Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 25 червня

Австрія 

«Salzburger Nachrichten» – «ЄС потрібен поворотний момент у власному будинку»

ЄС також змушує себе проводити внутрішні реформи для просування уперед

Якщо статус кандидата для України має бути чимось більшим, ніж безглуздий символізм, потрібна не лише чітка концепція розширення на схід. Реформи їхніх інститутів і процесів прийняття рішень, які застрягли на півдорозі з Лісабонським договором, залишаються неминучими. Не можна дотримуватись принципу одностайності у таких важливих галузях, як зовнішня політика, політика безпеки та оборони. Багато процесів ухвалення рішень вже надто обтяжливі для ЄС, що складається з 27 осіб.

Розширення ЄС на Західних Балканах зупинилося не в останню чергу через те, що приєднання східноєвропейських країн після падіння залізної завіси так і не було осмислене. Тим не менш, цей крок до розширення був важливим для подолання блокового мислення та поділу Європи, хоча б на якийсь час. ЄС стає ще складнішим завданням, коли маятник знову гойдається назад. Держави ЄС не готові до європейської федеральної держави. Проте необхідно приділяти більше уваги зближенню один з одним. Криза євро об’єднала валютне співтовариство з погляду економічної та фінансової політики таким чином, який раніше був неймовірним. Тепер необхідно зробити наступний крок у зовнішній та оборонній політиці. Будь-хто, хто хоче захищати демократичну Європу на волі, не повинен більше покладатися на інших.

Франція

«Le Monde» – «Як ЄС перейшов на членство Києва»

Швеція

«Aftonblade» – «Ми маємо бути готові, коли Путін відключить газ»

Підполковник Паасіківі про тактику Путіна: хоче створити депресію в Україні

Війна в Україні йде повільно, а може, й затягтися.

Тактика росії – стріляти в усе поспіль і повністю знищити країну, – каже підполковник Йоакім Паасіківі.

– Він хоче створити депресію, – каже він Aftonbladet.

У містах, куди російські військові просунулися в Україні, можна побачити величезні руйнування. Це частина плану росії, пояснює Йоакім Паасіківі, підполковник та викладач стратегії у Шведському коледжі національної оборони:

– Там, де ти досягаєш успіху, ти робиш це, знищуючи все перед собою артилерією. 

Саме тому для росіян це відбувається дуже повільно. Вони руйнують усі міста, і вони стає як Маріуполь у мініатюрі, каже він, маючи на увазі портове місто на південному сході України, яке після настання росії вважається повністю зруйнованим.

Португалія 

«SOL» – «Португалія не має грошей відправити бронетехніку Україні»

Португальські танки готові вирушити до України, але грошей на транспортування не вистачає. Армія носить пов’язку на стегнах і ні на що не має грошей. Сподіваюся, що британці допоможуть.

Після того, як уряд Лісабона вирішив запропонувати Україні комплект озброєнь для боротьби з російським вторгненням, виявилося, що португальська влада не має коштів для оплати доставки матеріалів до зони бойових дій, очікуючи, що якась іноземна особа візьме на себе витрати на операцію, – повідомило Нассеру ду Солу військове джерело.

Найважча частина тягаря пов’язана з постачанням 15 гусеничних броньованих машин M113 для перевезення особового складу з партії близько ста з половиною, придбаних португальською армією в США, за зниженими цінами, коли в Європі в 1990-х роках дислокувався американський військовий персонал, після розрядки, що почалася після закінчення холодної війни з падінням Берлінської стіни (1989 р.) і розпадом Радянського Союзу (1991 р.).

Нідерланди 

«NRC» – «Передісторія про Зеленського-військового президента» 

Ранні роки Володимира Зеленського: на гастролях із салом та картоплею — видання розказує історію становлення Володимира Зеленського як президента України.

Литва

«Kauno Diena» – «Посол України: Ви зробили те, що здається неможливим»

Головний ключ до перемоги над росією – єдність Європи і світу», – сказав посол України в Литві Петро Бешта, відвідавши редакцію Kauno Dienas.

Посол зазначив, що росія переслідує свої цілі за принципом «розділяй і володарюй», намагаючись протистояти країнам ЄС, Європі — США, малим — великим, а схід — Західній Європі. Він використовує дезінформацію, ділові відносини, корупцію та політичний лобізм. Санкції завдають фінансових та інших незручностей країнам, які їх накладають на росію.

Підпис під фото: «П.Бешта, який відвідав редакцію «Kauno dienos», заявив, що був вражений блискавичною допомогою литовців Україні»

Люксембург 

«Luxemburger Wort» – «В “Історичний момент”. Україна та Молдова є кандидатами в члени ЄС, і за ними можуть наслідувати інші.

