Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що пише про Україну світова преса 21 березня

Великобританія:

Заголовки газет: росію звинувачують у геноциді та «зменшують мито на паливо». Декілька газет наводять коментарі Володимира Зеленського, який порівнює наступ Володимира Путіна в Україні з діями нацистів, а також повідомлення про те, що мирних жителів змушують переселяти до росії.

“Росію звинувачують у геноциді” – такий заголовок “Times”, оскільки бойові дії в обложеному південно-східному місті Маріуполь загострилися. За повідомленням газети, школа, в якій, як передбачається, ховалися близько 400 людей, зазнала бомбардування російськими військами. Віце-прем’єр Ольга Стефанишина звинуватила росію у геноциді та насильницькому викраденні тисяч маріупольців, додає газета.

Українська влада стверджує, що цивільних осіб перевозили вглиб росії до віддалених міст за сотні миль від кордону, повідомляє «Daily Telegraph». Кремль у неділю дав Україні крайній термін здати Маріуполь до ранку понеділка за британським часом. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила, що шокована звірствами росії у чорноморському порту, «включаючи напади на школи, в яких ховалися мирні жителі, а також викрадення та депортації українців», додає газета.

The «Guardian» публікує звернення Президента України до ізраїльського парламенту, в якому він пов’язує наступ Кремля зі знищенням євреїв під час Другої світової війни. Лідер кинув виклик Ізраїлю через його нездатність запровадити санкції проти росії у тому, що газета називає «безкомпромісним зверненням» до Кнесета. Єврей Зеленський заявив з відеозв’язку, що Путін веде «тотальну війну, незаконну, спрямовану на те, щоб знищити наш народ, нашу країну, наші міста, нашу культуру та наших дітей. Все, що робить українців українцями».

«Злочин століть» — заголовок, що домінує на першій шпальті  «Metro», що веде до коментарів пана Зеленського. Також є повідомлення про те, що військові відкрили вогонь по дому для людей похилого віку, вбивши 56 пенсіонерів у східному місті Кремінна, додає газета.

 

Австрія:

Der Standard заголовок над фото «Що залишилося від повсякденного життя в Україні» та відповідає на запитання, підпис під фото: «Після обстрілу багатоповерхового житлового будинку в українській столиці Києві в неділю мешканці спробували забрати деякі речі у безпечне місце».

Газета пише, що Зеленський повідомляє про нові жертви серед мирного населення. Російські військові обстрілювали цивільні об’єкти, загинуло багато людей.  Окрім цього газета, повідомляє, що у неділю Президент України Володимир Зеленський заявив про свою готовність вести переговори з  Володимиром Путіним щодо припинення війни.

Німеччина:

Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung: «Міністр економіки Роберт Хабек розповів у Катарі про постачання зрідженого газу для подолання залежності від росії».

Оглядовий матеріал на першій шпальті газети вийшов із заголовком: «Німеччина домовилася з Катаром про енергетичне партнерство Хабек у Досі: безпрограшна ситуація та знак Володимиру Путіну». Представники бізнесу, які супроводжували Хабека, також висловили задоволення підсумками переговорів. Угода з Катаром — важливий крок до того, щоб стати менш залежною від російського газу через агресивну війну росії проти України. 

Данія 

Politeken повідомляє про новий план значного зміцнення загальної оборони ЄС.    Оборонна стратегія під назвою «Стратегічний компас», яку міністри оборони та закордонних справ ЄС, як очікується, схвалять до полудня понеділка, є одночасно політичною стратегією того, як ЄС бачить світ, та планом дій із конкретними цілями, які країни мають досягти до 2025 року.  Стратегія виношувалась давно, до того ж війна в Україні дала додатковий імпульс амбіціям.  «Потрібно знайти нові способи, якими ми в ЄС можемо підтримати оборонну роботу, яка вже ведеться в НАТО.

На першосмуговому фото напис: «Меморіал Путіна»

Італія

Газета “La Stampa“.  Фото на першій шпальті підписано: «Ультиматум Маріуполю»

Індія

 

The New Indian Express пише: Росія розбомбила школу мистецтв: «В укритті було 400 людей», — каже Україна. Школа в Маріуполі була повністю зруйнована, і робилися зусилля порятунку сотень людей, які опинилися під завалами. Атака відбулася у неділю, коли російські та українські війська вели запеклі вуличні бої за контроль над Маріуполем. Тим часом Україна заявила, що тисячі маріупольців були насильно вивезені в Росію. Москва зізналася, що приймала людей, але назвала їх біженцями.

Найманці полюють на Зеленського. Президент України Володимир Зеленський знову виступив за прямі переговори з президентом росії, попередивши, що у разі провалу дипломатичних зусиль конфлікт може поширитись на інші частини Європи. Російські найманці полюють за лідерами України, зокрема, за її президентом, щоб ліквідувати їх, стверджують ЗМІ.

 

Японія

The Japan Times пише в головному матеріалі на першій шпальті: «Поєднання в Японії після втечі від війни. Сльози, радість та полегшення, коли українська мати возз’єднується з дочкою». 

