Головною темою світових медіа стало затоплення Україною флагмана Чорноморського флоту росії — крейсера «Москва».
Велика Британія
Російський корабль затонув біля Чорного моря після вибуху, пише «Guardian».
Російський військовий корабль затонув у «штормовому морі» під час буксирування біля порту у Чорному морі, повідомило вчора увечері міністерство оборони росії. Південне військове командування України заявило пізно ввечері в середу, що нанесло удару протикорабельними ракетами по чорноморському флагманському кораблю «Москва», внаслідок чого він почав тонути, а екіпаж був змушений покинути корабель.
Міністерство оборони росії спочатку спростувало повідомлення про те, що корабель затонув, і заявило, що пожежі загасили. За їхніми словами, чотирьом російським кораблям, які прийшли на допомогу «Москві», завадили штормова погода та вибух боєприпасів на борту.
Але вчора пізно ввечері відомство повідомило: «Крейсерський корабель «Москва» втратив стійкість під час буксирування в порт через пошкодження корпусу корабля, отримані ним під час пожежі від детонації боєприпасів. У штормових морських умовах корабель затонув».
Сильний удар по росії, оскільки флагман потоплений Україною – повідомляє “i”.
«Російські військові захопили британця» Путін повинен ставитися до нього по-людськи, каже мати після того, як син з’являється із синцями. Як повідомляє The Telegraph, у середу ввечері на російському телебаченні «показали» британця, який воює в українській армії, і, схоже, його було жорстоко побито. У документі йдеться, що 28-річний Ейден Аслін, імовірно захоплений у Маріуполі, був помічений у кайданках із розсіченим чолом та опухлим оком.
Австрія
Газета «Der Standard». Колонка: «Газ і геополітика».
Карл Нехаммер має рацію в одному: «Газове ембарго стосується сили фактів», – сказав він в інтерв’ю АПА про свої розмови з Путіним. Вимагати цього газового ембарго з власної ініціативи означатиме, що як промисловість, так і домогосподарства постраждають від недоставки газу. Путін за власним бажанням заявив, що «постачання газу забезпечено, і розрахунки можуть продовжуватися в євро».
Якщо канцлер сприйме це як доказ того, що все одно все гаразд і що Австрія не повинна шукати жодних альтернатив, тоді йому варто прочитати те, що сказала прем’єр-міністр Литви Інґріда Сімоніте, одна з «сильних нордичних жінок проти Путіна» в недавньому інтерв’ю FAZ: «Ми вже мали дуже поганий досвід з Газпромом у минулому. Більше десяти років тому російська державна компанія шантажувала нас шалено високими цінами. Тому тоді ми вирішили побудувати термінал для зрідженого газу (СПГ), щоб мати альтернативу морським шляхом».
І, головне, це базове розуміння: «З нашого власного досвіду ми завжди говорили, що росія – це ніколи не лише економіка, а завжди геополітика. Наша порада завжди полягала в тому, щоб зменшити, а не збільшувати залежність від росії.
Газета «KURIER». «Війна – це рак». Великдень. На початку свят Папа коментує війну і попереджає: «Не треба до неї звикати».
Італія
Газета «La Stampa» вийшла с заголовком на фото: «Втрачені діти». Я бачив, як маленькі діти вмирали від холоду й голоду. У Маріуполі від голоду помирають діти.
Ще один заголовок-анонс: «Погрози Путіна – газові та атомні».
Данія
Видання «Morgenavisen Jyllands-Posten». Заголовок: «Буча перетворюється на відкриту рану».
Хорватія
Газета «Vecernji List», наші репортери побували в Ліці з українськими біженцями.
Бельгія
Видання «De Morgen»: «СИЛЬНА ВТРАТА ОБЛИЧЧЯ ДЛЯ ПУТІНА? Україна заявляє про ліквідацію великого російського військового корабля».
Видання «La Vanguardia» – заголовок: «росія погрожує розмістити ядерну зброю в Балтії. Москва застерігає Фінляндію та Швецію, які є членами ЄС, але поки що нейтральні, від намірів подати заявку на членство в НАТО».
Німеччина
Газета «Neue Westfälische». Колонка та фото: «Великдень за кордоном.
Білефельд. Радість з приводу майбутніх святкування Великодня затьмарює цього року війна в Україні: Анна Мельниченко та її троє дітей Діана, Ярослава та Давид також змушені були тікати».
«Невдача для росії» – заголовок матеріалу.
Флагман «Москва» є гордістю Чорноморського флоту – він сильно обстріляний Україною і тоне.
У війні проти України росії доводиться обходитися без свого найважливішого ракетного крейсера в Чорному морі. Затонув флагман Чорноморського флоту РФ. Про це повідомило Міністерство оборони в Москві в четвер увечері. Під час буксирування судна до порту воно втратило «стійкість» і затонуло в сильному морі. Затоплення “Москви” в міністерстві пов’язували з пошкодженням корпусу корабля. Це сталося через «пожежу, викликану детонацією боєприпасів». Психологічно це великий успіх для України, адже саме на крейсері український морський піхотинець Роман Грибов попросив: «Російський військовий корабель, іди на хуй!».
Втрата важка для російських збройних сил: спущений на воду в 1979 році і введений в експлуатацію в 1983 році, «Москва» був флагманом Чорноморського флоту росії з довжиною понад 180 метрів і екіпажем понад 500 чоловік. Він мав величезну вогневу міць і найсучасніші системи протиповітряної та протиракетної оборони.
