Головні теми: 15-річній українській біженці відмовляють у візі для в’їзду до Шотландії, але урядовці дозволяють в’їзд її домашніх морських свинок. Зеленський: Тільки дипломатія може покласти край війні. Володимир Путін зараз бореться в Україні за власну владу. Давос знову відкриває світову еліту, але тепер без росіян. Португалія гарантує підтримку будівництва в України. Як «відбілюють» сторінки у Вікіпедії російських олігархів.
15-річній українській біженці відмовляють у візі для в’їзду до Шотландії, але урядовці дозволяють в’їзд її домашніх морських свинок, повідомляє Sunday Mail. Газета повідомляє, що Наталія Завгородня може бути змушена повернутися до зони бойових дій наодинці наступного місяця, якщо міністерство внутрішніх справ не схвалить її в’їзд до Великобританії, де вона отримала дозвіл зі своєю тіткою оселитися у парі з Гамільтона.
Наталія Завгородня може бути змушена повернутися в зону бойових дій наодинці наступного місяця, якщо Міністерство внутрішніх справ не схвалить її в’їзд до Великобританії, де вона зустрілася з парою в Гамільтоні. Вона втекла від жахів російського вторгнення на ії батьківщину разом зі своєю тіткою Міленою Корнієвою, чию візу було затверджено. І як дивний поворот урядової тяганини, чиновники з Департаменту продовольства та сільських справ (DEFRA) надали її свинкам Мелону та Жюльєну право приїхати до Шотландії, а справа Наталії висить у підвішеному стані.
Підліток і 34-річна Міллена отримали запрошення від Кейт і Мартіном Фуллерами, які хочуть дати парі вільну кімнату в їхньому будинку.
«Star» розповідає про кинутого, а потім знайденого в Україні бойового собаку російської армії. Газета повідомляє, що українська армія вилікувала пса та перевчила його працювати на них.
У недільній «Guardian» – «The Observer» велика історія із заголовком на першій шпальті «Українець проїхав 3700 км, щоб возз’єднатися з батьками та нареченою, які живуть лише за 10 км від нього.
У перші дні війни Сергій Бєляєв і його брат Юрій бігли з Циркунів, що горіли, в Стрілечу, село трохи північніше, яке було окуповане, але не зазнавало обстрілу. Бєляєв почав спілкуватися із сім’ями, які хотіли потрапити до Польщі. Він вирішив, що приєднається до колони із чотирьох автомобілів на своїй чорній «Хонді Акорд». «Автомобілю був потрібний ремонт гальм та трансмісії, — згадує він. “Він видавав жахливі звуки, але іншого виходу не було”.
Юрій, у якого хворе серце, вирішив залишитися, щоб доглядати їх собаку. Його місце в машині зайняли двоє незнайомців: Еміль, 28 років, та наречена Еміля, Катя, 22 років. 4 квітня о 13 годині вони рушили в дорогу.
Пройшовши обшуки на блокпостах, їм вдалося дістатися росії, вони дісталися Білгорода близько 5 ранку, де переночували у своїх машинах біля супермаркету. Потім їхня подорож проходила через Курськ, Рославль, Смоленськ і Великі Луки, куди вони прибули о 5-й ранку на другий день, щоб трохи поспати. Змучені, вони нарешті дісталися прикордонного переходу Убилинка до Латвії о 10:00 наступного дня, 6 квітня.
Через Варшаву він доїхав до українського кордону.Дістався Києва опівдні 15 квітня і ночував у друга — у ліжку вперше за 11 днів. Вранці 18 квітня він виїхав з Києва до Полтави, місто на півдорозі до місця призначення, де мешкав його молодший брат.
«Я зателефонував татові і сказав, що поруч волонтер із припасами, тож він повинен спуститися», — усміхається Бєляєв. – І він знайшов мене. Чоловіки обійнялися, мама розплкалася. Потім лише за 50 метрів від будинку Наталії його зупинила поліція. «Вони з підозрою поставилися до ковдр і стану моєї машини. Вони запитали, чи я спав у ньому і чому. Тільки штампи у моєму паспорті переконали їх у моїй історії». Врешті-решт він повернувся до жінки, яку любив. Чи правильно прийняв Бєляєв рішення повернутися? Наталі усміхається: «Дім є дім».
