Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Що писали світові ЗМІ про Україну 13 червня

Головні теми: 

Велика Британія

«The Daily Telegraph» — «Колишній британський військовий загинув у бою в Україні»

Сім’я Джордана Гетлі «повністю вбита горем» після того, як його застрелили в бою за Сєвєродонецьк. Джордан Гетлі у березні залишив британську армію та приєднався до українських військ. Містер Гетлі загинув у бою за східне місто Сєверодонецьк. 

Вчора ввечері вшанував його пам’ять Михайло Подоляк, радник президента Володимира Зеленського. «Потрібна велика мужність, щоб залишити будинок і пройти тисячі миль, щоб захистити те, у що ти віриш. Просто тому, що так каже серце. Тому що не можна дивитися на зло», — сказав він. «Джордан Гетлі був справжнім героєм. Ми завжди пам’ятатимемо його внесок у захист України».

Стрілець є другим громадянином Великобританії, який, як відомо, загинув на війні в Україні після смерті колишнього солдата Скотта Сіблі у квітні. 

«The Independent» — «Британець убитий, воюючи з росією в Україні»

Як пише «Times», цього тижня університети будуть змушені розкрити інформацію про іноземні інвестиції відповідно до планів уряду щодо боротьби з неправомірним впливом. У ньому йдеться про те, що міністр університетів Мішель Донелан встановить правила, які вимагають від них повідомляти про фінансові домовленості на суму понад 75 000 фунтів стерлінгів з організаціями та приватними особами за кордоном, щоб гарантувати, що «цінності Великобританії не можуть бути скомпрометовані».

У документі йдеться, що запропонована поправка до законопроекту про вищу освіту проводиться на тлі того, що університети беруть гроші від «ворожих» країн, таких як Китай та росія.

На першій шпальті фотографія англійського солдата загиблого в Україні

«Смерть нашого героя», — говорить заголовок «Меtro», що повідомляє про вбивство 24-річного Джордана Гетлі в Україні. Колишній британський солдат воював в українській армії як добровольець, коли його «застрелили під час запеклих боїв» проти росіян на передовій, йдеться в повідомленні. Віддаючи шану, сім’я пана Гетлі сказала: «Він справді був героєм і назавжди залишиться у наших серцях».

«Belfast Telegraph» — «Цей закоханий кіт повернувся…з України»

«Financial Times» — «Московський Mac. Перезапуск нових власників»

Італія

«La Stampa» — «Драгі в четвер в Києві із Шольцем і Макроном відкриває коридори ЄС для продажу пшениці».

«Domani» — «Сальвіні побоюється руки спецслужб за новинами про його поїздку до росії»

Австрія 

«KURIER» — «Перша спроба регулювання цін на паливо»

Губернатор Зальцбурга зараз виступає за тимчасове втручання держави 

Колонка: «Наглядова рада OMV консультує уряд»

Можлива несумісність у консультуванні

Російський газ. Частково державна OMV не зупиняється. Тепер наглядова рада енергетичної компанії Штирія Карла Роуза має виконувати функції радника уряду, що викликає питання про можливі несумісності. Роуз має представляти інтереси OMV, які, безумовно, можуть відрізнятися від інтересів політики. У будь-якому випадку, у міністерстві клімату, яке в цій справі мало уваги і вже готовий до підписання контракт з консультантом. 

Інсайдери нагадують, що кажуть, що саме Роуз підштовхнула російський бізнес OMV у минулому. Звичайно, тепер уряд хоче звільнитися від залежності від російського газу.

Бельгія

«De Standaard» — В окупованому Херсоні платять за російські паспорти, а пенсії — в рублях.

Жителі окупованого Херсона тепер можуть оформлювати російські паспорти, відвідувати заняття російською мовою та отримувати пенсію у рублях.

«Свободи більше немає». У Херсоні Москва крок за кроком стирає Україну.

Німеччина 

«Augsburger Allgemeine» — «Чи збирається Шольц до Києва у червні?

Стало відомо, що канцлер Берліна Олаф Шольц планує відвідати Київ наприкінці цього місяця. Про це повідомляють у неділю з посиланням на французькі та українські урядові кола. Відповідно, його мають супроводжувати президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі. Представник федерального уряду спочатку не хотів коментувати повідомлення. Президент України Володимир Зеленський кілька тижнів тому запросив Шольца до Києва. Важливою темою такого візиту було б бажання України бути оголошеною країною-кандидатом на саміті ЄС 23-24 червня. Для цього вже закладено важливу основу».

Підпис під фото: «Фаст-фуд у Москві: колись сенсація – і сьогодні?

Суть ресторану швидкого харчування в тому, що можна швидко замовити страву, його потім швидко приготують і не менш швидко їдять. Звичайно, для москвичів це не було основною причиною, через яку вони натовпом прийшли на відкриття першої філії McDonald’s на пострадянському просторі в січні 1990 року (фото). Американський заклад поруч із «Красною площею» – ось це була сенсація. Цього року слово «ресторан швидкого харчування» довелося інтерпретувати по-новому, оскільки «Макдоналдс» досить швидко пішов із росії після атаки Путіна на Україну. Наразі бізнес-модель переймає сибірський підприємець. Фаст-фуд російською.

«F.A.Z»

Головний матеріал «Президент Бундестагу Бас за швидкий вступ України до ЄС»

Шольц їде до Києва з Макроном і Драгі?

Вадепхул: Краще пізно, ніж ніколи

Підпис під фото: «Важка зброя: глядачі на вихідних на розбитому російському танкі на виставці в Києві»

Стаття: «Хабек хоче зайнятися нафтовими компаніями»

Розчарований танковою знижкою: міністр економіки планує посилити антимонопольне законодавство

Колонка ліворуч: «Китай загрожує війною з Тайванем»

Друга колонка праворуч: «Розуміння Путіна в Африці»