Тим часом у Німеччині триває суперечка щодо поставок важкого озброєння в Україну, також в рамках уряду світлофорів. “Проблема в канцелярії”, – сказав зелений європейський політик Антон Гофрейтер, критикуючи те, що він бачив як нерішуче ставлення канцлера Олафа Шольца (SPD). Однак керівництво Зелених дистанціювалося від заяв Гофрейтера.
Ірландія
Газета «Irish Examiner» заголовок: «Ковені: Жахливі, протверезлячи, емоційні сцени в Україні»
Серед жахів, про які розповідає міністр закордонних справ Саймон Ковені під час його візиту до Києва та Бучі, є семирічна дитина, яка загинула від удару пістолета, і братська могила з 400 тілами, з яких лише двоє військових.
Пан Ковені також чув історії про зґвалтованих жінок та дівчат, а також про випадки цивільних осіб із білими прапорами на автомобілях, яких досі обстрілювали російські війська.
За його словами, Ірландія пообіцяла виділити 3 мільйони євро для фінансування Міжнародного кримінального суду для створення доказів для переслідування росії за воєнні злочини та злочини проти людства.
Газета «The Irish Times».
Заголовок: «Переважна підтримка збереження військового нейтралітету».
Згідно з останнім опитуванням Irish Times/Ipsos, існує величезна підтримка збереження моделі військового нейтралітету Ірландії. Дві третини виборців не хочуть бачити жодних змін нейтралітету, а 24 відсотки – за зміну.
Лише 35% респондентів погодилися з твердженням: «Ірландія повинна направити військову допомогу Україні, навіть якщо це вплине на наш нейтралітет», тоді як 55% не погодилися.
Відповіді на опитування вказують на побоювання щодо ескалації конфлікту в Україні та можливого впливу на Ірландію.
«Колишня семінарія для українських біженців» – ще один матеріал.
Ізраїль
«The Jerusalem Post». «Український вихід. Минуло два місяці з моменту початку операції «Іммігранти повертаються додому». Що з цим відбувається?»
Туреччина
«Daily Sabah». Заголовок: «Туреччина забезпечує збалансовану позицію для миру в Україні».
Анкара діє відповідно до міжнародного права і зберігатиме збалансовану позицію, заявили високопоставлені турецькі офіційні особи щодо російсько-української війни, що триває, а також підтвердили позицію Туреччини щодо санкцій і пропозицію підтримати мирні переговори.
На запитання, чи зустрінуться президент України Володимир Зеленський та Путін у Туреччині, голова турецького МЗС Чавушоглу сказав: «Між двома делегаціями продовжуються інтенсивні переговори», додавши, що зустріч залежить від остаточного рішення Путіна. Анкара спробує звести лідерів разом.
Кувейт
Газета «Kuwait Times»
Кувейт. Війна в Україні створює ризики для Близького Сходу, попереджає Світовий банк.
Війна в Україні «помножила ризики» для Близького Сходу та бідніших країн Північної Африки через підвищення цін на продукти харчування та енергоносії, заявив у четвер Світовий банк, попереджаючи про потенційні соціальні заворушення.
Україна є ключовим джерелом зерна, а росія – основним виробником енергії та добрив, необхідних для сільського господарства. Регіон сильно залежить від поставок пшениці з обох країн.
ОАЄ
Видання «The National»
Головний матеріал: «РОСІЙСЬКЕ ЯДЕРНЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ НА РОЗШИРЕННЯ НАТО».
Високопоставлений чиновник каже, що Москва посилить оборону Балтії, якщо Швеція і Фінляндія приєднаються до альянсу Weden, а Фінляндія приєднається до військового альянсу, Москва розгляне можливість посилення своєї оборони в Балтійському морі за допомогою ядерної зброї.
США
Газета «The Los Angeles Times»
Колонка справа: «росія втрачає ключовий корабель перед штурмом, після удару України».
Фото 1: «ЖІНКА тренується у складі Сил територіальної оборони України, національного резерву. Крім приєднання до резервів, цивільні особи допомагали військовим, доставляючи запаси, жертвуючи їжу та багато іншого». Фото 2: «СВІТЛАНА ДОРОШЕНКО цілує свого хлопчика Максима, коли її батько Ігор Дорошенко дивиться новини в їхній одеській квартирі. Вони не можуть дозволити собі втекти
Заголовок: «Допомагають чим можуть. Коли мирні жителі активізуються, навіть чистити картоплю – це геройство».
The New York Times
Україна заявила, що вразила ракетний крейсер “Москва” двома своїми ракетами “Нептун”, а росія заявила, що вибух був спричинений боєприпасами на борту корабля.
Колонка справа: «У росії на легендарні балетні сцени опустилася нова залізна завіса».
За кілька днів після вторгнення в Україну Ольга Смирнова, одна з найважливіших балерин росії, опублікувала емоційну заяву в додатку для обміну повідомленнями Telegram. “Я проти війни всіма фібрами душі”, – писала вона.
Смирнова сказала в нещодавньому інтерв’ю в Амстердамі, додавши, що повернення буде «відверто, небезпечним».
Тому вона залишила Великий театр, легендарну трупу, чиє ім’я є синонімом балету, з його позолоченими театрами лише за кілька кварталів від Кремля, зруйнувала своє життя і переїхала до Амстердаму, де приєдналася до Голландського національного балету.
Видання «The Washington post». Заголовок: «Російський військовий корабель затонув у Чорному морі»
Київ заявляє про ракетний удар по Москві, що Москва заперечує; втрата означає велику невдачу. Флагман Чорноморського флоту росії, військовий корабель «Москва», затонув у четвер від пошкоджень, завданих пожежею, після того, як українські військові нанесли удар крилатими ракетами по цьому судну.