Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 9 червня

Головні теми:

Британія

“The Daily Telegraph” – «Український опір завдає удару у відповідь у Херсоні»

Місце вибуху в окупованому Херсоні було близько до штаб-квартири маріонеткового уряду і користувалося популярністю у росіян

Українські мирні жителі, які мешкають в окупованому Росією місті Херсоні, підірвали кафе неподалік штаб-квартири маріонеткового уряду, що, мабуть, стало першим терористичним актом опору на окупованих територіях. Щонайменше чотири особи постраждали внаслідок вибуху в кафе, яке часто відвідують російські військові. Це відбувається на тлі зростаючих ознак руху опору на теренах України, контрольованих Москвою.

«The Guardian» попереджає, що різкий стрибок цін на пальне у поєднанні з «жахливим економічним прогнозом» аналітичного центру ОЕСР зруйнував надії пана Джонсона на те, щоб скинути те, що він називає «його неспокійною прем’єрською посадою». Йдеться про те, що побоювання, що Британії загрожує тривалий період стагфляції у стилі 1970-х років, посилилися на тлі нових доказів руйнівного впливу російської війни в Україні на економічне зростання та вартість життя.

Італія.

Corriere della Sera – «Авто на бензині та дизелі зупиняються»
«Продажі автомобілів, що забруднюють довкілля, заблоковані з 2035 року».

Є дві основні статті.

«Загальний шлях з Європою».
«Україна – пшеничне посередництво провалюється. Кремлівський шантаж: зняти санкції».

«La Repubblica» – «Зелений порядок денний розколює ЄС»

«Чорний дим на пшениці. ООН: “Переговори знову”»

«Il Fatto Quotidiano» – Втомлений Зеленський тепер обмірковує відступ.

Про це пише «Нью-Йорк Таймс», розповідаючи про проблеми Києва.

У Туреччині знову відкривається вікно для переговорів (відразу заблоковане Кулебой), а Норвегія та Іспанія надсилають зброю. А Мадрид ризикує урядовою кризою.

Німеччина.

«Der Tagesspiegel» – «Лавров звинувачує Київ у зерновій блокаді»

Анкара – У суперечці про блокаду українського зерна в портах на Чорному морі Росія заперечує будь-яку відповідальність. Під час візиту до Туреччини в середу міністр закордонних справ Сергій Лавров звинуватив у цьому Україну. Київ відмовляється розмінувати свої порти або іншим чином пропускати кораблі, сказав Лавров після зустрічі зі своїм колегою Мевлютом Чавушоглу.

“Ми готові забезпечити безпеку суден, які виходять з українських портів”, – сказав Лавров. Проте Україна не готова розмінувати Одеський порт. Як тільки  дорога буде розчищена, “російський флот буде там”, – сказав речник Одеської обласної адміністрації Сергій Брачук.

Заголовок анонс на лого видання: «Все зроблено правильно? Ангела Меркель та її політика щодо Росії».

«F.A.Z» – Колонка справа – «Хоробрий канцлер»

Чи набагато порозумнішали після цього виступу Ангели Меркель? Тепер ми знаємо, що у 2008 році канцлер була проти перспективи НАТО для України, бо вона боялася, що Росія може відчути виклик, і війна може вибухнути раніше. Ми також дізналися, що Україна на той час була в іншому стані, аніж сьогодні: розділена, нестабільна, пронизана корупцією. І ми знаємо, що переговори з Володимиром Путіним дали країні час підготуватися до ескалації, якій Меркель хотіла запобігти, але яка все одно настала.

Колонка зліва: «Норвегія поставила Україні 22 гаубиці»

«Südwest Presse» – «Роль його життя»

Президент України є захисником свободи. Колишній актор та комік приваблює своїми виступами багатомільйонну аудиторію. Але критики переймаються демократією в Україні.

Український політолог Стефан Шолль

Багато хто скептично ставився до колишнього коміка Володимира Зеленського після його обрання. Нині все по-іншому.

Австрія.

«Der Standard»–  «Турецько-російська гармонія всупереч загрозі голоду»

Підпис під фото: «Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та його турецький колега Мевлют Чавушоглу з’явилися на зустрічі в Анкарі у гарному настрої. Головною темою стала блокада Росією українського зерна у чорноморських портах. Лавров показав що готовий до розмови, але також заявив, що відповідальність за суперечку несе Україна. Країна, на яку напала Росія, є одним із найбільших експортерів зерна у світі, і якщо її не вирішити, в Африці та на Близькому Сході виникне криза голоду.

Ірландія.

«Irish Examiner» «Футбол — це одна мова», але біди Ірландії тривають

«Irish Times» – «Підтримують солідарність із Україною, коли Ірландія програє»

Українські вболівальники святкують перемогу на трибунах після того, як їхня команда обіграла Ірландію з рахунком 1:0 у матчі Ліги націй УЄФА на стадіоні «Авіва». Спочатку перед матчем під гімн України на знак солідарності з відвідувачами багато глядачів розмахували сотнями синіх та жовтих прапорів.

Туреччина.

«Daily Sabah» – «Туреччина закликає Росію виконати угоди щодо Сирії»

Сирія повинна бути очищена від терористичних угруповань, заявив міністр закордонних справ Чавушоглу під час зустрічі зі своїм російським колегою Лавровим і закликав Кремль виконати свої зобов’язання, оскільки Анкара готується розпочати операцію з регіональної стабільності та безпеки.

Колонка: «Російська атака відновилася на сході, Зеленський обіцяє повернути територію»

Колонка: «План експорту зернових в Україну обґрунтований, заявила Туреччина після зустрічі з Росією»

Японія

«The Japan Times» – «ПОСТІЙНА БОРОТЬБА»

Підпис під фото: «Українські війська у вівторок ремонтують танк на сході Донбасу. Відбулися запеклі вуличні бої, оскільки сили країни намагалися утримати позиції, а президент України Володимир Зеленський пообіцяв повернути територію».

США.

«NYT» – «Росія розширює контроль за територіями, які вона захопила»

Зусилля щодо забезпечення «сухопутного мосту» у Крим

Поки Росія обстрілює східну Україну важкою артилерією, вона зміцнює свою хватку на півдні, стверджуючи, що відновила дороги, рейки та життєво важливий прісноводний канал, який може допомогти їй претендувати на постійне панування над регіоном.