Велика Британія
Згідно з інтерв’ю з головою НАТО Єнсом Столтенбергом газеті «Sunday Telegraph», альянс розробляє плани розгортання постійних повномасштабних збройних сил на своєму кордоні у спробі відбити майбутню російську агресію. Він повідомив газеті, що альянс проводитиме «велике перезавантаження», щоб значно збільшити свою військову присутність у країнах, що межують із росією.
Прем’єр-міністр Борис Джонсон потискає руку президенту України Володимиру Зеленському на обкладинці Observer та кількох інших газет під час його несподіваного візиту до Києва у суботу. Прем’єр пообіцяв направити в Україну 120 одиниць бронетехніки та протикорабельних ракетних комплексів. Пан Джонсон сказав, що Великобританія «непохитно підтримує» Україну, додавши, що «ми в цьому надовго Observer пише, що лідер упереджено закликає НАТО безпосередньо втрутитися у справи України, щоб запобігти подальшим звірствам за участю мирних жителів.
«Ласкаво просимо до Києва, мій друже» — заголовок на першій шпальті Sunday Express, що супроводжується фотографією рукостискання лідерів Великої Британії та України. Газета повідомляє, що Зеленський назвав британського прем’єра «одним із найважливіших противників російського вторгнення».
Австрія
Газета «KURIER» — «Військовий візит з канцлером до Києва».
Видання «Kleine Zeitung». Три анонси:
РЕДАКТОР ТБ ЗА СВІТ. Смілива у опорі. Ми поговорили з Мариною Овсянніковою, яка виступила на російському телебаченні з несподіваною акцією протесту проти війни.
У ЗОНІ ВІЙНИ. Візит солідарності в Україну: Федеральний канцлер Карл Нехаммер у Києві та Бучі.
Спокійний подвійний підхід. Український біженець грає у футбол у Граці, та ще й із росіянином у команді.
Газета «Neue». Заголовок: «Втеча з пекла війни».
Італія
Газета «La Stampa», заголовок фото: «Макарівська різанина».
Косово
Видання «Koha Ditore» підпис фото: «Київ, 9 квітня. Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із неоголошеним візитом у суботу зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським у центрі української столиці, Києві».
«Я зустрівся зі своїм другом президентом Зеленським у Києві, щоб показати його непохитну підтримку народу України. Ми робимо нові пакети фінансової та військової допомоги, як доказ прихильності нашої держави до боротьби з російським варварством», — сказав Джонсон після зустрічі з Зеленським».
Іспанія
Газета «SEGRE». Анонс головного матеріалу заголовком: «Путін зміщує військове керівництво в Україні через провал своїх планів. Підпис біля фото: «Борис Джонсон їде до Києва з грошима та зброєю, коли Москва посилює цензуру та погрожує закрити YouTube».
Німеччина
Газета «FAZ» вийшла з підписом під фото: «Руйнування нагадує Грозний: спалені та розбомблені житлові будинки в Бородянці в Україні»
Головний матеріал: «Ви просто повинні знищити їх усіх».
Підзаголовок: «Жорстокість російської армії носить систематичний характер. 20 років тому в Чечні лютували московські солдати».
Шамат пережив війну у підвалі. Він прожив там п’ять місяців разом із шістьма іншими жителями свого будинку, трьома чоловіками та трьома жінками.
Люди у підвалі виходили лише за водою та дровами. Іноді Шамат прослизав до сусіднього підвалу подивитися, як справи в інших, обмінятися повідомленнями. У його підвалі було радіо на батарейках.
Він розказав, як росіяни після захоплення Грозного розстрілювали місцевих мешканців та кидали гранати у підвали з людьми.
За оцінками, перша чеченська війна з 1994 по 1996 рік за попередника Путіна Бориса Єльцина забрала життя 80 000 людей. Це закінчилося перемир’ям, яке означало перемогу сепаратистів. Путін хотів стерти це неподобство. Він розгорнув усю російську військову машину проти чеченців,
Влітку 2002 року, за оцінкою Міжнародної Гельсінської федерації з прав людини, щомісяця російські солдати вбивали від 50 до 80 чеченців. Вони були заарештовані під час так званих чисток, а потім безвісти зникли. Таким чином було вбито тисячі мирних жителів.
Чечня сталася давно. Тоді вже був військовий злочинець Путін. Але у вересні 2001 року йому дозволили виступити у Бундестазі, і депутати зустріли його оплесками.
Туреччина
Видання «OLAY». Заголовок: «ФРОНТ ЄС».
