Велика Британія
Меtro повідомляє про так звану останню битву у Маріуполі, де українські сили готуються до останнього дня битви з російськими військами після того, як закінчилися продовольство та боєприпаси. Видання цитує повідомлення у Facebook, у якому дислокована у місті бригада заявила: «Для деяких із нас це смерть, а для решти — полон».
The Financial Times повідомляє, що міністр фінансів України звернувся до західних партнерів із проханням про вливання десятків мільярдів доларів для покриття величезного бюджетного дефіциту, спричиненого російським вторгненням. В інтерв’ю газеті Сергій Марченко каже, що країна перебуває у «найгіршому» фінансовому стані, додаючи: «Якщо ви хочете, щоб ми продовжували вести цю війну… допоможіть нам».
Володимир Путін відправляє тисячі українців до віддалених куточків росії, до 5500 миль від їхніх будинків, повідомляє газета «I». Українців вивозять із зон конфліктів у їхній країні та відправляють до віддалених куточків росії. Газета стверджує, що ознайомилася з кремлівськими документами, що наказують вивезти 100 000 людей у Сибір, Арктику та Чечню проти їхньої волі.
Фото на першій шпальті The Herald – «Українські робітники вантажать зруйнований російській танк на платформу в Андріївкі біля Києва. Андріївка була окупована російськими військами на початку україно-російської війни».
Австрія
Газета: «Der Standard»
Головний матеріал: «Нехаммер повідомляє про «жорстку розмову» з Путіним.Обережна реакція ЄС та України на самостійні дії канцлера»
Москва/Відень. Переговори між федеральним канцлером Карлом Нехаммером та президентом росії Володимиром Путіним у понеділок були, за словами Нехаммера, «прямими, відкритими та жорсткими». У розмові канцлер зажадав від Путіна припинення війни проти України та пригрозив подальшими санкціями.
Поїздка політика, про яку напередодні було оголошено за короткий термін, була швидко розкритикована як експертами в Австрії, так і опозицією та партнером по коаліції. Повідомляється, що «зелені» були не в курсі.
Ще один матеріал: «Війна у глобальній бідності. Всесвітній банк очікує рецесії у багатьох країнах».
Для України війна означає не тільки людську трагедію. За оцінкою Всесвітнього банку, валовий внутрішній продукт скорочується майже на 50% відповідно до переднього року. Для росії Всесвітній банк очікує спад економічного виробництва на 11%. Постраждають також країни, які не беруть участь у військових діях: Таджикистан, Киргизстан, Молдова, Румунія, Грузія та Вірменія.
Газета «KURIER»
Матеріал: «ЄС просуває плани замінити російський природний газ. Перші деталі вже на столі, Австрія могла б скористатися ними».
Австрійські політики на початку березня були в Об’єднаних Арабських Еміратах і Катарі, щоб шукати нових партнерів для постачання газу. Поки що з невеликим успіхом, повідомляє KURIER.
Видання «Salzburger Nachrichten» – «Поїздка до Москви була обов’язковою».
МОСКВА. Це була зустріч віч-на-віч, без спільних зустрічей з пресою і навіть без офіційних вітальних фотографій. У понеділок президент росії Володимир Путін прийняв канцлера Австрії Карла Нехаммера у своїй заміській резиденції у підмосковному Ново-Огарьово.
Колонка: «Компроміс із розпалювачем війни?» Незрозуміло, чи допоможе місія Карла Нехаммера Україні. Проте зрозуміло, що вона допомагає Путіну.
Деспот може показати своєму народу, що він все ще улюблений та популярний державний діяч. І він може показати ЄС, що канали зв’язку між Європою та Москвою аж ніяк не мертві. Крім того, виникає питання, в чому могло полягати можливий успіх миротворчої місії. Можна виключити, що Путін беззастережно покінчив би з війною через умовляння Нехаммера. Будь-який інший результат, наприклад, «компромісне рішення», був би зрадою України. З такою людиною, як Путін, не може бути жодних компромісів. Аргументом на користь подорожі Нехаммера може бути те, що ніхто не мав кращої ідеї. Але це не означає, що ідея Нехаммера справді хороша.
Італія
Газета «La Stampa», вийшла с заголовком: «Путін – ЄС: Я не зупинюся».
Ісландія
Газета «Morgunbladid» – «Песимістично налаштований щодо результатів переговорів». ЄС надасть Україні додаткову допомогу.
Канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив учора, що він песимістично налаштований щодо домовлянь про мир із Володимиром Путіним у Москві вчора.
Після зустрічі Нехаммер заявив, що Путін сприйняв «логіку війни» і тому вважає, що переговори між Україною та росією мають мало шансів на успіх. «Тому що мирні переговори завжди займають багато часу, тоді як логіка війни говорить: «Не витрачайте занадто багато часу і йдіть прямо в бій», — сказав Нехаммер на прес-конференції.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу зустрілися вчора в Люксембурзі, щоб обговорити подальші санкції.
Ірландія
Видання «The Irish Times», заголовок головного матеріалу: «Зеленський заявив, що в Маріуполі вбито десятки тисяч людей».
Україна готується до великого наступу московських військ на сході Донбасу, де за словами її президента Володимира Зеленського, десятки тисяч людей загинули внаслідок російських бомбардувань обложеного Маріуполя.
Дипломатія, спрямована на припинення російського вторгнення, вчора не просунулася вперед, оскільки Москва заявила, що не припинятиме військових операцій, щоб полегшити майбутні мирні переговори.
