Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 25 травня

Головні теми: росія просувається на Донбасі. Президент Єврокомісії: Україна має перемогти у цій війні. Oрбaн продовжує блокувати шостий пакет санкцій проти росії по нафті. ЄС та США хочуть обмеження цін на нафту. Москва впевнена у перемозі. Швейцарія має захистити російського дипломата.

Велика Британія

«The Daily Telegraph» — «Сорос вважає, що Україна може стати початком Третьої світової війни»

«i» — «Як викрасти російський танк. Українцям дали поради щодо опору»

Австрія

«Der Standard». «Історія втечі. Українка розповідає про свою втечу з немічною матір’ю з портового міста Маріуполя через Тбілісі до Відня.

Довгий був шлях Олени (ім’я змінено ред.) від Маріуполя до будівлі ООН у Відні. Між ними є безліч контрольно-пропускних пунктів. Їй ставили багато запитань. На той час разом із сусідами вони вже поховали у дворі багатоквартирного будинку, де вона жила, десятки померлих.

Вихід із Маріуполя, як і з всього півдня України, пов’язаний із ризиком. Обшукуються телефони, багатьох втікачів змушують роздягнутися, щоби обшукати їхні тіла на наявність патріотичних українських татуювань. Будь-хто, хто видається окупантам підозрілим, заарештовується.

Олена поїхала у Відень, адже там живуть її діти. Тільки в обхід, аби не перетинати фронт із кволою мамою: спочатку у Крим, потім автобусом у Владикавказ у Північній Осетії, звідти у Тбілісі та літаком у Відень.

Цей план не спрацював для інших. За даними української влади, понад 1,2 млн людей уже вивезено до росії проти їхньої волі.

Бельгія

«De Morgen» — «росія просувається на Донбасі»

Російські війська ледь не оточили Сєвєродонецьк, місто на сході України, яке колись мало 120 тисяч населення. Таким чином вони взяли б під контроль усю Луганську область. Тому Україна просить у Заходу більше артилерії та бронетехніки

Підпис під фото: «Українські воїни під обстрілом на сході країни, де перемагають росіяни».

Данія

«Morgenavisen Jyllands-Posten»  — «Основні розбіжності на Всесвітньому економічному форумі: світ прямує до холодної війни чи гарячої війни?»

Німеччина 

«FAZ». Над фото: Тепер усе буде інакше?

«Президент Єврокомісії: Україна має перемогти у цій війні»

Голова комісії бачить можливості для реформ у країні

ДАВОС. Президент Єврокомісії розглядає повоєнне відновлення України як можливість для далекосяжних реформ у країні. Урсула фон дер Ляйєн заявила на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що Україні знадобляться не лише значні інвестиції для її відновлення, а й кардинальні зміни. Країні потрібна більш ефективна адміністрація, верховенство закону із незалежною судовою системою та рішучі дії проти корупції та влади олігархів. «Ми зробимо все, щоб Україна могла сама формувати своє майбутнє», — сказала фон дер Ляйєн. «Україна має перемогти у цій війні».

Підпис під фото: «Міжнародні саміти, подібні до Всесвітнього економічного форуму, завжди добре обіцяють зміни, а потім гарантують статус-кво до наступної зустрічі. Цього разу все має бути інакше. росія не в Давосі. А Китай? Захист цінностей важливіший за прибуток, вважає генеральний секретар НАТО Столтенберг. Міністр фінансів Лінднер застерігає від «оксамитових лап» перед злочинами проти уйгурів. Захід і Китай зараз не такі близькі, як прапори в Давосі.

«Mannheimer Morgen» — «Москва впевнена у перемозі»

Війна в Україні: поки Зеленський вимагає більше зброї для оборони, між Німеччиною та Польщею виникають проблеми через постачання танків

Берлін. Після трьох місяців війни із росією Україна терміново вимагає від Заходу додаткової військової допомоги. Президент Володимир Зеленський підготував своїх співвітчизників до важких тижнів перед потужними атаками росії на сході. 

Міністр оборони росії Сергій Шойгу був упевнений. «Незважаючи на велику допомогу Заходу київському режиму та санкційний тиск, ми продовжуватимемо спецоперацію доти, доки не будуть виконані всі завдання», — сказав він, повідомляє агентство «Інтерфакс». 

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив уряд Німеччини у невиконанні обіцянки поставити танки до його країни. Глава держави-партнера по НАТО розповів в ефірі телеканалу Welt про зобов’язання Берліна щодо постачання танків замість танків, переданих Україні Польщею. «Німеччина не дотрималася обіцянки. Ми дуже розчаровані цим». Міністр закордонних справ Анналена Бербок (зелені) наголосила, що вони перебувають у контакті один з одним. Зрозуміло, «що ми не можемо завдати важкого матеріалу одним натисканням кнопки або клацанням пальців», — сказала вона після зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Збігневом Рау в Берліні.

Італія

«La Stampa» – «Олігархи, кулак Європи».

«План конфіскації багатств у 350 мільярдів доларів. Але Орбан проти зупинки нафти із Москви»

Напруга по пшениці зростає, Лондон хоче відправити Королівський флот. Російсько-китайські літаки в Тихоокеанське море, — відповідь Сі для Байдена.

