Велика Британія
Фотографія Бориса Джонсона, що пливе озером зі шведським прем’єр-міністром, супроводжує статтю Daily Telegraph про оборонний пакт, який означає, що Велика Британія направить солдатів для захисту Швеції та Фінляндії у разі вторгнення росії. Газета цитує твіт Джонсона: «Ми в буквальному та переносному сенсі в одному човні».
Як зазначає Times, прем’єр-міністр є першим лідером, який прямо заявив про військову підтримку двох скандинавських країн. У ньому додається, що Джонсон сказав, що Великобританія «дуже серйозно» розгляне можливість розміщення ядерної зброї для захисту Швеції та Фінляндії. Угоди були підписані вчора Борисом Джонсоном.
«Вуглецевіі бомби» викличуть кліматичну катастрофу» — це попередження розміром із плакат на обкладинці «Guardian». Газета розслідує «масштабні проєкти», заплановані нафтогазовими компаніями, які загрожують посилити кліматичну кризу.
«Independent» – «Дивлячись у пекло», Кім Сенгупта* чує благання солдатів Маріуполя
*редактор з питань оборони та безпеки The Independen
Австрія
«Kleine Zeitung» – анонс статті «Українська криза була великою темою на Конгресі УЄФА у Відні, але деякі питання залишилися без відповіді».
Данія
Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» заголовки на першій шпальті.
Альянс з НАТО поклав кінець добросусідству, яке Фінляндія довго зберігала для росії.
«POLITIKEN» – Підпис під фото: «600 людей тулилися на одній зі станцій метро, де вони ховаються від бомб і війни, де стираються межі між днем і ніччю. Деякі живуть там по два місяці.
Харківське підземелля: «Тут ти живеш так близько, що намагаєшся не дивитися на інших».
Франція
«Le Monde» «Українська військова тактика щодо зриву російського ударного угруповання».
Італія
«La Stampa» заголовок на фото: «Азовсталь у вогні». Танки атакують Маріупольський металургійний комбінат. Дружин українських солдатів було прийнято Папою Римським.
«Дракони в США: стіл для миру»
«росія більше не Голіаф, ми працюємо над припиненням вогню». Але Білий дім побоюється ескалації».
«Дипломатичний спосіб» – заголовок La Repubblica на фото.
«Драгі шукає підтримку Байдена на європейській лінії: переговори щодо перемир’я з Москвою».
Карта Макрона: Діалог із СІ, щоб змусити Путіна зупинитися.
Орбан блокує штрафи, щоб запобігти газовому ембарго
«Група російських хакерів стверджує, що напала на італійські інституційні сайти».
Іспанія
«La Vanguardia» – «ОСТАННІ НА АЗОВСТАЛІ»
Полк «Азов» української армії вчора оприлюднив зображення поранених бійців на металургійному заводі «Азовсталь» в Маріуполі, який обложен російськими військами, щоб показати драматичні санітарні умови, в яких вони опинилися. Українська армія успішно контратакувала на Харківщині, а росіяни готуються до анексії Херсона.
Газета «ABC»
Підпис під фото: «Фронтові госпіталі для війни, яка стає хронічною.
Поранені військові та цивільні жертви бойових дій на Донбасі живуть разом в імпровізованих центрах
Люксембург
«Luxemburger Wort» – «Незважаючи на операцію клапана серця на фронті, Євген Яранцев очолює український загін бійців-одинаків»
Євген Яранцев не бачить себе героєм. 54-річний чоловік є командиром Українського загону розвідки та бійців-одинаків, які досі дислокуються на передовій. У квітні його рота зазнала великих втрат у запеклих боях за місто Лиман на північному фланзі Донбаського фронту: 17 загиблих, один полонений і 24 поранених, майже половина їхніх бійців. «Як тільки ми прийшли, почався великий наступ росіян», – розповідає репортеру «Слова» Дмитро Дурнєв Ярацев, якому за три тижні до початку війни довелося перенести операцію на серцевому клапані. А колись у нього були хороші зв’язки в теперішній ворожій країні: у нього російський паспорт, його сестра живе в Санкт-Петербурзі. Але коли росія окупувала Крим у 2014 році, Євген Яранцев пішов воювати у добровольчому батальйоні.
Швейцарія
«Tages-Anzeiger». Заголовок: «росія вводить санкції проти енергетичних компаній»
77-й день війни Бєлгородська та Курська області росії поблизу кордону з Україною повідомили про поновлення обстрілів із сусідньої країни.
