Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 17 червня

Головні теми:  Макрон, Шольц та Драгі підтримують кандидатуру України в ЄС. Що роблять у Санкт-Петербурзі на економічному форумі італійські компанії. Сьогодні промова царя. росія та Китай шукають новий імпульс зростання на тлі тиску Заходу

Велика Британія

«The Independent» — «Європейські лідери демонструють підтримку в Києві»

Головна стаття «Financial Times» зосереджена на обіцянці Франції, Німеччини, Італії та Румунії підтримати Україну для набуття статусу кандидата в члени Європейського Союзу, що передувало вступу до ЄС. Газета цитує слова президента Франції Еммануеля Макрона про візит чотирьох лідерів до Києва: «Європа на вашому боці і залишатиметься там стільки, скільки буде потрібно».

«The Herald» — «Демонстрація підтримки України»

Чотири європейських лідера вчора здійснили візит, щоб показати свою підтримку Україні, засуджуючи жорстокість російського вторгнення під час огляду руїн передмістя Києва, яке було ареною інтенсивних боїв на початку війни і де було вбито багато мирних жителів.

Після прибуття під звуки повітряних сирен лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії вирушили до Ірпеня, який був захоплений і ненадовго утримувався російськими військами.

У цьому районі були розкопані масові могили, особливо в Бучі, і президент Франції Еммануель Макрон засудив масові вбивства та заявив, що є ознаки військових злочинів.

Українці сподівалися, що візит може стати поворотним моментом, відкривши шлях до нових поставок зброї.

Тамара Малько, жителька Покровська Донецької області на сході України, сказала, що Макрон і Олаф до цих пір «дуже холодно» ставилися до українців і сподіваються на зміни.  «Ми дуже, дуже хочемо миру і покладаємо великі надії на пана Макрона і пана Шольца», — сказала вона. «Ми хочемо, щоб вони побачили та зрозуміли наш біль».

Губернатор Луганської області Сергій Гайдай заявив, що візит нічого не принесе, якщо лідери попросять Україну укласти мирний договір з росією, який передбачає відмову від території. Він сказав, що цього українці ніколи не приймуть.

«Я впевнений, що наш президент Володимир Зеленський не збирається йти на поступки і торгувати нашими територіями. Якщо хтось хоче зупинити росію, віддавши їм території, у Німеччини є Баварія, в Італії є Тоскана, французи можуть поступитися, наприклад, Прованс», – сказав він.

«Слухай, це росія. Це дикі люди. Сьогодні це буде одна територія, завтра інша, післязавтра інша. І ще: багато героїв України загинуло, захищаючи країну в цілому. Нам ніхто не пробачить, якщо загинуть люди, але ми йдемо на поступки агресору».

Візит відбувається в той час, коли лідери ЄС готуються прийняти рішення 23-24 червня щодо прохання України стати кандидатом на членство в ЄС, а також напередодні важливого саміту НАТО 29-30 червня в Мадриді.

Це послання європейської єдності для українського народу, підтримка зараз і в майбутньому, бо наступні тижні будуть дуже важкими.

Іспанія

«АВС» — «Велика трійка ЄС просить «негайного» вступу України»

Візит лідерів Франції, Німеччини та Італії до Зеленського знаменує собою шлях до рішення, яке Єврокомісія має прийняти сьогодні

Вчорашній маломасштабний європейський саміт у Києві відкрив Україні двері для вступу до Європейського Союзу. Відповідальними за розгортання червоної доріжки були глави урядів трьох впливових європейських країн (Німеччини, Франції та Італії), а також Румунії, що символізувала присутність східних країн. 

«La Vanguardia» — Шольц, Макрон і Драгі відкривають Україні двері ЄС

Лідери Німеччини, Франції та Італії їдуть до Києва і обіцяють Зеленському беззастережну підтримку

Підпис під фото: «Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі (на фото) відвідали зруйноване місто Ірпінь на околиці Києва».

Італія 

La Stampa –  «Україна в Європі». 

 «Драгі, Макрон і Шольц у столиці із Зеленським».

 «Путін, допомога Китаю і Заходу і довгий кривавий слід солдатів».

«Фукуяма: Пекін становить реальну небезпеку, Києву не потрібен ЄС, потрібно більше зброї».

«Ці три лідери у Східному експресі»

 «Європа приїжджає до Києва» — La Repubblica.

«Драги, Макрон і Шольц в Україні – відкрити для членства в ЄС». «Умов для миру немає».

Медведєв ображає трьох лідерів. Кремль: Членство буде проблемою.