«Путін морить світ голодом» — «La Repubblica».

Фон дер Ляйєн: є ознаки глобальної продовольчої кризи. 

Китай готовий виступити посередником у питанні коридорів у Чорному морі. Орбан, як і раніше, блокує нафтове ембарго. Місія Драгі в Ізраїлі — обговорення газу та України

Ді Майо-Медведєв, конфлікт через італійський мирний план.

Іспанія

«El Periodico Espana» — «Війні три місяці, і Путін робить ставку на її продовження».

Швейцарія

«Tages-Anzeiger»– «Швейцарія має захистити російського дипломата»

Російський дипломат ООН та експерт із роззброєння Борис Бондарєв порвав із президентом Володимиром Путіним і тепер потребує захисту з боку Швейцарії. Він хоче поки що залишитися в країні, пояснює він в інтерв’ю.

У понеділок російський дипломат при ООН Борис Бондарєв подав у відставку зі своєї посади у Женеві. 41-річний чоловік став першим співробітником МЗС росії, який публічно обґрунтував свою відставку вторгненням росії в Україну. Його заява викликала фурор у всьому світі.

Підпис під фото: «Борис Бондарев (праворуч) у місії ООН у Женеві, сфотографований 11 травня 2022 року».

Румунія

«Monitorul de Cluj» — «Три місяці війни в Україні»

За останні три місяці війна показала не лише те, що московська армія слабка, а й те, що українці не здаються.Міжнародна спільнота направила Україні матеріальну допомогу, зброю та гроші.

Нідерланди

«de Volkskrant»

«Чому російська церква підтримує Путіна»

Патріарх Російської православної церкви Кирило продовжує підтримувати Володимира Путіна. Його позиція викликає розбіжності серед духовенства, але після травматичних радянських років Церква не бачить іншого виходу. «Церковні лідери живуть у цій країні, тому вони не можуть вести пряме протистояння».

Фото: «Патріарх Російської православної церкви з президентом Путіним на святкуванні Великодня в Храмі Христа Спасителя в Москві»

Португалія

«I – informação» — «Росії не вистачає військ»

18.Туреччина. «Daily Sabah» — Росія починає наступ на сході України, досягаючи завоювань на Донбасі

Вирішальні битви останньої фази війни все ще вирують на сході України, де москва намагається захопити Донбаський регіон двох східних областей, Донецької та Луганської, та заманити українські сили у пастку на головному східному фронті. Крайня східна частина донбаського котла, що утримується Україною, місто Сєвєродонецьк на східному березі річки Донець і його близнюк Лисичанськ на західному березі, стали там основним полем бою, де російські війська наступали з трьох напрямків, щоб оточити їх.

Підпис під фото: «Міна за міномета вибухає поряд із дорогою, що веде до міста Лисичанськ у східному українському регіоні Донбасу, на тлі російського вторгнення в Україну, 23 травня 2022 року.

Японія

«The Japan Times» — ЄС може ввести санкції проти російської нафти «за кілька днів»

Європейський Союз, імовірно, погодиться на ембарго на імпорт російської нафти «протягом кількох днів», за словами його найбільшого члена Німеччини, оскільки Москва заявила, що бачить зростання своїх економічних зав’язків з Китаєм після ізоляції Заходом через вторгнення в Україну.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Кремль зосередиться на розвитку зв’язків з Китаєм, оскільки економічні зв’язки зі США та Європою розриваються.

США

«WSJ» — «Українці ухиляються від вогню, полюють на російські цілі»

«NYT» — «росія обстріляла місто у серці Донбасу»

Місяці боїв у запеклій битві за контроль над Сходом

 Підпис під фото: «Мала Рогань, Україна. Війна дуже вплинула на мирних жителів».

«Los Angeles Times». Підпис під фото: «РОСІЙСЬКІ війська біля зруйнованого сталеливарного заводу в Маріуполі, українському місті, яке вони зараз контролюють. Двісті тіл було виявлено в будівлі, що обрушилася в місті».

«Росія прагне оточити ключове місто на сході України»

Наступ за трьома напрямками триває, оскільки Москва наближається до прориву на Донбасі.

Оскільки конфлікт в Україні триває вже четвертий місяць, у вівторок російські війська опинилися на порозі прориву в спірному регіоні Донбасу, а президент України Володимир Зеленський попередив про тяжкі тижні.

Російські сили розпочали кампанію з оточення Сєвєродонецька — найсхіднішої точки Донбасу, яка все ще перебуває під контролем України, — разом із містом-побратимом Лисичанським, розташованим трохи на південь. На ранок вівторка, після кількох днів запеклих артилерійських дуелей на східному фронті, російські війська, як повідомлялося, захопили частину Лимана, міста приблизно за 30 миль на захід від Сєвєродонецька, і вдерлися до села Золоте на південь від Лисичанська. Ці атаки і удар росіян з півночі від Сєвєродонецька утворюють тристоронній наступ, спрямований на захоплення міста. Інтенсивність вогню у Сєвєродонецьку зашкалює.