Німеччина
Газета «FAZ». БЕРЛІН. Канцлер Олаф Шольц зазнає дедалі більшої критики за те, що він не їздив до Києва з того часу, як росія вторглася в Україну.
Нещодавно Київ відвідали прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і канцлер Австрії Карл Нехаммер. Заступник офіційного представника уряду Крістіан Хоффманн заявила у понеділок про можливу поїздку Шольца: «Я б оголосила про це, якби був конкретний план».
Колонка зліва: «FDP попереджає про візит Шольца до Києва».
Видання «Der Tagesspiegel» – «Жіноча війна. Щонайменше 30 000 жінок служать на українській стороні. У боротьбі з росією вони важливі не тільки зі зброєю».
Колонка: «Бербок вимагає важкого озброєння для України»
Міністр закордонних справ Анналена Бербок виступає за постачання важких озброєнь в Україну. «Україна потребує більше військової техніки — насамперед важкої зброї», — заявила зелений політик у понеділок у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.
За словами президента Володимира Зеленського, десятки тисяч людей було вбито в Маріуполі, за який велися бої і який був значною мірою зруйнований з початку березня. У понеділок проросійські сепаратисти повідомили про захоплення міського порту.
Газета «Augsburger Allgemeine»
Заголовок: «Яку роль відіграє Німеччина в Україні?
Тиск на канцлера Шольца зростає – у його власній коаліції та населенні
«Більше, ніж будь-коли, це буде важливою ознакою того, що провідний представник федерального уряду Олаф Шольц також поїде до України», — вимагає у Твіттері місцевий політик Аугсбурзького ХСС Фолькер Ульріх. Про це говорить посол України в Берліні Андрій Мельник. «Я вважаю, що це може бути сильним сигналом, коли канцлер приїде до Києва», — сказав він, водночас наголосивши, що Шольц не повинен приїжджати з порожніми руками. Мельник – “Це насамперед постачання танків”.
Крім того, у його власній коаліції на Шольца чиниться зростаючий тиск, аби він хоч би розширив підтримку України. “Україні потрібно більше військової техніки – насамперед важкої зброї”, – заявила федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі. “Зараз не час відмовок, зараз час творчості та прагматизму”, – підкреслив зелений політик. Водночас, усередині її партії висловлювалися твердження, що Шольц насправді сповільнює поїздки до Києва, побоюючись, що це може порушити канал зв’язку з Москвою.
Багато німців незадоволені антикризовим управлінням федерального уряду. У репрезентативному опитуванні Civey для нашої редакції 51% опитаних дали негативну оцінку політиці в українській кризі.
Данія
Газета «POLITIKEN»
Заголовок: «Данці підтримують додаткові санкції».
7 з 10 датчан підтримують найсуворіші санкції проти росії, хоча зростання цін завдає шкоди приватній економіці.
Швеція
Видання «EXPRESSEN»: Заголовок на першій шпальти: «6 вагомих причин приєднатися»
НАТО: ризики, зловживання, гарантії.
Туреччина
«DAILY SABAH»
«Російські сили масово готуються до наступу на сході України»
Президент України Зеленський заявив, що російські військові готуються до нового наступу на сході України, а Кремль заявив, що не припинятиме своєї військової операції в країні для подальших мирних переговорів.
США
«WSJ», два заголовка:
«Україна закликає до додаткової допомоги напередодні боїв на сході».
«Головний банкір росії скасовує свою роботу. Ельвіра Набіулліна прагнула налагодження глобальних зв’язків. Її нове завдання – захист економіки від санкцій».
The New York Times, три матеріали:
«РОЗМОВА З ПУТІНИМ ПОГЛИБЛЮЄ СТРАХ СИЛЬНИХ НАПАДІВ»
Канцлер Австрії заявилв, що лідер відкидає жорстокість, оскільки він націлений на Донбас
«Дебати в США про використання Гаазького суду для розслідування російських звірств»
«Балети, бари та страх перед бомбою: Львів вчиться жити з війною».
Видання «Los Angeles Times». Заголовок основного матеріалу: «Чому Путін так вчинив із нами?» Після бомбардування чернігівці виходять із притулку на пекельну сцену.
Заголовок: «УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО НОВОГО РОСІЙСЬКОГО штурму. Західні чиновники очікують більш жорстоких нападів на мирних жителів у наступному наступі».
Японія
Газета «The Japan Times»
«Японія зіткнулася із зустрічним вітром у Південно-Східній Азії через санкції проти росії».
Японія, яка йде в ногу зі Сполученими Штатами та європейськими країнами у збереженні жорстких санкцій проти росії за її вторгнення в Україну, також хоче, щоб країни Південно-Східної Азії приєдналися до зусиль, щоб посилити тиск і не дати Москві знайти лазівки, які дозволять це для обходу каральних заходів.
Але завдання розгорнути єдиний фронт проти росії виявляється складним, оскільки деякі країни Південно-Східної Азії традиційно мають міцні стосунки з Москвою. Серед 10 країн АСЕАН В’єтнам та Лаос, обидві соціалістичні країни мають тісні відносини з росією.
Представник міністерства закордонних справ сказав: «Країни Південно-Східної Азії не сильні. Оскільки резолюцію Ради Безпеки ООН (проти росії) не було прийнято, їм важко запровадити санкції проти росії».
Канада
«Остання битва Маріуполя» – газета «NATIONAL».