Досьє НАТО: «Війна до 2023 року»

«Corriere della Sera» — «Поштовх Драгі: Київ в ЄС»

Маріо Драгі в Києві від Володимира Зеленського з Еммануелем Макроном та Олафом Шольцом: «Ми хочемо Україну в Європейському Союзі». А потім гірке спостереження: «Поки що не видно меж для досягнення миру». Тим часом тривають кроки путінської росії, яка вчора знову припинила поставки газу до Італії. І які не шкодували образ на адресу трьох європейських лідерів: «Їжте жаб, сосисок і спагетті». Фондові ринки падають, а інфляція зростає.

«Il Fatto Quotidiano» —  «Три мудрих короля від Зеленського, Італійські компанії від Путіна»

Стаття: «ЛЕТІТЬ У САНКТ-ПЕТЕРБУРГ. СЬОГОДНІ ПРОМОВА ЦАРЯ»

Від банку до Ріццані де Еккер до Конфіндустрії: ось хто йде на петербурзький захід (куди сьогодні прибуває Путін)

Поки що про свою участь у Петербурзькому форумі заявили лише троє італійців. Але насправді представників італійських компаній, які вирішили в ці дні бути присутніми в росії, більше: як мінімум п’ятеро, згідно з тим, що відомо. Серед них є менеджер Unicredit. Враховуючи, що італійські групи хочуть відвідати російський форум, немає нічого протизаконного, список цікавий тим, що показує, які компанії, незважаючи на засудження уряду Драгі за російське вторгнення в Україну, хочуть захищати свої активи в країні на чолі з Володимиром Путіним.

Петербурзький економічний форум, найбільш відомий серед інсайдерів як Spief, вважається найважливішою економічною та політичною подією для росії. В останні роки у ній взяли участь лідери найважливіших європейських країн, від Ангели Меркель до Еммануеля Макрона, а також керівники транснаціональних корпорацій, таких як Exxonmobil та British Petroleum.

Нічого цього цього року не відбувається: ні політиків із ЄС, ні менеджерів великих західних компаній.

Франція

«L’Opinion» — «Макрон у Києві: «корисна» подорож?»

Після несподіваної поїздки до Києва, щоб налагодити ситуацію з українським колегою, Президент відіграє частину своєї влади в неділю після невдалого першого туру парламентських виборів

Франція, Німеччина, Італія та Румунія хочуть, щоб Україна негайно отримала статус кандидата на членство в ЄС, заявив Еммануель Макрон у четвер під час свого візиту до Києва. «Я ГОТОВ ЇХАТИ ДО КИЄВА. Я не буду робити це лише для того, щоб відвідати посольство. Я зроблю це, якщо цей візит може викликати щось, новий процес. Якщо нам вдасться відновити діалог між російським президентом та українським президентом, то це буде корисно». Коментарі Еммануеля Макрона в ефірі BFMTV 11 квітня знову стали його хвилювати у четвер, коли президент був у Києві разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом та прем’єр-міністром Італії Маріо.

Драгі зустрінеться зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським. Якщо останній може бути задоволений прагненням його відвідувачів підтримати подачу кандидатури в Євросоюз і доставити йому додаткову зброю, виходу з кризи і мирних переговорів з росією не видно.  «Немає підстав дзвонити Володимиру Путіну», — визнав Еммануель Макрон.

Рідкісні європейські лідери, які не здійснювали паломництво до української столиці з моменту початку війни росією 24 лютого, троє важковаговиків Європейського Союзу зустрілися напередодні ввечері на кордоні з Польщею у спеціально зафрахтованому поїзді. Як підозрювали, візит господаря Єлисейського околиця до французьких військ, що базуються в Румунії, з наступною поїздкою до Молдови, було продовжено зупинкою в Україні. Перед тим, як вранці прибути до Києва, де до них приєднався президент Румунії Клаус Йоханніс, Еммануель Макрон, Маріо Драгі та Олаф Шольц змогли вирішити свої позиції для переговорів з українським президентом.

«Ouest France» — «Приєднання до Європи: явна підтримка Києва». Лідери перших трьох європейських держав підтримали Києву надання статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі. За тиждень до Європейської Ради.

Данія

«Morgenavisen Jyllands-Posten» — «Канцлер Німеччини Олаф Шольц разом з іншими країнами говорить, що Україна може стати країною-кандидатом в ЄС.

Бельгія 

«De Morgen» — ЄВРОПЕЙСЬКІ ЛІДЕРИ ВІДВІДАЛИ КИЇВ. Франція, Німеччина та Італія хочуть вступу України до ЄС.

Австрія

«Der Standard» — Четверо глав держав і урядів у Києві

Підпис під фото: «Міністр муніципалітетів та територіального розвитку України Олексій Чернишов інформує президента Франції Еммануеля Макрона, прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі, канцлера Німеччини Олафа Шольца (зліва) та президента Румунії»

Польща

«Gazeta Wyborcza» — «ПОЇЗД З ТРЬОМА ЛІДЕРАМИ»

Лідери Франції, Німеччини та Італії вчора вранці прибули до української столиці нічним поїздом із Польщі. Ціль полягала в тому, щоб поговорити з президентом Володимиром Зеленським про прагнення України вступити до ЄС. Україна підійшла до цього візиту із сумішшю надій та побоювань.