Фото підписано: «Українка Марія Довбаш обіймає свою сім’ю під час емоційної зустрічі у п’ятницю в аеропорту Наріта після того, як вона понад сім днів подорожувала зі свого будинку до Запоріжжя, України, Японії»

Другий матеріал на першій шпальті про переговори Індії та Японії: Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда в суботу закликав індійського лідера Нарендру Моді зайняти жорсткішу позицію щодо російського вторгнення в Україну, але в спільній заяві після переговорів у Нью-Делі не було засудження дій Москви. Переговори розпочалися в той момент, коли Японія намагається підштовхнути Індію, яка традиційно мала тісні зв’язки з Росією, приєднатися до неї, США, Європи та інших у засудженні російської агресії в Україні, яка розпочалася 24 лютого. Індія утрималася під час голосування ООН, засуджуючи дії Росії, закликаючи лише до припинення насильства, продовжуючи купувати російську нафту. Кішида та Моді, однак, погодилися, що їхні дві країни ніколи не зазнають спроб силою змінити статус-кво у будь-якому регіоні у відповідь на російську агресію в Україні.

У спільній заяві, опублікованій після переговорів, вони висловили «серйозне занепокоєння конфліктом і гуманітарною кризою», що продовжується, в Україні і закликали до «негайного припинення насильства», але не посилалися безпосередньо на Росію. Японія ввела санкції проти десятків російських осіб та організацій з початку того, що Москва називає своєю «спеціальною військовою операцією» в Україні, і прийняла українських біженців, але Індія — єдиний член Квадри, який не засудив вторгнення.

США

The Washington Post

Матеріал першої смузі: «Запекла боротьба контроль над Маріуполем». Оскільки Росія просувається повільно, на горизонті може бути тупикова ситуація. Спроба Росії завоювати Україну може зайти в глухий кут, оскільки важкі втрати та втрата техніки позначаються на непідготовлених російських військах, які досі не змогли досягти жодної зі своїх початкових цілей, кажуть західні офіційні особи та військові експерти. Лінія фронту майже не зрушила за тиждень. За оцінками західної розвідки, росіяни втрачають особовий склад зі швидкістю до 1000 людей на день, і навіть більше — за даними української.  

Ще один матеріал: «Зеленський знову добивається мирних переговорів. Росія намагається здобути першу стратегічну перемогу в Україні».

Інтенсивні бої охопили у неділю всі квартали південного портового міста Маріуполя, заявили офіційні особи, внаслідок чого російські та українські війська вступили у запеклі бої, оскільки Росія намагається заявити про свою першу стратегічну перемогу з моменту вторгнення, хоча її просування зупинилося у більшій частині країни.

За словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, міський бій включав бомбардування російською авіацією художньої школи, в якій перебувало 400 осіб. Комунікації у місті значною мірою перервані, а промислові райони, пов’язані з міським сталеливарним виробництвом, стали основним полем бою, сказав підполковник Сергій Бачинський, прес-секретар військового шпиталю у Дніпрі, місто приблизно за 200 миль на північний захід від Маріуполя.

Спонсорований державою сайт ТАСС повідомив, що російські офіційні особи дозволять озброєним українцям залишити Маріуполь цілими та неушкодженими протягом двогодинного вікна у понеділок.

Фото на головній шпальті (дивитись за годинниковою стрілкою зверху зліва): Розбита російська військова машина стоїть на дорозі в українській столиці Києві. Колона автомобілів, що евакуюють мирних жителів з Ірпеня, проїжджає повз залишки російського танка. Ще одна пошкоджена російська машина у Харкові. Велосипедист проїжджає повз згорілого автомобіля в Харкові. Російські військові загрузли у багатьох частинах країни, у тому числі й за межами Києва.

The Wall Street Journal вийшов із заголовком «Напад в Україні вирвав з коренем 10 мільйонів людей».

Напади на населені пункти посилюються; гуманітарна ситуація у Маріуполі погіршується. За даними Організації Об’єднаних Націй, напад Росії на Україну змусив понад 10 мільйонів людей покинути свої будинки, при цьому масштаби гуманітарної катастрофи не показують жодних ознак ослаблення, оскільки Москва посилює свою атаку ракетними ударами та артилерійський вогонь.

 

Фото на першій шпальті підписано: «Жінка у неділю стоїть перед зруйнованим внаслідок російського обстрілу будинком у селі Красилівка на схід від столиці України. Внизу, на львівському вокзалі, мати обіймає сина, що втік із блокадного Маріуполя»

“Росія обстріляла стратегічний порт із суші, повітря та моря” пише The New York Times.  Масові теракти у житлових кварталах Маріуполя публікуються у вигляді інфографіки.  Аналіз супутникових знімків показав, що не менше 391 будівлі у житловому районі обложеного міста було пошкоджено або зруйновано.  Російські атаки на цивільні об’єкти продовжились у неділю.  При цьому аналіз не включає військову територію поблизу центру карти та враховує лише пошкодження, що є видимими на супутникових знімках станом на 14 березня.

 Ще один матеріал вийшов із заголовком: «Війна загрожує викликати глобальну продовольчу кризу».  Війна в Україні вразила світові енергетичні ринки.  Тепер планета зіткнулася з глибшою кризою: нестачею їжі.  Вирішальна частина світової пшениці, кукурудзи та ячменю застрягла в росії та Україні через війну.  З моменту вторгнення минулого місяця ціни на пшеницю зросли на 21%, на ячмінь – на 33%, а на деякі добрива – на 40%.

Потрясіння посилюється серйозними проблемами, які вже призвели до зростання цін та скорочення постачань, включаючи пандемію, обмеження на доставку, високі витрати на енергію та нещодавні посухи,