Головні теми газет:
- Джонсон хоче встановити в Британії фінансування вище за поріг НАТО в 2%, але опирається заклику міністра оборони Уолесса збільшити військовий бюджет ще більше згідно інфляції
- Фінляндія та Швеція вступають в НАТО: Туреччина розчищає шлях
- Президент Туреччини Ердоган відмовився від блокади
- Підсумок після саміту G7. На завершення зустрічі в Баварії господар Олаф Шольц запевнив Україну у підтримці країн G7. Вони пообіцяли виділити 4,5 мільярда доларів на боротьбу з голодом
Велика Британія
«The Times» пише, що прибуття прем’єр-міністра в Мадрид було затьмарене його визнанням того, що він порушить ключову обіцянку маніфесту збільшити щорічні витрати на оборону вище за рівень інфляції, на тлі попереджень Уоллеса про те, що збройні сили виживають на «дієті з диму та дзеркал»*.
*Назва відомої британської книги фантазії «Дім та дзеркала»
«The Daily Telegraph» – «Прем’єр-міністр зіткнувся з Кабінетом міністрів через витрати на оборону»
Джонсон хоче встановити фінансування вище за поріг НАТО в 2%, але опирається заклику міністра оборони Уолесса збільшити військовий бюджет ще більше згідно з інфляцією
Австрія
«Salzburger Nachrichten» – «Білий шум робить видимою війну в Україні»
На перший погляд, на чотирьох екранах, встановлених на галявині біля художньої галереї Lentos у Лінці, видно лише чорні та білі пікселі. В інсталяції «Ти бачиш те, що бачу я» з білого шуму виринають дані та факти про українську війну. Анастасія Яровенко не лише створила роботу, а й стала ініціатором інсталяції у Лінці. В експозиції представлені роботи українських художників, створені на батьківщині як реакція на війну.
«Kurier» – «Фінляндія та Швеція вступають до НАТО: Туреччина розчищає шлях
Президент Туреччини Ердоган відмовився від блокади.
«Vorarlberger Nachrichten» Підсумок після саміту G7: на завершення зустрічі в Баварії господар Олаф Шольц запевнив Україну у підтримці країн G7. Вони пообіцяли виділити 4,5 мільярда доларів на боротьбу з голодом.
Бельгія
«De Standaard» – «Туреччина повертає за кут і вітає Швецію та фінів»
Щойно Туреччина дала добро на вступ Фінляндії та Швеції, глава НАТО Столтенберг накинувся на володимира путіна: «Він був проти розширення НАТО. Тепер він отримує ще більше НАТО. На межі своїх можливостей».
«De Morgen» «ПІСЛЯ РАКЕТНОГО АТАКУ ПО ТОРГОВОМУ ЦЕНТРУ» – Сигнал Путіна для українців ви ніде не можете бути в безпеці”
Підпис під фото: «Кременчуцькі рятувальники… Вже нараховано десятки загиблих і поранених».
Данія
«Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Барбара Бертельсен не публікувала текстові повідомлення про Україну, поки не було отримано доступ до документів»
Чехія
«Hospodarske Noviny» – «НАТО оголошує Росію загрозою». У Мадриді розпочався саміт Північноатлантичного альянсу. І однією з головних тем буде посилення оборони східного крила.
Франція
«Le Figaro» – «У Кременчуці, наступного дня після російських ударів, свідчать постраждалі мирні жителі.
Спецпредставник Le Figaro зміг на місці підтвердити, що у понеділок дві ракети справді знищили торговий центр, а не склад зброї, як стверджує росія, внаслідок чого щонайменше 18 людей загинули та 59 отримали поранення.
Італія
Corriere della Sera – «Драгі, це зіткнення з Москвою»
- «Прем’єр: «Путіна не буде на G20, у крайньому випадку віддалено».
- Кремль: «Він не вирішує»
- “Велика сімка: санкції необхідні для миру. Узгодження стелі вартості. Ердоган поступається Швеції та Фінляндії в НАТО”
- “Сигнал цареві”
«La Repubblica» – “Ердоган знімає вето: Фінляндія та Швеція в НАТО”.
«Зіткнення Драгі та Кремля: «Путін не прийде на G20».
Польща
«Gazeta Wyborcza» – «Чи визнає Захід, що перебуває у стані війни»
Учора розпочався дводенний саміт Північноатлантичного альянсу в Мадриді, який має визначити нову архітектуру безпеки для Європи. Необхідність «нової архітектури» пов’язана з тим, що стара щойно згоріла в торговому центрі Кременчука, уражена російською ракетою, розкидана по зруйнованих артилерією багатоквартирних будинках Сєвєродонецька та похована разом із жертвами теракту. Масові вбивства мешканців Бучі, Ірпені та Бородянки. На континент повернулися зображення, невідомі з часів Другої світової війни.