різноманітні теми для різних вікових категорій, допомагає реалізовувати різні соціальні проєкти та створювати свої екологічні ініціативи. Наприклад, задля збереження навколишнього середовища — «Збереження первоцвітів — справа кожного!» та проєкт, що з’явився вже під час повномасштабного вторгнення, — «Релакс UA». Він спрямований на відновлення емоційного балансу.

«У підпорядкуванні департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради є 7 закладів позашкільної освіти та 2 мистецькі школи. Усього це 51 філія по усьому місту, яка охоплює кожен район Дніпра», — підсумувала начальниця відділу позашкільної освіти та національного-патріотичного виховання Дніпровської міськради Яна Руденко.

Читайте також: У Дніпрі програма співфінансування не має територіальних меж: її реалізують і в усіх віддалених районах міста