Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про війну в Україні 23 грудня 

Італія 

«La Stampa»  — «Овація українському Президенту в Конгресі США»

 

La Repubblica — «У Бахмуті, українському Сталінграді, — «росіяни йдуть на нас, як зомбі»

 «Зеленський у Вашингтоні: захищаємо свободу».

Велика Британія 

«Financial Times» — «Церква стикається з випробуванням віри»

Діти хору Святої Марії з України виступають на різдвяній листівці у Вестмінстерському абатстві. Виступ відбувся минулого тижня, на ньому були присутні майбутня королева та інші члени королівської сім’ї і транслювався на ТВ

«Прогрес у законопроєкті про витрати США»

Конгрес наблизився до схвалення «загального» законопроєкту на суму 1,7 трл. доларів США, щоб уникнути припинення роботи уряду, а також виділить 45 мільярдів додаткових коштів на підтримку України.

 «The Independent» — «Поїздка Зеленського викликає незручні питання»

Ще невідомо, чи отримає Зеленский все, заради чого він приїхав до Вашингтона.

«Мені потрібні боєприпаси, а не поїздка», — так нібито відповів Президент України, коли Сполучені Штати запропонували йому евакуювати його після того, як росія вторглася в його країну.

Через десять місяців він прийняв нове запрошення Вашингтона, хоча за зовсім інших обставин і з квитком у зворотному напрямку, а не в один бік.

Те, що Володимир Зеленський нині загартований і є національним військовим лідером, яким захоплюються, вирішив здійснити свою першу відому поїздку з охопленої війною України зараз і зробити це до резиденції влади США, передав багато повідомлень – деякі приховані, інші прописані в те, що сказав Зеленський, але це також залишає і деякі запитання без відповіді.

Для початку цей візит був величезною заявою про довіру як до його власної позиції, так і до перспектив його країни. Це був не просто переліт через польський кордон чи одноденна поїздка до Лондона, а довга подорож через Атлантику. Немає жодного шансу, щоб Зеленський залишив Україну більш як на два дні, якби він не вірив, що буде в безпеці, виїхати та повернутися, і що його уряд і його країна також будуть у безпеці.

Цю впевненість мусили розділити Джо Байден і вся адміністрація США, як прихильник Зеленського та союзник України. США, мабуть, були впевнені, що зможуть гарантувати безпеку такої поїздки від ворожих дій росії.

Я був би не проти посперечатися, що принаймні про домовленості про польоти було заздалегідь повідомлено росію, щоб уникнути «аварій» — як, скажімо, катастрофа, яка вразила рейс MH17 Malaysia Airlines над українською територією в 2014 році. кажучи, був – і, можливо, був навмисно задуманий як – один в оці Кремля.

З того моменту, як його літак приземлився у Вашингтоні, і до моменту, коли він полетів, Зеленського вшановували як міжнародного героя, яким він став, і як почесного друга Сполучених Штатів. Йому сподобалася бесіда біля каміна та спільна пресконференція з президентом Байденом, а також низка особистих зустрічей із головними діячами Вашингтона.

Його промова на спільній сесії обох палат Конгресу – виголошена з воєнною жорсткістю та рішучістю англійською з сильним акцентом – була підбадьорена щохвилинними оваціями, подібно до виступу президента про стан країни.

Коментатори порівняли його прийом із гостинним прийомом Вінстона Черчілля під час Другої світової війни. Це була паралель, дещо ускладнена власним порівнянням Зеленського, під час свого виступу про війну України проти росії з Війною за незалежність США. Але це між іншим.

Послання Зеленського було значною мірою – і, безсумнівно, свідомо – репризою Черчилля про Британію: Україна бореться сама, але вона бореться не лише за себе; вона захищає набагато більшу справу. Гроші платників податків США, сказав він у ключовому уривку, «це не благодійність, це інвестиція у глобальну безпеку та демократію, до якої ми ставимося найбільш відповідально».

Нам не потрібні ваші війська, уточнив він; але для того, щоб продовжувати боротьбу, Україні потрібно більше і більше досконалої зброї. Зеленський – майстер виконавства.

Він знає або користується порадами щодо всіх правильних кнопок. Він дав Білому дому та законодавцям США все, що вони могли забажати, щоб виправдати продовження та збільшення допомоги.

Очевидно знаючи про критику в США про те, що він більше вміє просити, ніж оцінювати, він присипав свої заяви рясною подякою.

Лише небагато незгодних залишилися сидіти під час овацій, коли решта аплодували стоячи, відображаючи їхню думку про те, що боротьба з росією, хоча й через довіру, є занадто великим ризиком, і що економічна та політична вартість підтримки війни переважує будь-які вигоди, які США можуть отримати.

Ці дисиденти можуть бути меншістю (і переважно мовчазною меншістю), але ще невідомо, чи отримає Зеленський усе, заради чого приїхав до Вашингтона. Тому що, хоча його візит, безсумнівно, відображав високу довіру до київського табору – і як такий був демонстрацією сили – його рішення ризикнути поїздкою до Вашингтона

Під час захопленого прийому Зеленського у Вашингтоні та його послідовність зустрічей на найвищому рівні повідомлятимуть про ступінь близькості – навіть залежність – від якої може бути важко розвіяти людину, а не бронювання нового виступу через Zoom, також може бути ознакою слабкості. Зрештою, коли ця карта була зіграна, вона була зіграна.