Данія
«Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Дитячі психологи у бойовій формі підтримують бійців на передовій»
Підпис під фото: «Психолог Ольга Д. допомагає надавати підтримку військовослужбовцям української армії, які у т.ч. туга за обіймами».
Заголовок анонс: «ECCO залишає свій слід у Бредебро. Але що місцеві жителі говорять про участь взуттєвої компанії у росії?»
Німеччина
«Der Tagesspiegel» – «Зеленський: Тільки дипломатія може покласти край війні»
Київ. За словами президента Володимира Зеленського, закінчення війни в Україні в кінцевому рахунку можливе лише дипломатичним шляхом. Війна буде “кривава, будуть запеклі бої, але остаточно вона закінчиться лише дипломатичним шляхом”, заявив глава держави у суботу українському телеканалу ICTV. «Є речі, яких ми можемо досягти лише за столом переговорів».
В інтерв’ю Tagesspiegel колишній посол Німеччини в росії Рюдігер фон Фріч висловив сумніви, що війна закінчиться найближчим часом: «Володимир Путін зараз бореться в Україні за власну владу в росії. Це підвищує ймовірність того, що він намагатиметься продовжити і загострити цю війну». Тим часом у Берліні українські політики закликають до збільшення допомоги Німеччини та доставки важкого озброєння.
«FAZ» – Головний матеріал: “Реаліті-шоу з пекла”
У понеділок здавалося, що війну в Маріуполі закінчено. Раніше російська армія тижнями нещадно обстрілювала це українське місто з його потужними металургійними заводами. Тисячі загинули, але українці не здалися. Проте кільце замкнулося, і до кінця квітня майже весь Маріуполь був підкорений. Захисники утримували лише частини металургійного заводу “Азовсталь”.
Потім, у понеділок вдень, Міноборони росії несподівано оголосило про «домовленість»: «Евакуацію поранених бійців» було погоджено «внаслідок переговорів» з українцями. Незабаром після цього інформаційні агенції опублікували фотографії українців, які здаються.
Вже наступного дня після капітуляції перших українців стало очевидним, що надії на обмін полоненими не справдилися. Росія роками зображала цих чоловіків та жінок “нацистами”, насамперед солдатів українського полку «Азов». Тому на ранок після першої евакуації у Москві піднявся хор голосів проти обміну. Незадовго до полудня вівторка голова парламенту В’ячеслав Володін через Twitter вимагає не допускати обміну на «нацистських злочинців». За годину народний депутат Леонід Слуцький закликав знову запровадити смертну кару саме для бійців «Азова».
Польовий командир з окупованого росією Донбасу Олександр Ходаковський заявив в ефірі російського державного телебачення, що хоча він і не збирався вбивати полонених, з ними все одно щось «може статися».
Декілька заяв українського керівництва останнім часом ілюструють новий, войовничий настрій. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив голландській газеті, що «інші» завжди йшли на поступки Путіну. Тепер настав час це «перевернути».
Україна має чотири цілі для майбутнього світу:
1. «Звільнення окупованих територій, зокрема Криму та Донбасу.
2. Репарації із росії.
3. Судові процеси за військові злочини росії та (…)
4. Прийняття України в інтегрованій Європі
Таким чином, дистанція між позиціями Москви та Києва більша, ніж будь-коли. У середу радник президента Зеленського Михайло Подоляк також заявив, що переговори “зупинено”.
Київському керівництву також відомо, що ув’язнені, особливо такі відомі, як уславлені захисники Маріуполя, є для Путіна засобом шантажу. Ось чому тепер вона закликала соцмережі та групи створені для підтримки в’язнів та солдатів утримуватися від тиску на власний уряд.
Італія
“Поворотний момент Зеленського” – заголовок на фото La Repubblica.
«Президент України: дипломатія закінчить війну, але ми хочемо, щоби солдати «Азовсталі» повернулися. Зеленський говорить з Драги про військову допомогу та звільнення портів.
Москва перекриває газ Фінляндії»
«Джельміні нападає на Берлусконі: FI, як і раніше, неоднозначно ставиться до Путіна».
Льотчик із Києва. «Джус: Я збивав російські винищувачі завдяки урокам у США»
Португалія
«Publico» – «Коста стримав очікування Зеленського щодо членства в ЄС»
Давос знову відкриває світову еліту, але тепер без росіян.