Грузія 

«The Messenger» — «Міністр оборони Грузії взяв участь у міністерському засіданні НАТО в Брюсселі»

Нідерланди

«de Volkskrant» — «Ласкаво просимо до ЄС: Франції, Німеччини та Італії за кандидата в члени України»

Румунія

«Informatia Zilei» -«Йоханніс, Макрон, Драгі та Шольц ризикували життям, відвідуючи Україну». Румунія, Франція, Італія та Німеччина підтримують «негайну» заявку України на вступ до ЄС

Підпис під фото: «Четверо лідерів ЄС провели переговори з президентом Володимиром Зеленським»

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» — «Шольц: Україна є частиною сім’ї ЄС»

Канцлер відвідає Київ із Макроном, Драгі та Йоханнісом

Усі четверо хочуть негайно підтримати статус кандидата в ЄС для України та Молдови

Зеленський дякує за зброю: «Німеччина нам дуже допомагає»

Стаття: «Газпром постачає все менше газу»

Росія загрожує повною зупинкою

Хабек: «Ситуація серйозна»

«Augsburger Allgemeine» — «Україна має стати кандидатом в ЄС»

Довго чекав, але на 113-й день війни до Києва приїхав федеральний канцлер. Під час візиту спрацював повітряний наліт. Зрештою, Шольц дав досить символічну обіцянку.

Багато глав держав і урядів вже відвідали прем’єр-міністра України Володимира Зеленського. Але це був, мабуть, найвищий і, можливо, найважливіший: канцлер Олаф Шольц приїхав до Києва разом з президентом Франції Еммануелем Макроном та його італійським колегою Маріо Драгі. Був також президент Румунії Клаус Йоханніс. Шольц є головою країн G7, Макрон головує в Раді ЄС, Йоханніс може виступати від східних європейців. Але яке повідомлення було у чоловіків у своєму багажі? Адже подорож супроводжувалася великими очікуваннями.

Швидко стало зрозуміло: Шольц не обіцяв більше зброї, ніж уже обіцяв – натомість у його багажі було політичне послання. «Ми з колегами приїхали сьогодні до Києва з чітким посланням: Україна є частиною європейської сім’ї», – сказала канцлер. 

Однак ця поїздка також мала бути чимось на кшталт звільнення для самого канцлера. Його довгий час критикували за те, що він не лише занадто вагався щодо підтримки Німеччиною України. Роздратування викликали і плани подорожей, які постійно відкладалися.

Спостерігачі оцінюють зустріч досить обережно. «Я вважаю, що було важливо, що Шольц, Макрон і Драгі були в Ірпіні і мали уявлення про ситуацію», – каже експерт із безпеки Йоахім Краус з Кільського університету. 

Туреччина 

«Daily Sabah» — «Туреччина: Українські зерноходи можуть уникнути мін»

Міністр закордонних справ Чавушоглу сказав, що розмінування українських портів «забере деякий час», але безпечний морський коридор може бути створений в районах без мін за пропозицією ООН і що Анкара все ще чекає реакції Москви на план.

США. 

«NYT». Підпис під фото: «Братська могила на пагорбах над Лисичанськом, містом на сході України, де сотні тіл залишилися незатребуваними родичами».

«Європа надає Києву запрошення, але мало зброї»

ЄС. Лідери кажуть, що пропозиція про членство не пов’язана з мирною угодою

Китай 

«Global Times» — «росія та Китай шукають новий імпульс зростання на тлі тиску Заходу». 

Очікується, що на ключовому економічному форумі буде вжито конкретних заходів щодо стимулювання торгівлі.

У форумі взяли участь близько 40 китайських компаній, що охоплюють різні галузі, такі як машинобудування, виробництво автозапчастин та промислового обладнання. Серед них близько десяти з рекордним річним виторгом понад 20 мільярдів рублів (353 мільйони доларів) і 12 брали участь в офлайні, повідомляє chinaru.info, китайський сайт, що надає інформацію про китайсько-російське співробітництво.

Голова КНР Сі Цзіньпін виступить із відеозверненням на пленарному засіданні в п’ятницю разом із президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим та президентом Єгипту Абдель Фаттахом ас-Сісі, йдеться у розкладі на сайті Кремля.

Сі та президент росії Володимир Путін провели телефонну розмову в середу вдень, і Сі привітав стійкий прогрес, досягнутий двома країнами в економічній та торговельній співпраці.