Можливо, Зеленському вдалося відновити підтримку в деяких колах завдяки своїй зірковій владі, але настрої в США загалом здаються менш одностайними, ніж колись.

Впливові голоси, включно з генералом Майком Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів, і старшим державним діячем Генрі Кіссінджером, закликали до переговорів, як це зробили раніше група демократів у Конгресі США перед проміжними виборами.

США були, безумовно, найщедрішим постачальником зброї та фінансової допомоги, і тепер постачатимуть Україні ракети протиповітряної оборони Patriot – скасовуючи попередню відмову. Вони включені в новий пакет допомоги на 2 мільярди доларів (1,66 мільярда фунтів стерлінгів), оголошений Білим домом.

Однак у своєму виступі перед Конгресом Зеленський наполегливо зазначив, що навіть цього буде недостатньо.

Будь-які плюси від візиту українського Президента до Вашингтона, звичайно ж, не витікають в один бік.

Прийом Зеленського є вигідним і для Байдена. Поділ сцени з нинішнім героєм західного світу підвищить його політичний авторитет у деяких колах і, можливо, навіть допоможе відвернути увагу від питань про колишні ділові відносини його сина в Україні (відповідно до його викинутого ноутбука, який може розслідувати новий Конгрес).

Як діяльність з переміщення хороші новини, які Зеленський приніс з України, є хорошими новинами і для Байдена. Але є й інша аудиторія, яка може стосуватися візиту Зеленського до Вашингтона, і тут починаються питання.

Як щодо українців, які билися на передовій та страждали від тяганини війни? Як вони розцінять його рішення виїхати з країни, нехай і до США і трохи більше, ніж на добу?

Озираючись назад, візит Зеленського напередодні його поїздки для збору військ, що борються на фронті, що найбільш оспорюється в даний час, за межами Бахмута на сході України, можна розглядати як превентивний крок, що дозволив йому продемонструвати свою турботу (і готовність ризикувати своїм життям) для тилу теж.

Ще однією проблемою може бути ризик того, що це може спровокувати Москву на гучне та деструктивне виражзення свого несхвалення. Як визначити, чи варта була подорож ризику? Але саме лестощі, які Зеленський отримав у Вашингтоні, може, хоч як це не парадоксально звучить, поставити найбільше питання з усіх — і якщо не зараз, то в більш віддаленій перспективі.

Незважаючи на те, що Україна значною мірою покладалася на іноземну зброю та фінансову допомогу для ведення війни, вважалося, що Україна та її президент — принаймні досі розпоряджаються своєю власною долею. «Жодного рішення щодо України без України» — принцип, який застосовується до будь-яких можливих дипломатичних переговорів. Жодне припущення про те, що ця іноземна допомога, особливо у великих кількостях, надіслана Сполученими Штатами, має якийсь елемент важеля, було повністю відкинуто.

Тепер і факт, і вигадка буде важче підтримувати. Захоплений прийом Зеленського у Вашингтоні та низка його зустрічей на найвищому рівні свідчать про ступінь близькості — і навіть залежність — яку важко розвіяти.

Які можуть бути наслідки, якщо український головнокомандувач сприйматиметься як кишеня Вашингтона?

Чи не могли б деякі почати запитувати, чи не загрожує Україні проста заміна одного сюзерена на іншого?

Чи не можуть деякі в Україні почати запитувати, на чиїй війні вони воюють, і чи не можуть деякі європейські прихильники України наважитися на такі питання?

Швидкоплинний  візит президента Зеленського до Вашингтона, можливо, роздав усім зараз подарунки, але він може нагромадити ускладнення на майбутні сезони.

 Австрія 

 «Vorarlberger Nachrichten» — «США обіцяють і надалі підтримувати Україну»

Поява Президента України Володимира Зеленського перед Конгресом США викликала резонанс.

Його заклик про подальшу підтримку не залишився без уваги. США планують відправити Україні систему протиповітряної оборони Patriot в рамках нового пакету військової допомоги на 1,85 мільярда доларів.

Також українцям пообіцяли нову амуніцію. У росії ці оголошення викликали неприємності.

Системи ППО США будуть знищені після доставки в Україну, заявили в Москві.

У лютому Зеленського також запросять до Брюсселя, повідомив речник голови Ради ЄС

Бельгія 

«De Morgen» — «Зеленський — новий Черчилль?

«Ніби він буквально вийшов із окопів»

«De Standaard» — Олена Зеленська, найважливіший посол України, —  «Мій гнів проти росіян, боюся, буде вічним»

 Німеччина 

«Frankfurter Allgemeine Zeitung» — «Зеленський: Вони хочуть перемоги, як і ми»

         Президент України Володимир Зеленський назвав свій візит до Вашингтона успішним. «Я повертаюся з Вашингтона з хорошими результатами», — сказав він у своєму відеозверненні, яке було розповсюджено ввечері в четвер. Він подякував президенту США Джо Байдену та Конгресу, «обом палатам, обом партіям, усім, хто підтримує Україну, усім, хто хоче перемоги так само, як і всі ми».