Швейцарія 

«Tages-Anzeiger» – «Федеральний радник пропускає конференцію з кризи голоду»

Незадовго до конференції по Україні в Лугано федеральний радник Ігнаціо Кассіс скасовує важливий виступ у Берліні.

Після нападу росії на Україну міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок хоче поставити міжнародну кризу голоду на перше місце на порядку денному міжнародної політики. Їй вдалося це зробити на міжнародній конференції з питань продовольчої безпеки незадовго до саміту G7. Федеральний уряд Німеччини офіційно запросив на конференцію до Берліна. До Берліна приїхало близько сорока міністрів з усього світу, зокрема держсекретар США Ентоні Блінкен.

Андреас Місбах, керуючий директор Alliance Sud, припускає, що федеральний президент Кассіс наразі просуває свою конференцію з відновлення України у Лугано, яка триває 4 та 5 липня.

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» – «Гіффі мала відеодзвінок та розмову з фейковим Кличком»

Мер Берліна Франціска Гіффі (СДПН) була спіймана шахраєм в п’ятницю, який видавав себе за мера Києва Віталія Кличка. За словами учасників, у неї був півгодинний відеодзвінок з фейковим Кличком, потім його обірвали. Канцелярія Сенату раніше анонсувала переговори з мером Києва. Спочатку не було відомо, якими каналами це сталося.

«F.A.Z» – «СДПН – Нас не будуть шантажувати»

Німеччина не поступиться тиску президента росії Путіна, незважаючи на скорочення поставок газу, і продовжить підтримувати Україну у війні проти росії. Про це в інтерв’ю F.A.Z сказав голова СДПН Ларс Клінгбейл. «Нас не будуть шантажувати. Ми солідарні з Україною, постачаємо зброю і зберігаємо санкції». 

Колонка друга ліворуч: «Проти претензій Путіна»

Розширення ЄС можна розглядати двояко. По-перше, це договірні специфікації. Членом може стати будь-яка держава Європи, але вона повинна відповідати цілим політичним, правовим та економічним вимогам. Країна не може приєднатися як є; потрібна реформа голови та кінцівок. На практиці це дуже близько до заснування нової держави.

Інший погляд є політичним і завжди був важливим чинником в історії європейської інтеграції. Це не технократичний процес, він був керований ідеєю того, як має виглядати європейський порядок. Після Другої світової війни в центрі уваги було насамперед примирення в Західній Європі. Після холодної війни була також мета інтеграції Центрально-Східної Європи в ліберальний табір, який переважав комунізм. 

Сьогодні майже забуто, що цього кроку хотіла насамперед Німеччина. Прийом Польщі, Чехії та інших країн мав на меті створити на Сході те, що на Заході вже сприймали як належне: середовище співпраці та стабільності.

Той факт, що Україна зараз отримала статус кандидата, відноситься насамперед до другої категорії. Проміжні кроки чи альтернативи повноправному членству були б не лише добрими перспективами для України. Вони також були б правильною пропозицією для континенту, де (майже) всі хочуть жити вільно, але не всі хочуть жити однаково.

«Neue Westfälische» – «Кремль висуває вимоги до ЄС та України»

Кремль ставить умовою вступу України та Республіки Молдова до ЄС, щоб їхні відносини з росією не погіршувалися. Надання статусу кандидата двом колишнім радянським республікам спочатку є «внутрішньою європейською справою», заявив агентству «Інтерфакс» речник Кремля Дмитро Пєсков. 

«Для нас дуже важливо, щоб ці процеси більше не створювали жодних проблем ні для нас, ні для стосунків із згаданими країнами.»

 Те саме стосується і ЄС. Їхні глави держав і урядів нещодавно оголосили дві країни країнами-кандидатами.

Туреччина

«Daily Sabah» – «У Стамбулі розміститься центр моніторингу транзиту зерна в Україну»

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що досягнуто консенсусу щодо транспортування українського зернового експорту через коридор у Чорному морі, який контролюватиметься в координаційному центрі в Стамбулі.

Колонка: «Українські сили залишають Сєвєродонецьк, коли російські війська рухаються вперед»

Китай 

«Global Times» – «ЄС відкриває двері для України під наглядом США»

США збирають союзників на західних самітах, виступаючи проти росії та Китаю

Рішення ЄС надати Україні статус кандидата є початком низки подій у найближчі дні, щоб Захід проявив «солідарність»

Японія 

«The Japan Times» – ЄС робить перший крок до прийняття України

США 

«WSJ» – «Україна робить стратегічний відступ на Донбасі»

Україна наказала своїм військам відійти зі свого плацдарму в місті Сєвєродонецьк, що дало росії невелику, але символічно важливу перемогу.

Підпис під фото: «Російські ракети уразили завод у Донецькій області».