Не панікуй і не ламай двері! Під час нещодавнього блекауту у дніпровських багатоповерхівках застрягли 80 людей. Їх всіх визволили, а ліфти оглянули технічні служби. Що ж робити і куди звертатись, коли застряг у підйомнику?
Через планові, віялові або екстрені відключення світла не працюють і ліфти у багатоповерхівках. Дніпрянин Денис Вовченко днями застряг у підйомнику. Чоловік зізнається: паніки не було!
Денис Вовченко, дніпрянин: «Не послухав дружину і пішов виносити сміття, але не по сходинах, а в ліфту. Тут їх не так багато, поверхів, але все рівно між 4 та 3 примудрився застряти десь. Я сидів недовго, мабуть хвилин 20».
Під час нещодавнього блекауту у дніпровських багатоповерхівках застрягли 80 людей. Компанії, які обслуговують підйомники, працювали цілодобово.
Артем Резник, директор підрядної компанії: «У звичайний час у нас працювало по Дніпру близько 40 механіків і ліфтерів, то зараз десь близько 60 осіб».
Єгор Шевченко, головний інженер підрядної компанії: «Хлопці приїжджають за адресою, обслуговують, дивляться по запчастинах, що вимагає заміни і що не вимагає заміни».
Фахівці нагадують основні правила поведінки, якщо застряг у ліфті.
Єгор Худяков, представник департаменту житлового господарства Дніпровської міськради: «Перша та найголовніша порада — це під час повітряної тривоги, по можливості, не користуватися взагалі ліфтом, тому що ці відключення, вони дуже несподівані. І є віялові відключення, є планові, а є екстрені. Тому, якщо почули сирену, стараємося пішки спускатися і пішки пійматися».
Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи Департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «В тих ліфтах, де погано працює сигнал і не має електроенергії, то треба не соромитися і просто кричати. Кричати для того, щоб вас почули, оскільки більш нові ліфти, можливо, пропускають через свої дверцята сигнал, то старе покоління може не пропускати. Тому брати гарний приклад, коли роблять «рятувальні коробочки» чи мінімальний набір, щоб певний час перечекати».
Якщо під час блекауту працюватиме зв’язок, треба телефонувати в аварійну службу свого району:
— Шевченківський район: 096-602-00-11;
— АНД та Індустріальний райони: 098-015-50-15.