У Вашингтоні в середу Зеленський зустрівся з американським президентом і виступив з промовою в Конгресі.

Джо Байден пообіцяв Зеленському підтримку в 1,8 млрд доларів, серед іншого, Америка поставить Україні систему ППО типу Patriot. Байден запевнив, що Америка стоятиме поруч з Україною,  «скільки це буде потрібно». Після зустрічі росія звинуватила США у веденні «проксі-війни».

Посольство росії у Вашингтоні заявило в четвер, що Америка прагне до перемоги над росією. Запевнення Вашингтона в тому, що він не хоче прямої конфронтації з Москвою, є «порожніми словами

«Так, уже Різдво?»

У Києві це питання, на яке, здається, має чітку відповідь тільки одна інституція: Українська Православна Церква каже «ні». Попри те, що через три місяці після початку війни вона розійшлася з московським патріархом Кирилом, вона дотримувалася юліанського календаря і не хотіла святкувати Різдво Христове до 7 січня.

Не тільки це викликає до неї велику недовіру. У їхніх кімнатах неодноразово проводять обшуки, прочісували й Києво-Печерську лавру, оскільки війна йде зі сходу. Багато українців хочуть зустріти Різдво разом із Заходом.

«Der Tagesspiegel» — «Україна воює FDP проти табу на постачання зброї»

Після візиту Президента України Володимира Зеленського до президента США Джо Байдена та Вашингтона німецькі політики закликали уряд Німеччини швидше підтримати Україну додатковою зброєю.

Представник оборонної політики парламентської групи FDP Олександр Мюллер заявив Tagesspiegel, що постачання США зенітних ракет Patriot дозволить Україні «відбивати масовані ракетні атаки росії».

Іспанія 

«ARA» — «Наскільки ракети Patriot будуть вирішальними для України»

«El mundo» — «Україна відвертається від російського Різдва»

Київський патріарх просить використати дату 25 грудня замість православного календаря

Франція 

«Le monde» — «США та Україна зміцнюють свій союз»

Під час своєї першої поїздки за кордон з початку війни президент Зеленський був прийнятий у середу, 21 грудня, у Білому домі та у Конгресі.

«Ваші гроші — це не благодійність, — наполягав він, — це інвестиції у міжнародну безпеку та демократію.

Джо Байден підтвердив нову військову допомогу на суму 1,8 мільярда доларів, включаючи ракетну батарею Patriot.

Посилаючись на нову республіканську більшість, що з’явилася після проміжних виборів, Володимир Зеленський сказав, що, на його думку, буде двопартійна та двопалатна підтримка.

Путін: «Країна та уряд віддадуть все, що армія запросить», сказав російський президент. Це вказує на бажання підготувати нові сили та солдатів

 Макрон «Я не хочу, щоб наступного дня переговори вели лише китайці та Туреччина, – сказав президент Франції.

Ізраїль 

«The Jerusalem Post» — Подія року

Удари, які 2022 рік завдав популізму та ісламізму, бліднуть порівняно з тим, що сталося в Україні

 США

«The New York Times» — «США мають обмеження, коли справа доходить до озброєнь України»

Відмова на запит Зеленського на таку зброю, як бойові танки

Тріумфальний візит президента Володимира Зеленського до Вашингтона завершився обіцянками США підтримати Україну ще на мільярди доларів, але не тим, чого він найбільше хотів: американськими бойовими танками, винищувачами та високоточними ракетами великої дальності.

Сполучені Штати неодноразово заявляли, що вони не відправлятимуть в Україну зброю для боротьби зі збройними силами росії. Але, як показали останні 10 місяців війни, межі підтримки США змістилися на користь України, і Зеленський ще може отримати те, що хоче.

Після свого сміливого 10-годинного ривку до столиці країни у середу пан Зеленський поїхав з новим озброєнням та обладнанням майже на 2 мільярди доларів, а також із ймовірним зобов’язанням Конгресу виділити майже 50 мільярдів доларів додаткової допомоги наступного року.

І хоча пан Зеленський не отримав усього зі свого списку бажань, прессекретар Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив у четвер, що Сполучені Штати схильні надати обладнання, якого потребує Україна, хоча й відмовився повідомити подробиці.

«Будь-який президент, будь-який головнокомандувач в подібних обставинах хотів би отримати якнайбільше і якнайшвидше, і ми готові зробити свій внесок і допомогти в цьому відношенні», — сказав Кірбі.

Однак він додав, що Байден і Зеленський не витратили більшу частину своєї зустрічі на розгляд кожного із запитів України.

Підпис під фото: українські сили стріляли з гаубиці. Одна з тривог Вашингтона полягає в тому, що передові технології США можуть потрапити в чужі руки.