Туреччина
«Daily Sabah» «Відновлення багатосторонніх переговорів щодо вирішення проблеми України»
Переговори між Туреччиною, росією, Україною та ООН можуть продовжитися в контексті створення гуманітарної контактної групи найближчими днями, кажуть джерела після відновлення російського вторгнення в Україну.
Щоб припинити війну між росією та Україною, дипломатичні джерела заявили вчора, що може відбутися зустріч у рамках гуманітарної контактної групи між Туреччиною, росією, Україною та ООН. Анкара взяла на себе роль медитатора щодо припинення вогню у російсько-українській війні.
«Путін готується до тривалої війни в Україні – розвідка США»
Президент росії Володимир Путін, схоже, готується до тривалої війни в Україні, попередили у вівторок високопоставлені співробітники американської розвідки, додавши, що війна, що триває, перебуває в «трохи глухому куті». Росія, яка називає вторгнення «спеціальною військовою операцією», ввела в Україну більше війська для масштабного наступу минулого місяця на східну частину країни, але її досягнення були повільними.
Німеччина
Газета «FAZ». Головний матеріал: «Війна в Україні вперше призвела до скорочення поставок газу»
Колонка ліворуч: «Німеччина не готує солдатів для Києва»
Федеральний уряд повторив, що Німеччина не стане стороною війни, навчаючи українських солдатів важкій зброї. У середу солдати з України прибули до Рейнланд-Пфальца, де проходять навчання на Panzerhaubitze 2000 в артилерійській школі Бундесверу в Ідар-Оберштайні.
Перша колонка праворуч: «Україна перекриває газовий кран».
Японія
«The Japan Times» – «Евакуйовані в Японії обмірковують подальші кроки»
З початку російського вторгнення 24 лютого понад 700 українців евакуювалися до Японії. Для багатьох початкові побоювання з приводу прибуття та облаштування поступаються місцем більш довгостроковим міркуванням, таким як пошук роботи та підтримки, особливо за відсутності фіксованої дати їх повернення додому.
Одна з них — Лілія Тяжка, журналістка і блогерка, яка веде сайт новин, спрямований на боротьбу з російською дезінформацією та пропагандою, а також сайт, присвячений японській культурі.
Спочатку був потік пропозицій від японських компаній, готових надати роботу українським біженцям. Проте, доки наприкінці квітня до схеми пошуку роботи Hello Work не було додано консультаційних послуг українською мовою, інформація про варіанти працевлаштування, затверджені державою, була обмеженою.
Китай
«China Daily»
Експерти: не використовуйте кризу, щоб очорнити Китай
Влада Китаю критикує США за нібито інформаційну війну проти Пекіна на тлі війни в Україні.
«Вашингтон несе свою частку відповідальності за погіршення ставлення громадськості США до Китаю і навпаки, і негатив, що затьмарює китайсько-американські офіційні відносини, навряд чи розсіється в короткостроковій перспективі», – сказав Цзя Цинго, директор Інституту глобального співробітництва та взаєморозуміння.
США
Газета «NYT».
Колонка: «На фронті бої інтенсивні й інтимні»
Від удару танка тріснув гіпсовий дах бункера, і люди в уніформі кинулися. Накинули бронежилети та шоломи та підвели автомати. Серед крещендо кулеметного вогню високий солдат перекинув через плече протитанкову ракетну установку й повільно затягнув сигарету.
Росіяни були близько. Бої на сході України в основному відбувалися на відстані, коли українські та російські війська кидали один в одного артилерійські снаряди, іноді з десятків. на відстані миль. Але в деяких точках уздовж зигзагоподібного східного фронту бій перетворюється на жорстокий та інтимний танець, що дає ворожим силам мимовільні проблиски один одного, коли вони змагаються за командування пагорбами та імпровізованими редутами в містах і селах, розбитих снарядами. У середу один з таких танців розіграв російський загін. Близько 10 чоловік увійшли до села, де окопалися солдати українського контингенту — батальйону «Карпатська Січ». Цілком імовірно, російські війська були там, щоб визначити цілі для наступаючого танкового вогню, включно з снарядом, який підштовхнув українців. солдати в дію. Українські війська помітили російських військових і відкрили вогонь, відкинувши їх.
«Це була диверсійна група, розвідка», – сказав 30-річний боєць з позивним «Варшава», задихаючись після короткої перестрілки. «Наші хлопці не спали і швидко відреагували, змусивши ворога тікати». І так щодня, щогодини, бажанням повертатися. «Я був там 20 років тому. Нема причин повертатися», — каже Кузька. «Мене не цікавить усе це радянське лайно», — каже хтось інший. «Там багато що треба змінити».
Колонка» «Тривала війна стане випробуванням єдності Заходу».