Ізраїль
«HAARETZ» – «Підроблені облікові записи, які відбілюють сторінки Вікіпедії олігархів»
Розслідування громадської газети Вікіпедії показало, що до 50 фейкових акаунтів, пов’язаних із PR-компаніями, редагували статті російських олігархів, деякі з яких мають тісні зв’язки з президентом Володимиром Путіним.
Олег Дерипаска — олігарх чи бізнес-магнат? Чи був коли-небудь засуджений Алішер Усманов за злочин? Нещодавнє розслідування громадської газети Вікіпедії свідчить про те, що низка олігархів, пов’язаних з президентом росії Володимиром Путіним , найняли PR-фірми, які серед їхніх послуг «управління репутацією» відбілювали статті своїх клієнтів у Вікіпедії, вирішуючи таким чином питання, наведені вище.
США
«WP» – Головний матеріал: “Війна, як видно в їхньому прицілі”
Українські снайпери намагаються уповільнити поступ росії на схід
Незабаром після прибуття української снайперської групи поряд з оперативною базою розірвався російський снаряд, вибивши вікна та струсонув землю. За мить розбився другий, потім третій. Два українські оператори дронів прибули на жовтих велосипедах. Вони теж ледве уникли мінометного обстрілу.
Цього неспокійного ранку завдання снайперів полягало в тому, щоб зайняти передову позицію в цьому зруйнованому війною прифронтовому місті, життєво важливому для уповільнення просування росії на сході України. Для цього був потрібний ризикований ривок на 300 ярдів через кілька кварталів, включаючи головну дорогу, яку росіяни активно обстрілювали. Підрозділ мав уникати мін або розкриватися перед місцевими жителями, які могли повідомити росіян.
В артилерійському обстрілі настало затишшя. “Поїхали”, – заявив 38-річний Дмитро П’ятніковський, лідер команди з п’яти осіб.
Але тут у землю врізався ще один снаряд. Оскільки російські військові витіснені з Києва та відступили до Харкова, війна нині ведеться переважно у східному Донбасі України, у таких селах та містах, як Мар’їнка, та навколо них. Російські сили намагаються просунутися на південь від міста Ізюм і на захід від районів, що підтримуються Москвою, щоб повністю захопити Донбас, на який Кремль претендує на тій підставі, що захищає його численне російськомовне населення.
Але українські війська тут, суміш солдатів та добровольців, чинять жорсткий опір, завдавши тяжких втрат в умовах, які президент України Володимир Зеленський назвав «пеклом». Через місяць після того, як Москва переключила свою увагу на захоплення сходу країни, росіяни поки що досягли обмежених успіхів; у багатьох районах їх наступ зайшов у безвихідь. Візит до Мар’їнки дозволив подивитись великим планом на нинішній характер війни на сході України, яка тепер підігрівається нищівними артилерійськими боями за підтримки безпілотників та снайперів, і показав, чому російські війська не змогли прорвати оборонні рубежі України.
«Зараз росіяни ведуть вогонь лише з артилерії та танків, — сказав 35-річний Курлі, оператор безпілотника, який назвав лише свій псевдонім. «Вони не вступають у ближній бій. Тому що вони знають, що ми їм наштовхаємо. Є російські наземні частини, але бояться підходити до українських позицій.
Колонка справа: «Ослабла росія сподівається відновитися і все більше покладатиметься на артилерію
Експерти: зусиль Путіна недостатньо»
Російські військові, що погрязли у війні, кінця якої не видно, намагаються реанімувати свій наступ на Україні, звільняючи командирів, розбиваючи бойові частини на більш дрібні формування і подвоюючи свою залежність від артилерії та іншої зброї далекої дії.
«Los Angeles Times». «РОСІЯ МАЄ НАМІР ОТОЧИТИ МІСТО НА СХОДІ»
Москва стверджує, що місто в Україні зазнало удару, що вона підірвала зброю із Заходу і перекрила подачу газу до Фінляндії.
Російські війська в суботу продовжили наступ у районі Донбасу, прагнучи оточити найсхіднішу точку українського контролю, що, за словами одного чиновника, буде повторенням штурму Москвою обложеного Маріуполя.