Євросоюз, який посилив санкції проти росії, зробив ще один крок, який розлютить Путіна. Голова комісії Ляйєн, яка вирушила в Україну, особисто передала Зеленському анкету, яку було прийнято за початок членства в ЄС. Ляйєн також вирушила до міста Буча, де сталася різанина.
«Європейський союз із вами. Ми чинимо економічний тиск на Путіна, щоби він дорого заплатив за свої дії. Так вони гнитимуть. Експорт росії скоротився на 71 відсоток, інфляція зросла на 20 відсотків, росію залишило 700 великих фірм”, – сказала вона.
Ізраїль
Газета «HAARETZ»
Заголовок: «Після російської окупації жителі Бучі починають збирати по шматочках».
БУЧА, Україна — Більшість чоловіків, яких я зустрічаю в Бучі, виглядають так, наче п’ють останні півтора місяці. Обличчя у них червоні, мова пристрасна і не завжди ясна. Сергій, який мешкає у Бучі, ветеран війни на Донбасі, якого призвали до армії відразу після вторгнення росіян. Він отримав одноденну відпустку, щоб відвідати свій будинок та будинок своїх батьків. Він каже, що навіть якщо деякі з них були схильні до випивки у минулому, більшість із них не такі. Протягом усієї російської окупації Бучі алкоголь допомагав чоловікам, що залишилися там, залишатися в здоровому глузді. Сам Сергій захищав рідне місто, але відступив із товаришами у бік Ірпеня, де українським воїнам вдалося зупинити просування російської армії.
«Ми пішли, коли їхні броньовики увірвалися до міста, інакше нас би там поховали. Командир сказав: Ми нічого не можемо зробити проти бронетехніки. Якби це була піхота, то, можливо ми би їх зупинили, у нас були б штурмові гвинтівки, ми могли б воювати. Наша артилерія не могла допомогти, бо це був населений пункт, вузькі вулиці, багато людей.
Очевидно, вони цим скористалися — знали, що наша артилерія у місті не «працює». Він каже. «Тому ми пішли в торговий центр Giraffe Mall в Ірпіні. Їм було дуже важко просуватися там відносно широка дорога, і ми мали «Джавеліни» [Рототанкові ракети] і РПГ. Отже, далі цього вони просунутися не могли».
Вулиця Вокзальна — єдина, що веде з Бучі в Ірпінь мостом через річку Бучу, — стала пам’ятником невдалої спроби росіян просунутися на Київ. Уздовж дороги досі валяються бронемашини, що згоріли, а серед них блукають журналісти і кілька місцевих жителів, що вийшли з укриттів у своїх підвалах, щоб трохи позагорати після морозного Маршу темряви і страху.
США
Видання «Los Angeles Times».
Колонка: «Помилка росії у битві за Київ»
Опір українців у ключовому аеропорту призвів до того, що плани блискавичного удару впали.
ГОСТОМЕЛЬ, Україна — Через кілька днів після відступу російських військ із Києва північні околиці української столиці усіяні обвугленими залишками підірваних та покинутих російських танків, бронетранспортерів та іншої техніки.
Уламки — яскраве свідчення нападу, який мав скинути український уряд, але став принизливою помилкою для президента росії Володимира Путіна.
Нездатність росії взяти столицю пояснюється низкою неправильних розрахунків і стратегічних помилок: упором на вразливі бронетанкові колони, неадекватним використанням авіації, планом наступу, в якому лінії постачання були надмірно розтягнуті, і, що найважливіше, явним прорахунком була інформація про моральний дух і боєздатність ЗСУ.
«The New York Times», головний матеріал:
«росія змінює військове командування по мірі у міру надходження західних озброєнь».
Підзаголовок: «На Сході України побоюються натиску»
Росія в суботу реорганізувала командування свого наступу на Україну, вибравши для місії генерала, якого звинувачують у наказі завдати ударів по цивільних кварталах у Сирії, оскільки західні країни ввели в країну більше зброї в очікуванні поновлення російського нападу на сході.
Призначення генерала Олександра Васильовича Дворнікова головним командувачем на полі бою відбулося, коли Велика Британія оголосила, що надсилає ракети, які вражають літаки, танки і навіть кораблі, а Словаччина з благословення Сполучених Штатів передала українським військовим комплекс ППО С-300.
В чергову демонстрацію підтримки України прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон здійснив у суботу несподіваний візит до Києва, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і обговорив «новий пакет фінансової та військової допомоги”, – заявив британський уряд.
Пан Зеленський закликав інших західних лідерів аналогічним чином надати військову допомогу Україні та ввести додаткові санкції проти росії.